Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Juke przegląd ASO, ceny


xxyy777e
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedy byłem zmuszony do przeglądów ASO to stałem i patrzyłem nigdy nie zostawiam samochodu poza kontrolą mych oczu.

Gówno mnie to obchodzi czy im się to podoba czy nie to moja własność a nie ich to ja jestem odpowiedzialny za stan techniczny, a ja wiem że oni lubią się popierd......dlatego zawsze byłem zapowiedziany kierownikom serwisu .

Według Prawa to kierowca jest odpowiedzialny za stan techniczny samochodu a nie mechanik z ASO ,lub Inny co przy nim dłubał.

Co do tego przeglądu w BOSCH to ja nie neguje ceny ale jestem ciekaw czy był i to widział ????

Bo ja znam serwisy Boscha bo im Beki oleju woziłem to widziałem ich roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem i widziałem 90% bo to warsztat od znajomego. Ale płaciłem jak normalny klient. Na wsyztsko faktury wydruki itd WIdziałem tam auta z najwyższej półki więc chyba jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widziałeś to jest super OK 

Cena bardzo dobra za taką usługę :D  

Szkoda że ja nie mam tu u siebie takiego warsztatu u mnie to same przekręty że szkoda gadać.

U mnie to pierwsze co to zostaw Pan auto a my sobie podłubiemy co ja odpowiadam w d*pie palce sobie podłubiecie.

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stider ja nigdy nie zostawiałem żadnego mojego samochodu bez wzrokowego dozoru!

Wielu właścicieli serwisów nie zdaje sobie sprawy że klient  płaci i wymaga !

Wymaga serwisu na poziomie a nie Mietka z śrubokrętem co sobie będzie dłubał już pisałem gdzie.

Ja doskonale znam warsztaty od zaplecza i ich podejście do klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym był szefem w dobrym serwisie i byś sie wymądrzał i patrzał na ręce napewno bym po złości zrobił ci coś nie tak w samochodzie!!!

 

Strider to miałeś na myśli??

Edytowane przez Baginek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dostajecie po tych przeglądach listę wykonanych czynności? Zastanawiam się skąd są w ASO nissana teraz takie kosmiczne ceny. 700zł za przegląd gwarancyjny?! Co oni mają stawkę 250zł za roboczogodzinę? :P

Przy N16 mieściłem się spokojnie do 4 stów z materiałami. Przyznam, że mam teraz dwa samochody innego koncernu i ceny są dużo bardziej akceptowane (choć te 300-400 za taką pierdołę to i tak rozbój w bialy dzień) niż te które tu podajecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostajecie po tych przeglądach listę wykonanych czynności? Zastanawiam się skąd są w ASO nissana teraz takie kosmiczne ceny. 700zł za przegląd gwarancyjny?! Co oni mają stawkę 250zł za roboczogodzinę? :P

Przy N16 mieściłem się spokojnie do 4 stów z materiałami. Przyznam, że mam teraz dwa samochody innego koncernu i ceny są dużo bardziej akceptowane (choć te 300-400 za taką pierdołę to i tak rozbój w bialy dzień) niż te które tu podajecie.

Ja dostaję

wykaz czynności, co było wymienione, co zrobiono..

Ceny faktycznie z kosmosu,ale tak jakby nie mamy wyjścia?

 

Dwie usterki mam ,które będą naprawione na gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I są tam ceny co i za ile? Bo zastanawiam się co tam tyle kosztuje. Bo chyba nie kawa dla klienta i umycie samochodu. :P

 

Że nie macie wyjścia to nie tak do końca, bo obecnie od kilku lat przeglądy nie muszą być wykonywane w ASO. Ale zawsze to już jakaś kombinacja, dlatego m.in. zrezygnowałem z niby Japończyków, bo dawniej części były bardzo drogie ale się przynajmniej nie psuły. :P A teraz nie dość, że części kosmos, to jeszcze podrożyli eksploatację, a usterkowość jest spora.

Edytowane przez buladag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są ceny.

Zresztą przed przeglądem  cenę ustalano ze mną,przedstawiono propozycję z zapytaniem czy się zgadzam.

Po zapoznaniu się z cenami zgodę wyraziłam.

Z mojego serwisu jestem akurat zadowolona wiec nie szukałam czegoś innego.

 

Mam nadzieje tylko,że dalsza eksploatacja mojego żuczka będzie bezawaryjna,przynajmniej przez kilka lat :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłabyś z ciekawości napisać ile biorą np. za wymianę oleju z filtrem?

Olej silnikowy Shell helix Ultra- 212zł

filtr-43zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie wróciłem z przeglądu (po 2-ch latach) w Gdyni. Cena 925 (wszystkie części ich). Kawa, Net, auto umyte.

Pewnie gdzieś byłoby taniej ale tu aqrat mam pod domem  :whistle:

Edytowane przez Navkol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem wczoraj przegląd po roku " Impwar " Olej silnikowy Shell helix Ultra 5W-30 AR-L - 344,50 zł !!!!!.Uszczelka korka 5,73 zł. Filtr oleju 41,22 zł. Zmywacz i środki smarne 23,74 zł. Przegląd po roku 300 zł. linia diagnostyczna - 61 zł. test akumlatora - 24 zł. ok.800 zł z karta Nissan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej było samemu kupić olej? 200zł lekko zaoszczędzone.

Nie przesadzasz z tą oszczędnością? Samochód za min. 50kzł i oszczędzać 2 stówki narażając się na potencjalną przepychankę w razie awarii?

Hipotetycznie - jak zdarzy się nieszczęscie w postaci zatartego silnika to na pewno "wywloką" temat oleju przyniesionego przez właściciela. I teraz udowodnij, że nie jesteś wielbłądem :(

Wg mnie warto raz do roku "na odczepnego" dać zarobić salonowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na protokole masz wpisane co zalali. Polska to wbrew pozorom nie Zimbabwe, a przynajmniej nie pod tym względem.

 

Ale co kto woli. Ja zrezygnowałem z Renault ze znaczkiem Nissan właśnie m.in. z uwagi na taka politykę. Traktują klienta jak dojną krowę. 345zł za 5 litrów oleju od Shella? Absurd. Gdyby chociaż zalewali tam olej brandowany dla Nissana (czyi notabene najtańszy na rynku WolfOil) to przynajmniej miało by to jakieś uzasadnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i będziesz miał na protokole: "olej xxx dostarczony przez klienta".

Teraz odpowiedź na reklamację: "silnik zatarty z powodu niewłaściwych parametrów oleju"

I sugestia: oddaj do sądu dostawcę oleju.

 

Miałem wiele nowych samochodów - w tym klasy premum. Tam byś dopiero otworzył oczy widząc ceny :) Za dolanie płynu do spryskiwacza możesz zapłacić tyle co za olej w Nisanie ;)

 

Ludzie! Nie zaglądajcie innym do kieszeni! Rozejrzycie się wokół siebie i zastanówcie się czy czasem inni (wasi klienci?) też nie patrzą na was z perspektywy: "kliknął kilka razy myszką, coś pogmerał i skasował 200zł! Skandal!".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba logiczne ze przynosisz olej którego wymagają a nie selektol zlany z beczki do butelki po coli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Czy świadek może powiedzieć jakiej marki i o jakich parametrach olej zalał do samochodu klienta?"

"Nie Wysoki Sądzie. Mogę wyłącznie stwierdzić, że dostałem butelkę z napisem xxx, w której była oleista substancja. Biorąc pod uwagę ilość podróbek na ryku w butelce mogło być cokolwiek".

 

Kumasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz przypomnę, PL to nie Zimbabwe. Skoro serwis przyjmuje Twój olej to znaczy ze jest OK.

Nie ma sensu szukac drugiego dna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz przypomnę, PL to nie Zimbabwe. Skoro serwis przyjmuje Twój olej to znaczy ze jest OK.

Nie ma sensu szukac drugiego dna.

No cóż. Najwyraźniej nigdy nie miałeś "przyjemności" wchodzić w spór sądowy (niekoniecznie z ASO). Tam liczą się fakty i dowody a nie twoje wyobrażenie rzeczywistości.

Nikomu nie życzę sporu z ASO ale przestawiłem "inny punkt widzenia" by każdy mógł sam zdecydować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Witam

Musze zrobić pierwszy przegląd gwarancyjny i chce to zrobić jak najtańszym kosztem,czy ktoś może mi doradzić jaki olej oraz filtr olejowy  kupic na wymiane do silnika 1.6 117 KM JUKE 2014r.Mam przejechane niecałe 7000 tys.km i chyba nie trzeba wymieniac filtra kabinowego .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...