Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nawigacja - czy warto aktualizować?


Mr. Rockandroll
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W ustawieniach wszystko jest OK , wiadomo jak sie wali autostrada to jest OK , ale jak zjade z autostradki i chce smignac dalej przez jakies miasto i np. wiem ze jest tam cos a'la obwodnica to navi i tak wali w miasto ale najwidoczniej ten typ tak ma :) Wczesniej w Hyundai i40 tez to zauwazylem ze fabryczna navi bardzo lubiala centra miast mimo tego ze byly ustawione trasy szybkie itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leciałem ostatnio przez DE i raczej byłem zadowolony z GPS, może większość autostradami stąd nie miałem problemów,  ale zauważałem że GPS w DE dostaje komunikaty o stopniu zakorkowania drogi którą się poruszasz i wyświetla komunikat na ekranie sugerując wyliczenie nowej szybszej, alternatywnej drogi w przypadku problemów na aktualnie wyznaczonej trasie. Ja nie posłuchałem GPS i potem stałem w korku na autostradzie:D. Coś jak google map, może miałeś to samo, GPS miał komunikat o zakorkowaniu obwodnicy i pchał Cie w miasto zakładając że przejedziesz szybciej.... nie wiem jak się ma do tego ustawienie szybkich tras...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to mnie dobiłeś tymi komunikatami  ;/ Ja moge jedynie właczyc "komunikaty radiowe" o korkach, ale jadąc dana droga fizycznie na mapie mi sie to nie pokazuje ;/ Dzis wracajac z pracy stałem dobre 40 min w NL i navi mi nic nie pokazalo mimo że miałem wlaczone radio holenderskie (jezdzac Hyundai`em i40 pokazywalo mi elegancko komunikaty TMC wszystko na bieżąco )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TMC, no właśnie szukałem w głowie tego skrótu:)....Nie wiem jak to jest w kraju tulipanów, ale w PL chyba nie z każdą stacja radiową to działa, chyba RMF FM i ZET tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RMF FM chyba jako pierwsza nadawala TMC z sygnalem radiowym a dodatkowo doszlo Radio ZET

Chyba tylko te dwie stacje nadaja na dzien dzisiejszy sygnal TMC a Radio ZET to chyba w wersji "pro" nadaje TMC

W Polsce jakos nie udalo mi sie z tego skorzystac, no ale glownie slucahm innej stacji radiowej i nie chce mi sie przelaczac na powyzsze - tam sa co chwile wiadomosci a ja mam przesyt min. polityki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiór sygnału TMC nie powinien zależeć od odbieranej stacji. Stacja radiowa która nadaje RDS równolegle propaguje sygnał TMC i nawigacja sama się powinna do niego dostroić. W Polsce problemem jest to że nadawcy sygnału TMC dogadali się z wybranymi producentami urządzeń i sygnał był/jest dostępny tylko dla wybranych producentów, którzy płaca licencję. Został specjalnie zakodowany. Nie jest więc w 100% publiczny. Używam TomTom'a i kilka lat temu wykrył w Polsce sygnał TMC z którego i tak nie korzystałem bo nic w nim ciekawego nie było. Wpadałem w korki, wypadki, jakieś budowy/remonty dróg. TMC działało a w nawigacji zero zgłoszeń. Potem sygnał w Polsce znikł więc przestałem z niego korzystać.

Np Becker ma oficjalną stronę do odblokowania TMC w Polsce

http://www.beckerpolska.pl/uslugi/aktywacja-tmc-polska

Natomiast w Niemczech przez te kilka lat używania nawigacji dwa razy zignorowałem ostrzeżenia z TMC czego potem mocno żałowałem. Teraz zawsze w Niemczech go słucham i raczej dobrze na tym wychodzę. Nie miałem tez problemów z odbiorem TMC w Austrii, Czechach i na Węgrzech.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak to powinno czy jak bysmy chcieli zeby dzialalo to jedno a zycie to drugie, jak by rownolegla rzeczywistosc ;)

W nawigacji niby dziala TMC - przynajmniej takie odnosze wrazenie ale brak jakichkolwiek informacji np. po Warszawie

Gdy wylaczam zasilanie samochdou to pojawia sie info brak uslugi a gdy wlaczone to tylko brak informacji czy cos takiego - ciekawe czy Nissan "wklada" urzadzenia bez uiszczenia oplat etc. na nasz kraj czy nie nadaja zadnych informacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

W serwisie zedrą z Ciebie skórę.Poszukaj w google,na fb,lub tutaj na forum,ew.na portalach aukcyjnych.Aktualną mapę czasami można kupić za 150-200 zł,a może czasami taniej.Natomiast ASO 500 co najmniej nie Twoje!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna sprawa jak bardzo ta aktualizacja jest (nie)aktualna.

Ja robiłem w serwisie w styczniu 2019 (gratis w ramach 3-letniego planu) i mapa jest chyba z końca 2017 jak dobrze pamietam. 

Pytanie czy warto zawracać sobie tym głowę. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie aktualizował, zbędnie wydane pieniądze. W moim używam android auto (google mapy) i jestem bardzo zadowolony...

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja aktualizowanel w 2018, szału nie ma....czasem już nie wiem jak ja ustawić, główne drogi nawet ok, ale jak wyjeżdżam z aglomeracji to zdazyło mi się już brodzic w strumieniu, albo odnajdywac przeprawy rzeczne o których pojęcie nie miałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w AM drogi leśne,...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

co rok dostaje nowa w ramach jakiegoś programu, jest postęp, pojawiaja sie drogi nowo budowane, ale, żeby to było warte wydać te pieniądze to słabo to widzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 1.08.2019 o 23:10, SmallCity napisał:

co rok dostaje nowa w ramach jakiegoś programu, jest postęp, pojawiaja sie drogi nowo budowane, ale, żeby to było warte wydać te pieniądze to słabo to widzę...

Czesc. Jaką masz teraz wersję navigacji ? Moja jest z 2017 i ciekawi mnie czy jest teraz nowsza wersja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pytałem w salonie - najnowsza wersja jest z końca 2018 roku. Niestety nie dostałem jej, bo są podobno jakieś braki w zaopatrzeniu w karty i mam się odezwać znowu za dwa tygodnie

Edytowane przez Yukka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.08.2019 o 15:15, Yukka napisał:

Wczoraj pytałem w salonie - najnowsza wersja jest z końca 2018 roku.

Zwarzywszy, źe mamy III kwartał 2019 to świerzynka :D

Komercyjni dostawcy map (Navteq czy TomTom) przynajmniej raz na kwartał wydają aktualizacje swoich map. Branży automotive zajmuje pół roku, żeby je „obrobić” pod swoje systemy. 

Swego czasu, u mnie w pracy, kuriozalną sytuacje mieliśmy ze służbowym Audi q5. Aktualizacja map, w systemi MMI, robiona przez serwis, kosztowała 1500 pln netto. Trwało to cały dzień a mapa była z przed roku (w stosunku do dnia jej instalacji w samochodzie). Dodam, że sam system nawigacji kosztował kilkanaście tysięcy złotych w konfiguratorze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jesli wymieniaja za darmo w programie to jak najbardziej warto aktualizowac je, zawsze to troche nowsze bedzie ;)

Ja mam wgrana w marcu 2019 ale  z konca 2018 a teraz nie pytalem czy cos nowszego maja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, juras2017 napisał:

Jesli wymieniaja za darmo w programie to jak najbardziej warto aktualizowac je, zawsze to troche nowsze bedzie ;)

Ja mam wgrana w marcu 2019 ale  z konca 2018 a teraz nie pytalem czy cos nowszego maja.

Ale chyba jest ograniczenie tzn 3 lata tylko i 1x w roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez tak mnie sie wydaje, ale facet w ASO powiedzil mi, ze zdarzalo im sie wymienic wiecej razy niz 3 w calym okresie i Nissan nie robil problemow, tak wiec ...

Warto pytac w Swoim ASO, a noz/widelec uda sie z wymiana, byle nie przekroczyc tych 3 lat wymian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Serwis nie robi problemu, żeby aktualizować, jeśli coś jest bardziej świeżego.  Aktualizacja jest zawsze OK, jak ktoś napisał. U mnie np. toruńskie ulice są faktycznie nieźle zaktualizowane. Podobnie z siecią głównych dróg w kraju. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...