Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Gryzonie w samochodzie..


M@reS
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od dwóch miesięcy walczę z kuną, która sobie przesypia noce na silniku bez płacenia za to !! :)

 

Pryskałem środkiem na gryzonie i kuny w aerozolu....spokój na 2-3 dni.

Sierść psa też guzik dała.

Zakupiłem elektroniczny odstraszacz gryzoni i kun...wydaje piski których one nie tolerują ....moja kuna chyba głucha bo jak miałem to urządzenie obok akumulatora to spała na nadkolu lewym. Jak przeniosłem obok lewego nadkola śpi na akumulatorze !!!

Po szkołach z Bearem Gryllsem ??

Dzisiaj dałem kostkę do WC.....zobaczymy czy węch też straciła.

 

Jak się skutecznie pozbyć tego skubańca bo już mnie trzęsie. Na szczęście nic nie niszczy ale może na razie.

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heehe....tak serio po napisaniu i wysłaniu tego tematu zaśmiałem się sam do siebie....a Wiesz czemu ??

Pomyślałem, że założę się z kimś o 10F że pierwszy odpowie Edek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e tam ,nikt by nie przyjął zakładu  :laie_67:


z góry przegrane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jedno skuteczne, choć kontrowersyjne rozwiązanie - smakowity kawałek mięska nafaszerowany trutką na szczury. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Środków zarówno domowych jak i tych ze sklepu jest sporo, niektórzy nawet z ZOO przywozili odchody lwa lub tygrysa.  Praktyka jednakże mówi że nic z tego na dłuższa metę nie pomaga. Kuna przywiązuje się do miejsca i jeśli jej przeszkadzamy to odejdzie ale po jakimś czasie powróci.  Nawet Jak ktoś będzie twierdził, że pomogło to prędzej uznać by należało ze kuna poległa gdzieś na łowach a nie że specyfik zadziałał. Jedynym pewnym sposobem jest złapanie zwierzątka i humanitarnie podchodząc do niego wywiezienie w odległe miejsce albo go, co mniej humanitarnym podejściem jest, unicestwienie. Jest też taka trutka na szczury w saszetkach, która ma w sobie tłuszcz zwierzęcy i jest chętnie przez, także, kuny zjadana. A może złapać, udomowić i wyszkolić by inne żyjątka odstraszała. ??? Swoja drogą to całkiem sympatyczne zwierzątko.


Pułapka wygląda  jak na fotce.

post-57255-0-91417300-1430807263_thumb.jpeg

post-57255-0-10384300-1430807276_thumb.jpg

Edytowane przez TESTER 1956
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie kochany 10 lat walczyłem z szkodnikami to odpowiadam pierwszy :D

Kładź smakołyki tam gdzie chodzi spać u ciebie w samochodzie :spoko:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie krzywdzić kuny! Kto był pierwszy na tym świecie? Samochody czy kuny? :) Złap ją w jakąś pułapkę i wywieź gdzieś daleko..... Ja u siebie straciłem 1/3 wyciszenia na masce.... pewnie kuna ma teraz gdzieś i ciepło i cicho :) a i na szczęście tylko kawałek przewodu spryskiwacza... no nie wiem czy jej smakował :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co odeszła sama z braku pożywienia, czy złapałeś ją...?????

Edytowane przez ranger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisałem aby kład smakołyki tam gdzie ona chodzi spać !!!

Przecież nie napisałem kup sobie dobre widły :D

Graphia kto pierwszy -Jako czy Kura????

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy tu pierdu pierdu a ja walczę dalej z kuną po "szkole przetrwania" :)

 

Moja jest głucha, bo ultradźwięki jej nie straszne....i pozbawiona węchu, bo nie pomogła śmierdząca kostka do WC i sierść od psa sąsiada :D

Poszukam w internecie jakiegoś schematu i zamontuję pod maską małą śrutówkę...jak gdzieś pociągnie za sznurek to jej futerko przetrzepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy tu pierdu pierdu a ja walczę dalej z kuną po "szkole przetrwania" :)

 

Moja jest głucha, bo ultradźwięki jej nie straszne....i pozbawiona węchu, bo nie pomogła śmierdząca kostka do WC i sierść od psa sąsiada :D

Poszukam w internecie jakiegoś schematu i zamontuję pod maską małą śrutówkę...jak gdzieś pociągnie za sznurek to jej futerko przetrzepie.

Kostki do WC się nie sprawdzają bo teraz robią pachnące, kiedyś tak teraz nie. A nie zapomnij do tej śrutówki instrukcji obsługi zostawić bo szelma nie będzie wiedziała za co pociągnąć.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypryskałem środkiem na kuny firmy BOLL i na razie  cisza.....Przedtem miałem też wypryskane ale zapach był zupełnie inny i może przez to się kuna zadomowiła :)

Ten co teraz wypryskałem czuć po dwóch dniach z 2-3 metry w kolo samochodu. Zapach nie drażniący ludzkich nozdrzy ale chyba skuteczny :)

Edytowane przez M@reS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...