Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Montaż nawiewu powietrza na tylna kanapę w J11?


gregson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaram się dowiedzieć, bo jest tu salon Nissana. Się zobaczy jakie mają opcje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bylibysmy bardzo wdzieczni.A gdyby sie okazalo ze mozna zamowic z nawiewem na tyl to pewnie i czesci by mieli rowniez :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EEE.... nic nie obiecuję. Jestem w pracy a nie na wczasach. Poza tym, niemiecki u mnie podstawowy a nie techniczny, więc muszę jeszcze kumpla wyciągnąć ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U niemca zamawiasz i masz wszystko, a w polskich salonach masz to, co salony biorą hurtem, ew. coś można dołożyć na miejscu. A co do kupowania przez niemców w Polsce, nikt z Hamburga nie jedzie do Słubic, tylko z Cottbus ;) .

Grzmot, nie chcę być niegrzeczny, ani nie jestem specjalnie związany ze swoją pipidówą, ale wiem np. gdzie leży Twój Kraków. Natomiast Ty gdzie leżą Słubice, to już chyba nie bardzo, co? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzmot, nie chcę być niegrzeczny, ani nie jestem specjalnie związany ze swoją pipidówą, ale wiem np. gdzie leży Twój Kraków. Natomiast Ty gdzie leżą Słubice, to już chyba nie bardzo, co? ;)

 

Krosno Odrzańskie, Słubice, Gubin, Świebodzin, Jezioro Niesłysz, Łochowice,Bytnica, Struga... to miejsca niegdysiejszych moich biwaków. Nie wierzysz?  Sprawdź na mapie. Piękne okolice. Lasy, grzyby, jeziora, ryby.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Grzmot, Grzmot, teraz będziesz mnie uczył gdzie ja mieszkam? :D

Więc napiszę tak - na weekend (a i w tygodniu też) mam tu, w tej mojej pipidówce cały Frankfurt oraz połowę Berlina. Po tanie fajki, paliwo, golonkę i browara, a czasem panienki i serwisy moto również. A Cottbus brachu to troszkę inne rejony. No ale może wróćmy do tematu. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak , Cottbus i Forst są niżej. Ale nie za nisko. Frankfurt n.O to jest przy Tobie. I chyba Bitburger. Może się mylę.

Zmiana tematu na właściwy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobi się :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jawohl herr Grzmot, Frankfurt Oder.  :spoko:

Dodam tylko, że masz trochę racji pisząc o lepiej wyposażonych autach w salonach w Niemczech.

Jakiś czas temu znajoma kupowała nowe BMW i zakup sfinalizowała właśnie w Niemczech, bo tam rzeczywiście auto było lepiej wyposażone niż takie same u polskiego dealera.

Ale jeśli chodzi o tańsze marki, to różnica zaczyna się zacierać i naprawdę Niemcy są coraz liczniejszymi gośćmi naszych salonów. Równie często (jeśli nie częściej) naprawiają swoje auta u nas, bo tak wychodzi im po prostu taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, ja też mam X-sa którego niemiec kupił we Francji. Dlatego nie mam tempomatu i skóry na krzesłach.

Zapotrzebowanie rynku jest takie jakie jest. W salonie jest standard a jak chcesz trochę lepiej, to Ci doposażą na miejscu a jak full, to czekaj pół roku lub więcej. Do Europy mamy jeszcze daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie pomyslalem dlaczego w QQ nie ma nawiewu ani klimatyzowanego schowka i cup holdera. I podejrzewam ze zrobili to dlatego aby czyms X-Trail sie roznil od QQ. W koncu sa to do siebie bardzo podobne samochody -wg mnie az za bardzo, i zeby jednak sie czyms roznily to Nissan wprowadzil troche inne wyposazenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Varicella

Tak sobie pomyslalem dlaczego w QQ nie ma nawiewu ani klimatyzowanego schowka i cup holdera. I podejrzewam ze zrobili to dlatego aby czyms X-Trail sie roznil od QQ. W koncu sa to do siebie bardzo podobne samochody -wg mnie az za bardzo, i zeby jednak sie czyms roznily to Nissan wprowadzil troche inne wyposazenie.

To jest żenujące..... w nawiew na tylną kanapę miałe w samochodach od 2001. W upał moim dzieciom było przynajmniej troszkę chłodniej. Teraz to ja zamarznę a oni będą mieli przyjemnie... lub ja tylko chłodniej a dzieci gorąco..;.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój poprzedni samochód Fiat Linea  z 2007 rok miał nawiew na tylne siedzenia. ( zastanawiam się dlaczego nie wybrałem Freemonta chyba tak jak ktoś wcześniej na forum napisał kupiłem QQ oczami )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba bali się, że mało kto by kupował X-Traila z uwagi tylko na większy bagaznik i 7 miejsc więc zrobili go, że jest bardziej ekskluzywny a QQ bardziej klasa średnia:) Czemu Skoda Yeti jest taka paskudna? bo by nikt Tiguana nie kupił itd itp. Czemu nowa Jetta taka ładna bo Rapid się mocno wepchał w segment. To są gry strategiczne więc nie wymagajmy zrozumienia i logiki:)
W samej konfiguracji wielkości bagażnika QQ jest 3, Z zestawem naprawczym z dojazdówką i pełnowymiarowym, Ale wyboru nie ma, na każdy rynek inny patent;) To jak szachy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qq z niemcowni nie ma kratek to samo jest w wersji australijskiej. Na mobile.de jest masa nowych qq z salonu i jest to taka sama wersja jak w calej eu oprocz wersji na rynek wschodni. Mysle ze bylaby moiwosc przerobienia tego potrzebny bylby caly tunel srodkowy z X traila do tego troche przerobki kabli bo aux i usb jest obok gniazda zapalniczki a nie pod podlokietnikiem. Zauwazylem ze brakuje wtedy podstawki pod tel tylko od razu jest caly schowek. Co do x traila. Samochod wiekszy od qq bardziej meski ale placac 70 tys wiecej za praktycznie ten sam srodek patrzac od strony kierowcy jak w qq wydaje mi sie przesada. Producent musial troche pododawac dodatkow ktorych nie na w mniejszym bracie aby moc pdwindowac z cena i tak: otwierany dach., elektryczny fotel pasazera + ledzwie, gniazdo w bagazniku, nawiew na tyl. Elektryczna klapa. To niewszystkke rzeczy jakie celowo nie zostaly dodane do qq Na korzysc wiekszego modelu

Edytowane przez nowakm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, Grzmot. czekmay na relacje z salonu Nissana u niemca :)

 

Więc tak Gregsonku, byłem i widziałem. Żaden J11 nie ma kratek z tyłu i nie ma tego w opcji na Europe :0recourse: . Niemniej jednak koleś powiedział że nie ma problemu dorobić. Zgłaszasz zapotrzebowanie, oni zamawiają części, Ty zostawiasz auto i przerabiają, ale nie na poczekaniu. Co ciekawe, nie ma możliwości zamówić sobie auta z wyposażeniem takim jak kto chce, tylko ew kolor. Do salonów przychodzi standard na Niemcy a resztę dorabiają na miejscu, czyli jest tak jak pisałem gdzieś tam wcześniej. Cena tych Qq które tam stały, waha się w granicach 24-26k€ Aaaa... stoi tam jeszcze X-trail T31  z 2014r. i tam nawiew jest :blink: . Tak że nie bij mocno :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze byles w autoryzowanym salonie Nissana gdzies w Niemczech.

Tam powiedziano Ci , ze nie montuja tego seryjnie dla aut na rynek niemiecki, ale jak ktos bedzie chcial to moga zamowic czesci i to zamontuja. Zgadz sie?

A mozesz sie dowiedzic ile taka usluga kosztuje? Montaz w autoryzowanym salonie Nissana nawiewu na tyl? Wtedy cup holdery tez sa chlodzone pewnie. Ciekawe :)

Dziekujemy bardzo za informacje. I czekamy na dalsze ile to ewentualnie kosztuje :)

 

To jesli niemiecki salon Nissana to moze zamontowac to ciekaw jestem czy polski tez moze? :)

Edytowane przez gregson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze byles w autoryzowanym salonie Nissana gdzies w Niemczech.

Tam powiedziano Ci , ze nie montuja tego seryjnie dla aut na rynek niemiecki, ale jak ktos bedzie chcial to moga zamowic czesci i to zamontuja. Zgadz sie?

A mozesz sie dowiedzic ile taka usluga kosztuje? Montaz w autoryzowanym salonie Nissana nawiewu na tyl? Wtedy cup holdery tez sa chlodzone pewnie. Ciekawe :)

Dziekujemy bardzo za informacje. I czekamy na dalsze ile to ewentualnie kosztuje :)

 

To jesli niemiecki salon Nissana to moze zamontowac to ciekaw jestem czy polski tez moze? :)

 

Dokładnie tak. O cenę się nie pytałem ale jak tam jeszcze będę to zapytam. Problem jest taki, że muszę urwać się z roboty i brać kolegę, bo mój niemiecki jest taki sobie a on też nie zawsze ma czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestemy ci wdzieczni za uzyskane informacje. Przynajmniej wiemy, ze niemiecki Nissan to dodatkowo montuje, co znaczy ze polski tez moze -ale pewnie jeszcze o tym nie wie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zastrzeli nas ceną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zastrzeli nas ceną...

Raczej na pewno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie interesuje czy jest to tzw samorobka niemieckiego serwisu czy tez normalna przerobka auta na oryginalnych czesciach Nissana- tzw dodatkowoa opcja wyposazenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj,znając Niemców,na pewno nie bawią się w doróbki tylko idą w oryginały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...