Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Silnik 1.6 DIG-T opinie, serwis, uwagi


dambam
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czekaliśmy bo serwis nie był zbytnio ruchliwy,dopiero moja interwencja odnośnie oferty wydanej przez centralę w Budapeszcie a która była do 20 lipca dała im trochę rozpędu,i tak czekałem prawie 4h na wydanie samochodu

No to Jacek gratulacje i bezproblemowej jazdy - Ty już swoje wycierpiałeś to teraz tylko lać paliwo i jeździć


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No - 1.6 to zaraz powiesz - że mogłeś od razu takiego wziąć :)

Może nie ta sama syt - ale jak kupowalem mojego - to ktoś popieprzył dokumenty , czegos  nie podpisali.

Powidzialem że nie mam czasu na czekanie. I o 20 przyjechali do mnie pracy podpisac dokumenty.

Tak im zależy na sprzedaży :)

a potem.......sami wiemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, JACKO29 napisał:

Na razie moja tyle nie pójdzie...ma dopiero 60km...dziecko jeszcze :D

Nie było mnie dłużej na forum i chyba coś mnie ominęło. Pamiętam o wymianie silnika i starych świecach, czyżby woda zamieniła się w wino, a u Ciebie stara qq na nową qq??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cuda Panie ! ;)

Nie w Kanie ale w Nissanie !

Może w Qq nowe silniki od jesieni sprawiły taki  cudowny gest ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezłomny Jacko tak dał popalić serwisowi że na odczepnego dali nową kasztankę z nadzieją że zmieni serwis :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, JACKO29 napisał:

Na razie moja tyle nie pójdzie...ma dopiero 60km...dziecko jeszcze :D

Witaj w klubie użytkowników 1,6...no i zmień opis :-). Oby był niezawodny jak moje oba białe!

 

 

012.jpg

Edytowane przez Romek_Hel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Brzyk napisał:

No - 1.6 to zaraz powiesz - że mogłeś od razu takiego wziąć :)

Dokładnie! Po wczorajszej jeździe jest,oh! ah!

 

19 godzin temu, herson napisał:

Nie było mnie dłużej na forum i chyba coś mnie ominęło. Pamiętam o wymianie silnika i starych świecach, czyżby woda zamieniła się w wino, a u Ciebie stara qq na nową qq??

Prawie,bo do tego wina musiałem mimo wszystko dopłacić,ale na pewno nie tyle ile przyszłoby mi kupować samemu nówkę.

 

14 godzin temu, Romek_Hel napisał:

Witaj w klubie użytkowników 1,6...no i zmień opis :-). Oby był niezawodny jak moje oba białe!

Tenks!

 

11 godzin temu, Brzyk napisał:

A mi widzę że na gorącym silniku zeszło pod minimum płynu chłodniczego.
To na ochłodę dla was ;-)

Brzyku,w 1.2 też schodziło i to mocno,ale zastosowałem płyn do uszczelniania i przestało :D

 

 

A teraz tak,ogólne wrażenie z Kaśki lepsze jak z poprzedniej,inne zawieszenie,bardziej miękka,delikatniej wybiera nierówności.Mam porównanie,bo zażyczyłem sobie pozostawienie moich 18tek z oponami Michelin primacy 3 więc porównanie mam.Fotele troszkę inaczej profilowane,dłuższe podparcie nóg pod kolanem.

Teraz silnikJazda mieszana,z przewagą autostrady(około 120km) około 80 drogi wiejsko-miejskie.Autostrada prędkość modulowana od 100-110-120 do 130 z racji wiadomo młodziutkiego silnika i spalanie szok!6.0 w jedną,powrót tą samą trasą 5.8L Mając 1.2 wskazania były odpowiednio o 1.5L wyższe.

Moje przemyslenia...wymiana lusterka na fotochrom(jadący z tyłu dają ostro po oczach) Radio(nie mam NCIII) kiepskiej jakości,traci często zasięg...też już zmiana zatwierdzona.Ale ogólne wrażenie natak,wreszcie to jest to czym tygryski TEŻ lubią się bawić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc jeszcze raz witamy:-)
Obyś z zachwytu tak jak ja wczoraj nie zauważyłem nowego fotoradaru zjeżdżając z a1 na a4 w Gliwicach.
Ale byłem na równi z innym autem. Oboje myślę że się prześliczniemy hehehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, JACKO29 napisał:

A teraz tak,ogólne wrażenie z Kaśki lepsze jak z poprzedniej,inne zawieszenie,bardziej miękka,delikatniej wybiera nierówności.Mam porównanie,bo zażyczyłem sobie pozostawienie moich 18tek z oponami Michelin primacy 3 więc porównanie mam.Fotele troszkę inaczej profilowane,dłuższe podparcie nóg pod kolanem.

Moje przemyslenia...wymiana lusterka na fotochrom(jadący z tyłu dają ostro po oczach) Radio(nie mam NCIII) kiepskiej jakości,traci często zasięg...też już zmiana zatwierdzona.Ale ogólne wrażenie natak,wreszcie to jest to czym tygryski TEŻ lubią się bawić :D

 

Mam to samo gówniane radio co Ty i faktycznie coś z nim było do bani bo jadąc do stolycy przez większość drogi radio było bez zasięgu. Coś poprzestawiałem w radiu włączając wszystkie możliwe funkcje i w drodze powrotnej radio miało zasięg cały czas. Co do zawieszenia to dziwi mnie że klepią różne zawieszenia u mnie np jest dość twarde :( i wjazd w kanał uliczny jest bardzo nieprzyjemny :(

Powodzenia z nowym nabytkiem i żeby wynagrodził Ci te nerwy z poprzednikiem i to z nawiązką :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też błysnęło jeszcze  1.2 przy zjeździe z Murckowskiej na A4 ale byłem ciut przed BMW i do tej pory nic nie przyszło...aczkolwiek BMW zbliżało się do mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna uwaga co do 1.6...Zauważyłem,niechcąco zdejmując nogę ze sprzęgła po długiej jeździe,że silnik nie zgasł,SS nie zadziałał od razu,zrobił to dopiero po około 1.5 minuty,powtórzyłem później ten sam manewr i o dziwo zachował się tak samo.Czyżby była zastosowana zwłoka,albo czujnik temperatury turbiny??? W mieście gasnie od razu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie sprawdzałem na a4 na bramkach. Zawsze trzymam sprzeglo i bieg . Na zapas.

A teraz musze jeszcze cię podrażnić i zażartować.
;-)

Pewnie zaraz będziesz pytał jaki olej wlać po 10k , że ci słychać łańcuch albo napinacz na zimnym, nie wiem co tam jeszcze pytają "nowi" od 1.6 hehe.
Wiem że wiesz ale zapytać możesz :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowcipas..nooo!!! :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, JACKO29 napisał:

Teraz silnikJazda mieszana,z przewagą autostrady(około 120km) około 80 drogi wiejsko-miejskie.Autostrada prędkość modulowana od 100-110-120 do 130 z racji wiadomo młodziutkiego silnika i spalanie szok!6.0 w jedną,powrót tą samą trasą 5.8L Mając 1.2 wskazania były odpowiednio o 1.5L wyższe.

 

jak odebrałem swojego też miłe zaskoczenie- trasa na wchód (za Lublin) , drogi krajowe i ...wg kompa 5.1, powrót agresywniejszy 5.5.

Niestety wg mnie to zasługa "wody", która masz teraz w silniku co  się zwie 0w20. U mnie po zmianie na 5w30 spalanie wzrosło, poza tym komp przekłamuje/zaniża o 0,5-0,7L...niestety

 

teraz jadąc nad morze tak 140-150km/h już potrafił łyknąć nawet i 8.7 (wg dystrybutora)

 

Edytowane przez Pavllo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pavilo,przy 140 w 1.2 w zbiorniku robił się wir :D A że komp przekłamuje to wiemy panie wiemy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby silnik 1,6 w naszych QQ  miał palic w okolicach 5-6 litrów to by były wyniki lepsze niż w hybrydach - ja w niedzielę wróciłem z urlopu - trasa w obie strony plus jazda po okolicach wyszła razem 1400 km, średnia prędkość 71 km/h . Spalanie według kompa 7,3 l/100 km przy normalnej jeździe z boksem na dachu - uważam , że to super wynik i nawet mi się nie śni żeby udało mi się spalić 5,1 l/100 km bo to dla mnie wynik nierealny. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda wątek 1,6, ale jak już są odwołania do 1,2 to kolejny raz chciałbym napisać, że 1,2 w qq to nieporozumienie. W pulsarze naprawdę można cisnąć 140-160 i nie przekroczy się 6-6,5 litra. Za każdym razem jak jadę z tarnobrzega na dębicę i pózniej 120 km a4 to nawet jak cisnę ciągle 160 km/h, momentami nawet 180 to wskazanie średnie nie przekracza 7 litrów, to samo w drugą stronę. Licząc z dystrybutora po ponad 10kkm mam 7,2 w tej chwili, ale 1/3 to miasto i to głownie z korkami bez używania SS. Ostatnio tą trasą jechałem 100-120, średnia z trasy w okolicach 100km/h. Wskazanie końcowe 3,5 l/ 100km. Obróciłem na 20 jakieś 470 km, więc wskazanie kompa to kit. Niemniej jednak i tak wyszło bardzo oszczędnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, nie ma co porównywać zwykłego kompakta do napompowanego crossovera. Mój bieda Hopel w podobnych warunkach też ogranicza apetyt w przedziale do 7 l/100 km. Jednak za nim laski się nie oglądają, a za QQ tak. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sir Colinsie  krygujesz się Waść, toć słuchy chodzą żę nie możesz opędzić się i to nie auto jest pewnikiem winne.

A spalić można wiele, zależy od delikatności w nodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ba, przecie nie od dziś każdy szacowny rycerz wie, że nie koń, a on sam jedynie o rycerskości świadczyć może. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, colins napisał:

No cóż, nie ma co porównywać zwykłego kompakta do napompowanego crossovera. Mój bieda Hopel w podobnych warunkach też ogranicza apetyt w przedziale do 7 l/100 km. Jednak za nim laski się nie oglądają, a za QQ tak. :D

Oho!!! Czuję żal i ścisk :D

Teraz, colins napisał:

No ba, przecie nie od dziś każdy szacowny rycerz wie, że nie koń, a on sam jedynie o rycerskości świadczyć może. :D

Widział kto rycerza na ośle? Zapewne wszystkie białogłowy mdlały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głowa nie boli już mnie przez Nissana,

 żalu nie czuję, ni sraczki z rana,

za to wyzwanie stawiam Jacusiu,

za dwa tygodnie będę w Krakusiu.

Opel wyciąga dwie paki dwadzieścia,

więc czeka na wyścig gdzieś na przedmieściach.

Chętnie zobaczę Twoje starania

i porównamy nasze doznania.

Uważam, że Astra okaże się lepsza, 

jednak przeproszę, gdy wyjdę na leszcza. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...