Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Silnik 1.6 DIG-T opinie, serwis, uwagi


dambam
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 24.10.2023 o 09:54, Dru napisał:

Jakiej firmy rozrząd polecacie do 1.6 ?

SKF INA...chyba Valeo też jest.

Pytanko...mamy na chłodnicach żaluzje,zauważył ktoś czy one pracują???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Jak ja mechanicznie zamkniesz to się otworzy . Jak przekręcisz kluczyk.
Ale kiedy się sama zamyka nie dowiedziałem się od mechanika w aso.
A gdy wyskoczył błąd żaluzji chciał mnie skasować 600 zł.
Rozruszałem mechanicznie i błąd zniknął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co? Działa w automacie???

Muszę to jakoś sam ogarnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dochodziłem już do tego ale na pewno podpięte pod główny komputer... tzn daje błędy
Kiedyś o tym pisałem jak zamontowałem siatkę na chodnice i przymocowałem jedna opaskę nie wiedząc o żaluzji po prostu do atrapy.
Wyskoczył błąd na serwisie.

Jak zamknąłem w domu żaluzje, po odpaleniu silnika otwarła się.

To było lato.
Może w zimie się zamyka? A może chroni przed kamieniami podczas szybkiej jazdy hahhaha. Taki żart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

przeglądając sieć znalazłem ( nic nie znaczący ) wpis...

"Już od kilku lat BMW (być może inne marki także) stosuje w swoich modelach żaluzje na wlocie na chłodnicę. Gdy jest zimno automatycznie się zamykają."

Może to jest trop.  po prostu zwykły czujnik temperatury? termistor?

Chyba że masz już swoją teorię :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We Fordach też to działa.U mnie jest ale nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam Panowie (i Panie?;) ) po latach. Prawie dwa lata temu ostatnio tu pisałem z zapytaniem o sprzęgło, z uwagi na brak problemów z Qashqaiem jakoś tu nie zaglądałem ;) przyszedł czas pożegnać się z Kaśka j11 na rzecz j12 więc postanowiłem tu napisać krótki komentarz który może zainteresowanych ucieszy ;)

Jeżeli zastanawiacie się ile może wam pociągnąć silnik to ja dobijam do 400 tys km ;) o auto dbałem starałem się olej z filtrami wymieniać w granicy 15-17 tys km. Model 1,6 163 KM Tekna+ rocznik 2016 manual benzyna

Powiem że nawet mój mechanik jak ostatnio go sprawdzał powiedział że jest w szoku że silnik tak równo chodzi (chyba sprawdzał tłoki czy coś ja się nie znam ;)

Ja go użytkowałem ok.3,5 roku i gdy go kupiłem miał ok. 140 km, zatem mój wkład to ok. 240 km. Poza wymiana normalnych rzeczy typu sprzęgło,klocki,tarcze itp. Przez ten czas wymieniłem dwie sondy lambda (to na początku praktycznie), wiatrak od nawiewu (cena oryginału to jakaś pomyłka), rurkę od EGR (zrobiła się w niej dziurka, część z zagranicy trzeba było ściągać przez ASO), podnośniki klapy bagażnika. 

Powiem wam że jak dbacie, autko powinno wam długo służyć (może nawet szybciej się znudzi niż zepsuje ;) ja z nim nie miałem żadnych większych przebojów. Nigdzie nie mam rdzy na zewnątrz (stał pod chmurką), tylko nagle z przodu na małej powierzchni zaczął mi się na błotniku łuszczyć lakier nie wiem czemu tam i co było powodem. 

 

Edytowane przez PanR
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam dwa łańcuszki jak widać pytanie ; 1 który lepszy ; 2 który orginalny ; 3 który byście założyli i dlaczego???

IMG_20240311_133227.jpg

IMG_20240311_133218.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo nissanów ma te dwa łańcuchy mi chodzi o pytania o silnik 1.6 DIG-T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...