Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[p11.144] Spalanie. Zasięg na zbiorniku.


kamilmag1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Szukałem tematu o spalaniu, ale nie znalazłem takiego dotyczącego Primery P11. Zacząłem go szukać ponieważ jestem zaniepokojony spalaniem u mnie. Aktualnie wskazówka mi pokazuje 1/4 zbiornika, a od pełnego tankowania przejechałem dopiero prawie 400km. Jeżdżę spokojnie. Jakie jest u was spalanie i zasięg na zbiorniku? Może jest u mnie normalnie, a ja niepotrzebnie panikuję. Wcześniej miałem Cordobę 1.4 i zbiornik 40 litrów starczał mi na 600km, Tutaj jest zbiornik 60 litrów i nie wiem czy przejadę te 600. Wiem są mrozy i mogą one też wpłynąć na spalanie. Musze porównać z Wami te spalanie, bo jeśli jest to normalne to zaraz lece zakładać gaz.

 

silnik 1.8 benzyna 114KM

Edytowane przez kamilmag1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,6 / 106KM

Od pełnego - do zaświecenia się księgowego - ok. 530 -  540 km.

 

Teraz w te mrozy moja siorbnęła sobie 10l.  :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie teraz 505km i zaświeciła się rezerwa.

Rezerwa ma chyba 6 litrów. Czyli do zera to 560 +/-.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rezerwa ma 10 l.

marna to pociecha...

 

Zalej do pełna , wyzeruj licznik, wyjeździj 1/4 do pierwszej kreski ... Znów zatankuj do pełna.

Podziel ilość dolanego paliwa przez te kilometry z  wyjeżdżonej "ćwiartki" - będziesz mniej więcej wiedział jaki ma apetyt bestia.

U mnie w cyklu mieszanym ok. 8,5 wpiernicza :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 510km tankowałem do pełna i weszło 48 litrów. Czyli w zbiorniku zostało trochę więcej niż myślałem. Apetyt to około ponad 10, zobaczymy jak będzie teraz jak się cieplej zrobiło.

Tak czy inaczej będę gazować samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

U mnie od pierwszego odbicia pistoletu (do pelna) do zapalenia sie rezerwy jest to 305 mil ( +/- :D ). Do wskazowki na 3/4 zbiornika mam 114 mil, zalezy od stacji na ktorej leje.

Spalanie czy w miescie czy w trasie mam identiko -> 10 litrow.

 

Przy okazji, to slyszalem, ze fajny ten silnik - jest dopoki sie go nie zagazuje. Dowodow na to jednak nie mam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, że będzie fajny po zagazowaniu bo dziś go właśnie odstawiam do zagazowania.

Ogólnie to średnio wychodzi te 10 litrów na 100km.

Czy polatam autostradą 160-180 czy po mieście to i tak w podobnym momencie sie kończy paliwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wracam do tematu spalania, tylko tym razem po założeniu gazu. No mogę powiedzieć jedno. Jestem zadowolony.

Założenie instalacji wyniosło mnie 2600 zł.

Zbiornik gazu mi starcza na około 350km(myślę, że do 400 bym dociągnął). Właściwie to chyba pali tyle samo gazu co benzyny czyli ~10 litrów.

Nie czuć różnicy podczas jazdy.  

Primavera dostała też nowy olej 5w30, nie wiem jaki był wcześniej zalany, więc zalałem taki.

Edytowane przez kamilmag1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym ja miała wsadzić teraz 2600 w auto warte z 3 -3,5 koła - to głęboko bym się zastanowiła...Jeśli jej ruda nie zeżre w ciągu roku, to jest loteria z żywotnością tak starego auta.

No ale każdy jest panem swej kieszeni.

Niech nam służą jak najdłużej! :D A Tobie niech się zwróci instalacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat moja nie jest jakoś zaatakowana przez rdzę, to co pojawia się na karoserii to będę robić. Podwozie jest zakonserwowane, chociaż można by to odnowić, więc mam nadzieję że pojeździ ze 3 lata bez rozpadania się. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...