Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Montaż nawiewu powietrza na tylna kanapę w J11?


gregson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jesli chodzi o mnie to zalezy mi na tym zeby mi to Nissan zalozyl -tylko Nissan Polska musi jeszcze wiedziec ze jest taka mozliwosc. I stad to nasze zainteresowanie czy zeczywiscie Nissan Niemcy  to robi, czy sa to oryginalne czesci nissana z katalogu, i ile to przede wszystkim kosztuje.

Fajnie bylo by sie tez dowiedziec czy jest np mozliwosc kupna u niemca samych czesci do montazu. Zawsze mozna pogadac z ASO zeby to zamontowali.

A pozniej mozna zrobic dokumentacje fotograficzna dla tych co chcieli by to samemu zrobic.

Ale jak dzwonilem do Zaborowskiego, to nie bylo reakcji ze oni tego nie zrobia, tylko musieli by najpierw wiedziec jakie czesci sa do tego potrzebne i jak to zamontowac.

Edytowane przez gregson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem się błyska a nie grzmi :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie, że w tym przypadku zmiany tunelu są różne wersje chociażby dla tekny oraz pozostalych. Jak wiemy w teknie  sa przyciski podgrzwanych foteli  a ja ich nie mam czyli mysiałbym  mieć wersje z dodatkowym schowkiem bo w pozostałych wersjach qq  jest tam wlasnie schowek czy wnęka. W X trailu z kolei mamy pokręto od napędu 4x4  wiec  latwo wywnioskować, że jest kilka różnych tuneli srodkowych dla różnych wersji wyposazenia. Ja bym potrzebował bez podgrzewanych oraz bez włącznika 4x4 a jak wiemy wszystkie X jest w standardzie 4wd a więc jest pokretło. I jesli mialbym wstawić od X tunel z wersji visia czy acenta ( bez poddgrzewanych ) to musialbym wykastrować przełącznik napedu i czymś zaślepić. Chyba, że dostłabym oryginalny tunel pod qq jak u ruskich  z wszystkich wersji procz tekny. Czyli bez napedu i siedzen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie, że w tym przypadku zmiany tunelu są różne wersje chociażby dla tekny oraz pozostalych. Jak wiemy w teknie  sa przyciski podgrzwanych foteli  a ja ich nie mam czyli mysiałbym  mieć wersje z dodatkowym schowkiem bo w pozostałych wersjach qq  jest tam wlasnie schowek czy wnęka. W X trailu z kolei mamy pokręto od napędu 4x4  wiec  latwo wywnioskować, że jest kilka różnych tuneli srodkowych dla różnych wersji wyposazenia. Ja bym potrzebował bez podgrzewanych oraz bez włącznika 4x4 a jak wiemy wszystkie X jest w standardzie 4wd a więc jest pokretło. I jesli mialbym wstawić od X tunel z wersji visia czy acenta ( bez poddgrzewanych ) to musialbym wykastrować przełącznik napedu i czymś zaślepić. Chyba, że dostłabym oryginalny tunel pod qq jak u ruskich  z wszystkich wersji procz tekny. Czyli bez napedu i siedzen.

Ale z tego co Grzmot zdazyl sie dowiedziec to niemiec montuje ten nawiew wiec mysle, ze nie jest to takie trudne jak sie wydaje.

Edytowane przez gregson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się dowie,to na pewno powie.I co i za ile i w jakim czasie da się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gregi, ale ja nie pisałem że Niemiec montuje nawiewy, tylko że nie ma problemu dorobić. Z tego co piszesz można wywnioskować, że facet tylko tym się zajmuje, a ja go nawet nie zapytałem czy i ile już zamontował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze ci co czytaja ten watek rozumieja o co chodzi :) i ze nie o faceta ktory tylko tym sie zajmuje. Przynajniej mam taka nadzieje ze rozumieja..... a co, nie rozumieja? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Można kupić samą rameczkę, wstawić w tunel podłokietnika i pasażerowie będą przekonani, że nawiew jest. :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to jest tylko naklejka / nakładka na istniejącą ramkę .

Samo to to nie będzie się trzymać płaskiej powierzchni , musi być do tego kratka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to jest tylko naklejka / nakładka na istniejącą ramkę .

Samo to to nie będzie się trzymać płaskiej powierzchni , musi być do tego kratka .

Kurcze, zmalalo do 3% potrzebnych czesci :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U niemca zamawiasz i masz wszystko, a w polskich salonach masz to, co salony biorą hurtem, ew. coś można dołożyć na miejscu.

Ciekawe jest to, że szperając na niemieckim mobile zobaczyłem iż nie tylko tekna ma podgrzewane fotele. Sa dostepne we wszystkich wersjach tj. acenta , n-tec - u nich 360*. Czy to już odgórnie na ich rynek idzie czy można dokupić jako opcja ? przykłady:

 

visia  http://suchen.mobile.de/auto-inserat/nissan-qashqai-1-6-dig-t-visia-s-sa-p-winter-fahrassi-schwerin/202727105.html?lang=de&pageNumber=1&__lp=7&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=18700&makeModelVariant1.modelId=47&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&minPowerAsArray=110&minPowerAsArray=KW&maxPowerAsArray=146&maxPowerAsArray=KW&minFirstRegistrationDate=2014-01-01&negativeFeatures=EXPORT&noec=1

 

acenta http://suchen.mobile.de/auto-inserat/nissan-qashqai-1-6-dig-t-acenta-2wd-1-6-120-kw-163-augustfehn/204237993.html?lang=de&pageNumber=1&__lp=7&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=18700&makeModelVariant1.modelId=47&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&minPowerAsArray=110&minPowerAsArray=KW&maxPowerAsArray=146&maxPowerAsArray=KW&minFirstRegistrationDate=2014-01-01&negativeFeatures=EXPORT&noec=1

 

n-tec ( 360* )

 

http://suchen.mobile.de/auto-inserat/nissan-qashqai-qashqai-a11-360-1-6-dig-t-4x2-spremberg/202771923.html?lang=de&pageNumber=4&__lp=7&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=18700&makeModelVariant1.modelId=47&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&minPowerAsArray=110&minPowerAsArray=KW&maxPowerAsArray=146&maxPowerAsArray=KW&minFirstRegistrationDate=2014-01-01&negativeFeatures=EXPORT&noec=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że Nissan uznał, że inne nacje (w tym Niemcy) nie wniosą już wiele do rozwoju gatunku. Stąd grzanie wora żeby zmniejszyć ich płodność. :D

Wszystko wskazuje więc na to, że my Polacy, dla Nissana przedstawiamy większą wartość. :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzanie wora jest, to fakt ale nawiewu brak. Gregi będzie wściekły ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzanie wora to ja mam :)

Teraz wiatru we wlosach dla siedzacych z tylu szukalem....Grzmot, a udalo sie cos u tzw "niemca"  ;)  dowiedziec? Czy on to robi i za ile?

Dzis dzwonilem do Nissana w Rosii :D , troszke porozmawialem po polskim-ruskim ale pozniej porozmwialem z pania po angielsku a ona poprosila o maila z dokladnym opisem tego co mnie interesuje. To i maila wyslalem.  Wiec moze cos wiatr ze wschodu przyniesie :) jak zachodni na Odrze sie zatrzymuje :)

Edytowane przez gregson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzanie wora to ja mam :)

Teraz wiatru we wlosach dla siedzacych z tylu szukalem....Grzmot, a udalo sie cos u tzw "niemca"  ;)  dowiedziec? Czy on to robi i za ile?

Dzis dzwonilem do Nissana w Rosii :D , troszke porozmawialem po polskim-ruskim ale pozniej porozmwialem z pania po angielsku a ona poprosila o maila z dokladnym opisem tego co mnie interesuje. To i maila wyslalem.  Wiec moze cos wiatr ze wschodu przyniesie :) jak zachodni na Odrze sie zatrzymuje :)

I to chyba będzie lepsze i tańsze rozwiązanie niż u Helmuta :devil: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pomyslalem sobie, ze warto na wschod uderzyc. Interesowal ich moj VIN wiec pewnie cos glowkuja jaki model mam i co by sie dalo w nim zamontowac. Zapytalem o nawiew w podlokietniku i nawiew pod siedzeniami. Jesli jednego sie nie da to moze drugi przynajmniej.

A wy wiecie moze jak jest sprawa nawiewu w X-trailu rozwiazana -chodzi o to czy jest tam dodatkowe pokretlo od regulacji nawiewu na tyl? Jesli jest, to same "rury" moga nie wystarczyc.

Edytowane przez gregson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jest grzanie to i chłodzenie wora przydałoby się :D

Na alledrogo można byłoby znaleźć cały tunel od T32 i podmienić. Problem jest takowy, że to świeże auto i trzeba jeszcze poszczekać aby te części były dostępne poza ASO.

Edytowane przez nowakm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zamówić ruską kostkarkę :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w Bravo klimatronik 2s. z nawiewami z tyłu i pod krzesłami ale generalnie zawsze wyłączone bo żona dba o zdrowie dzieci:) temu parcia na to nie mam ale trzymam kciuki za zainteresowanych (czy klima jest słaba przy panoramie, że problem schłodzenie budy?). Ja za to poważnie myślę do QQ zamontować mistrzowskie otwieranie maski patentu JACKO29 jeśli by była taka możliwość nabycia tego a i do Sosnowca mogę podskoczyć - daleko nie mam:), oraz kratkę tuningową chroniącą chłodnicę na przedni zderzak.

Edytowane przez klimekpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwonilem do jednego z salonow w PL w sprawie osobnego pokretla od regulacji nawiewu w nowym X-trailu. I takowego nie ma, wiec pewnie w Ruskim QQ tez go nie ma. A to odrobine ulatwia sprawe, bo pozostaje nam sie martwienie "rurami" jak i czy da sie je ulozyc i podpiac a odpada martwienie sie jak jest regulowany nawiew i jego ewentualne dorabianie gdyby byl  -ale go nie ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwonilem do jednego z salonow w PL w sprawie osobnego pokretla od regulacji nawiewu w nowym X-trailu. I takowego nie ma, wiec pewnie w Ruskim QQ tez go nie ma. A to odrobine ulatwia sprawe, bo pozostaje nam sie martwienie "rurami" jak i czy da sie je ulozyc i podpiac a odpada martwienie sie jak jest regulowany nawiew i jego ewentualne dorabianie gdyby byl  -ale go nie ma :)

 

Tak to musi wyglądać że jak kierujemy nawiew na nogi, to działa jednocześnie z przodu i z tyłu. Co do nawiewu na twarz, jest podobnie ,z tym że z tyłu można kratkę przymknąć. Trza sprawdzić Gregi, czy są zaślepione otwory w układzie wentylacji, bo jeśli takowe są to musisz tylko skołować części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to musi wyglądać że jak kierujemy nawiew na nogi, to działa jednocześnie z przodu i z tyłu. Co do nawiewu na twarz, jest podobnie ,z tym że z tyłu można kratkę przymknąć. Trza sprawdzić Gregi, czy są zaślepione otwory w układzie wentylacji, bo jeśli takowe są to musisz tylko skołować części.

Wiem :) Dlatego jak wroce do kraju to wezme auto do zaprzyjaznionego serwisu Nissana i niech mi sprawdza czy sa jakies zaslepione wyjscia na tylny nawiew.

Podoba mi sie twoje rozumowanie co do nawiewu pod siedzeniami i z tylu podlokietnika- tak pewnie jest to rozwiazane. Wynikalo by ze powinny byc dwa wyjscia. Wszystko jest do sprawdzenia.

Edytowane przez gregson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...