Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Szum z tyłu.


cezzar1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Też macie w QQ podczas jazdy dość intensywny szum dobiegający z tyłu auta? Prawdopodobnie od opon, bo zależy od jakości nawierzchni drogi. Wczoraj jechałem kiepską drogą, z takim szorstkim asfaltem i był on naprawdę wkurzający. Opony mam 18 cali, continental premium contact.

Edytowane przez cezzar1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, cezzar1 napisał:

Witam

Też macie w QQ podczas jazdy dość intensywny szum dobiegający z tyłu auta? Prawdopodobnie od opon, bo zależy od jakości nawierzchni drogi. Wczoraj jechałem kiepską drogą, z takim szorstkim asfaltem i był on naprawdę wkurzający. Opony mam 18 cali, continental premium contact.

Żadnego szumu nie słyszę u siebie. Mam też 18" i te same opony. Być może mam lepsze, fabryczne wygłuszenie i nadkola bo podobno nie wszystkie wersje QQ były wyposażone w nadkola. Sprawdź łożyska na podnośniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja nie mam nadkoli z tyłu. Trzeba będzie pomyśleć o wygłuszeniu. W jaki sposób masz wygłuszone, oprócz nadkoli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja chętnie dowiem się czy można wygłuszyć QQ+2

Inna sprawa z łożyskami, mam szumy od jakiegoś czasu, zmieniłem opony i nic, podobno mam do wymiany łożysko na przodzie, w tym tygodniu może to załatwię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze że nie wiem bo nie zaglądałem pod nadkola. Temat był już kiedyś poruszany na forum i koledzy od środka naklejali maty wygłuszające.

Pierwsza z brzegu instrukcja z netu

http://www.strefatestow.pl/wygluszenie-bagaznika-krok-po-kroku-poradnik/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale to jest we wnętrzu auta. Ja bym wolał zrobić wygłuszenie raczej od strony koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, matami od zewnątrz to nie ma sensu. Poprzedni samochód konserwowałem BITEX'em zmieszanym z cząsteczkami gumy które zdobyłem z zakładu bieżnikowania opon. Taka mieszanka zdała egzamin. Powstała warstwa elastyczna która wytłumiła znakomicie samochód. BITEX jest dostępny na rynku ale trzeba zdobyć te opiłki gumy :) . Znalazłem taki środek w necie. Podobno wygłusza  https://market-lakierniczy.pl/pl/p/Srodek-do-konserwacji-podwozia-BLACHOGUM-5L/14 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy
Wymienione przednie łożysko
90000km , tylko
A jaka różnica
Do tego końcówki drążków

Jestem przeszczęśliwy, cisza niebywała

Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, majkelm napisał:


Jestem przeszczęśliwy, cisza niebywała


 

Takie małe a cieszy :) (łożysko)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko, że moi fachowcy na podnośniku przy mnie kręcili felernym kołem, i nie było nic słychać, dopiero po rozebraniu widać że nie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, cezzar1 napisał:

Też dochodzę do wniosku, że to mogą być tylne łożyska.

Podnośnik albo kanał i do roboty :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, cezzar1 napisał:

Cała piasta :(

No niestety. UE zajmuje się prostowaniem bananów, marchewek i ogórków, oraz wspiera producentów części wymiennych nie tylko do samochodów. Podobno ma to się od przyszłego roku zmienić. W końcu jakiś "głupol" mający "pomroczność jasną" zauważył że idąc tą drogą tworzymy jeszcze więcej odpadów. Części mają być rozbieralne. Teraz dobra piasta to ok 300 PLN za sztukę jak samemu to zrobisz. Jak w ASO to pewnie ok 600 PLN za sztukę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. Te zespolone piasty to jedno z głupszych pomysłów w motoryzacji-jeśli chodzi o koszty. Bo komfort wymiany na pewno lepszy, niż szarpanie się z łożyskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Huczy już dość mocno. Trzeba będzie wymienić te łożyska z tyłu. Ma ktoś z Was z tym jakieś doświadczenie-w sensie co kupić aby nie przepłacić a by było trwałe i na lata :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 28.05.2018 o 14:50, majkelm napisał:

Dodam tylko, że moi fachowcy na podnośniku przy mnie kręcili felernym kołem, i nie było nic słychać, dopiero po rozebraniu widać że nie tak

Mam podobne objawy.

Po za tym że tylne opony lekko huczą bo mam wyząbkowane to prawdopodobnie jeszcze łożysko w prawym przednim kole daje taki koncert przy prędkości od 80km/h że szok,niesie przez całe podwozie. Na podnośniku minimalny szum, wręcz niesłyszalny po zakręceniu kołem.

Obstawiałem jakieś łożysko podporowe - zobaczę jak po wymianie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

No więc diagnoza potwierdziła uszkodzenie tylnego prawego łożyska. Będę wymieniał najprawdopodobniej na NTY lub GSP. Jakim momentem dokręcić nakrętkę półosi?

Edytowane przez cezzar1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, agit11 napisał:

Mogę Ci dać wszystkie momenty dokręcania ale mam tylko po rosyjsku

Poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, agit11 napisał:

Masz je w pliku jak by Ci się chciało je przetłumaczyć i wrzucić na forum to by było fajnie1.pdf

Podaj stronę z której to sciągnąłeś :)

https://translate.google.com/translate?hl=pl&sl=ru&u=https://etlib.ru/tehdata/data%3Fid%3D45959&prev=search

Edytowane przez Author53
()
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miała być chińska  piasta NTY albo GSP, ale ostatecznie właścicielka podjęła decyzję, że dołoży do bardziej markowej, no i jest SNR. Być może jutro montaż. Koszt 262 zł.

20181116_071146.thumb.jpg.83b7e2140f4317bcdf59fdc87a3b3208.jpg

20181116_071018.thumb.jpg.dc083de0c5d43c6c711ece12ead66d58.jpg

Edytowane przez cezzar1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...