Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić Murano ? Pytaj tutaj !


jaca V6
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Noszę sie z zamiarem zakupu Murano, tak , aby w pełni dołączyć do społeczności :-)

 

Jak mogę sprawdzić historie auta po nr VIN? Jest nastepujący: J1NTANZ50U0010085

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wówczas pozostaje serwis - po nr vin powinien posiadać historie serwisowa (o ile byl serwisowany w aso).

 

pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

 

Planuję kupić Murano z 2006-7 roku.

Przeczytałem forum od deski do deski i zauważyłem, że zarówno amerykański jak i europejski ma swoich entuzjastów. Ja chyba jestem bardziej przekonany do Europejczyka.

 

Czy ktoś planuje sprzedaż swojego egzemplarza lub posiada informacje odnośnie sprzedaży? Interesuje mnie auto z przebiegiem do 130 000.

 

Jeśli bylibyście tak mili i wyjaśnili mi, że amerykańskiej wersji nie trzeba sie obawiać (zmiana lamp itp.), będę zobowiązany :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry!

 

Zachwycony Murano planuje zakup tego autka.

Interesuje mnie model z rocznika 2006, 2007.

 

Szukam zadbanej sztuki z rozsądnym przebiegiem (góra 100 tyś z niedużym hakiem), maksymalnie wyposażonej (chętnie jasne skóry), europejczyka lub przerobioną na polskie warunki Amerykę, w uczciwej cenie.

Mazowsze i bliskie okolice.

 

Będę wdzięczny za kontakt.

hespis@o2.pl

 

Dziękuję i pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

No i nadchodzi czas pożegnania z Murańcem.

Zmieniam auto, stąd będe sprzedawał w ciagu miesiąca moje Murano. Samochód jest znany na forum, dla zainteresowanych kilka szczegółow poniżej. Jeszcze nigdzie go nie wystawiłem, nie spieszy mi się.

 

Nissan Murano

  • rocznik 2006
  • kolor złoty
  • wersja: europejska
  • przebieg: 109 tys
  • pełne dostępne wyposazenie (nawigacja (mapa europy 2011), skórzane tapicerki (beżowe), kamera cofania, nagłośnienie Bose, podgrzewane fotele, ESP, EBD itd itp..) Dokładny opis wyposazenia dokładnie takiego samego samochodu (nawet kolor lakieru i wnętrza się zgadza) jak mój jest w artykule: http://www.autocentr.../#strona-modelu
  • zakupiony w salonie w Polsce (jako jeden z bodajże 200 szt. w latach 2006 - 2008)
  • VIN: JN1TANZ50U0017229
  • absolutnie bezwypadkowy,
  • na bieżąco serwisowany (początkowo w serwisie Nissana, po okresi gwarancji u mechanika obsługującego moją firmę)
  • wszelkie czynności serwisowe i wymiany elementów ekspolatacyjych (płyny, tarcze, klocki itd itp) robione na bieżąco, bez oszczędzania na częściach
  • samochód nie wymaga absolutnie żadnych nakładów finansowych, całkowicie sprawny
  • komplet opon letnich i zimowych
  • nigdy nie zagazowany (jak wpewnie widac w innych wątkach na forum, nie jestem zwolennikiem LPG)

Wszelkie problemy usiwane natychmiast i na bieżąco. Powazniejsze naprawy to:

- wymiana katalizatora (jekieś 2-3 lata temu, wlałem oszukane paliwo, opisałem problem na forum - można odszukać)

- wymiana chłodnicy skrzyni biegów (skorodowały przyłączenia przewodów, nie łatałem "po taniości", tylko kupiłem nową chłodnicę)

Dalszych napraw brak.

 

 

Samochód był zkupiony w lutym 2006 roku, jako prywatne auto mojego szefa, następnie w roku 2008 przy przebiegu 20 tys km, przekazany do firmy i od tego czasy użytkowany wyłącznie przezemnie.

... można więc powiedzieć, ze mam go od nowości.

 

Oczywiście auto posiada normalne ślady użytkowania - lekkie odpryski, czy zadrapania, nieco wytarta skóra na kierownicy, wymieniona przednia szyba (dpstałem kamieniem), jakieś minimalne skrzypienia przy jeżdzie na dziurach. Samochodem jeżdzę cały czas, można oglądać w go w Gdyni. Do wydania będzie za ok miesiąc jak odbiorę nowe auto.

Cena jest nienegocjowalna, ale adekwatna i wynosi 50 tys, za samochód do którego nie trzeba dokładać, z pewną historą użytkowania z pierwszej ręki.

 

Zainteresowanych zapraszam do kontaktu na priv. Na forum zaglądam co 2-3 dni, postaram się szybko odpisywać.

Edytowane przez bilro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

http://allegro.pl/show_item.php?item=2931502557

 

 

Nie wiem czy to dobre miejsce na pokazanie auta na sprzedaż jeśli nie proszę o przerzucenie do dobrego działu ( nowy na forum)

 

Samochód użytkowany przez kobietę od nowości, znajoma zleciła mi sprzedaż także wrzucam gdzie się da. Auto warte uwagi jeśli ktoś lubi tego typu auta. Zero nieznanej przeszłości zero uszkodzeń i wad. Wszystkie dane na w/w aukcji. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek witam Wszystkich

Zaczynam w tym miejscu bo jestem dopiero na etapie kupna mojego pierwszego MURANO

I tu mam prośbę do mojego przedmówcy kol. "mayczas" może więcej szczegółów na temat tego autka.

Co zostało w nim wymienione i kiedy po sprowadzeniu z USA ?

Ilu miało właścicieli ?

Jakie dokumenty związane z serwisem oraz potwierdzające przebieg posiadasz ?

A także może małe wyjaśnienie do zapisu "Brak JAKIEJKOLWIEK historii wypadkowej" to znaczy, że nic na nie nie znajdziemy czy że żeczywiście nie miało żadnej stłuczki ???

No i co z ceną licytacja z ukrytą ceną minimalną to chyba nie najlepsze rozwiązanie żeby sprzedać samochód ?

 

mmoże jeszcze jeden post

ku przestrodze innym kupującym MURANO

trafiłem niedawon na otoMoto.pl aukcję chyba większości znanego naciągacza posługuje się adresem meilowym grzegorz_dr1978@yahoo.pl

poniże zamieszczam wysyłane teksty meili:

"Witam,

 

Cieszê siê, ze sa Pañstwo zainteresowani moim samochodem. Sprzedajê ten samochód tak tanio, poniewaz kupilem tu w Anglii inny. Pochodzê z Polski. Jestem lekarzem i ze wzglêdu na pracê przeprowadzilem siê do Wielkiej Brytanii. Mam tu nowa pracê i zarabiam wiêcej niz w Polsce. Przywiozlem samochód z Polski do Anglii. Samochód zarejestrowany jest w Polsce. Prawdopodobnie sa Pañstwo zainteresowani tym, dlaczego sprzedajê go w tak niskiej cenie. Cena rynkowa samochodów z kierownica po prawej stronie jest w Anglii niska. Samochód ma kierownice po lewej stronie, jest to wersja europejska, oraz byl zakupiony w salonie w Polsce.

Samochód jest w doskonalym stanie, nie ma uszkodzeñ, bezwypadkowy. Nie posiada zadrapañ, garazowany. Nie palê, zatem samochód jest typowy dla osoby niepalacej.

Wnêtrze jest równiez w doskonalej formie.

Silnik jest równiez w bardzo dobrym stanie, nie ma z nim problemów.

Pojazd posiada pelna dokumentacjê serwisowania. Jest on równiez zarejestrowany w Polsce i jest to jeden z powodów, dlaczego sprzedajê samochód w Polsce. Samochód jest równiez ubezpieczony. Posiada wszystkie dokumenty.

Jeœli potrzebuja Pañstwo wiêcej zdjêc lub jakiekolwiek inne informacje na temat samochodu, proszê mnie o tym powiadomic w kolejnym mailu, abym mógl Pañstwu je wyslac. Równiez podam Pañstwu wiêcej szczególów na temat tego, w jaki sposób transakcja bêdzie sfinalizowana.

 

Czekam na Pañstwa odpowiedz mozliwie jak najszybciej.

 

Pozdrawiam "

" Witam,

 

Cena ostateczna zawierajaca wszystkie koszty transportu to: 5 900 EUR. Samochód jest dokladnie jak nowy, nie mam nic do ukrycia. Moga Pañstwo wykonac pelny przeglad techniczny po jego otrzymaniu i przekonac siê, ze w ogóle nie ma z nim problemu. Kilka tygodni temu ktos z Polski powiedzial mi, ze kupi mój samochód. Powiedzialem, ze tak jest w porzadku. Spotkamy siê w Londynie i dokonamy transakcji. Wzialem dzieñ wolny od pracy w Londynie i juz nastêpnego dnia zaden kupujacy nie odpowiadal na moje maile ani telefony, dlatego moja oferta jest tutaj.

Szukalem najlepszego rozwiazania, aby przewiezc samochód do Polski w jak najszybszy i najbezpieczniejszy z mozliwych sposób.

Ostatnio znalazlem stronê z rekomendacjami odnosnie firmy przewozowej, która dziala tu, w Wielkiej Brytanii i która obsluguje tego rodzaju transakcje.

Tak jest duzo lepiej, poniewaz usluga ta jest legalna. Ich system jest prosty i skuteczny: Mogê przewiezc samochód na Pañstwa adres w Polsce. Proszê siê nie martwic, pokrywam koszty transportu na wskazany przez Pañstwa adres w Polsce. Po otrzymaniu samochodu, maja Pañstwo siedem dni na dokonanie weryfikacji, i w tym czasie moga Pañstwo zdecydowac, czy wola zatrzymac samochód, czy zwrócic go mnie (naprawdê nie sadzê, ze bêdzie to konieczne). Po zakoñczeniu tego siedmiodniowego okresu weryfikacji, system dokona transferu funduszy na moje konto. Przeniesienie dokumentów na Pañstwa nazwisko bêdzie raczej proste, poniewaz mogê podpisac wszystkie formularze tutaj. Do samochodu dolaczona zostanie umowa sprzedazy. Musza Pañstwo podpisac umowê sprzedazy po przetestowaniu samochodu w ciagu 7 dni.

Uwazam, ze taki system jest najlepszym dla nas rozwiazaniem, poniewaz nie placa mi Pañstwo bezposrednio i jest to sposób na kontrolê pieniêdzy, które zostana mi przekazane wylacznie po przetransportowaniu samochodu do Pañstwa i kiedy Pañstwo zdecyduja siê go zatrzymac. Jesli Pan posiada pieniadze i jest Pan gotowy do zakupu, ja musze miec Pana pelne imie i nazwisko, adres pocztowy oraz numer telefonu – jak tylko je otrzymam, natychmiast rozpoczne transakcje.

 

Pozdrawiam "

 

może komuś się to przyda. Takich informacji w necie chyba nigdy zawiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich posiadaczy Murano,

 

przeglądając allegro znalazłem 2 ogłoszenia Murano.

 

1) http://otomoto.pl/nissan-murano-full-opcja-C26297387.html

2) http://otomoto.pl/nissan-murano-zamiana-C27656911.html

 

Czy mogę prosić o Waszą opinię.

 

Już te ogłoszenia są kilka tygodni, czyli chetnych za dużo nie ma.

 

Jak sprawdzić na zdjęaciach, czy ma czujniki parkowania przód/tył?

 

Jak sprawdzić historię (wypadki itp)?

 

pozdrawiam,

MB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy wersja europejska bardziej wygląda mi po wyposarzeniu wnętrza na rocznik 2006 a nie 2007, może pierwsza rejestracja w 2007 r

Drugi amerykaniec, po zużyciu kierownicy bardziej pasuje do niego 96 tyś mil a nie km.

czujniki parkowania są widoczne a zderzakach (małe okrągłe kółeczka) przeważnie po cztery sztuki, na tych egzemplarzach ich nie widać, mogą być jeszcze czujniki mocowane od wewnątrz ale to kiepskie rozwiązanie, wersja europejska ma na pewno kamerę cofania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.oby dwa murance sa blisko mnie.jeden 30 km drugi 90km.jak cos moge popatrzec co sa warte.podaje ci tel 608-514-886 jak cos to dzwon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!

Jestem tu nowy dlatego na wstępie pozdrawiam wszystkich!

Po przeglądnieciu foru zastanawia mnie czy Murano w wersji Europejskiej z roku 2005 (takie chce kupić) moją już wszystkie poprawki które wprowadzono po 2006r w wersjach USA ?

Jeszcze jedno pytanie z otrzymanego od sprzedawcy nr VIN wychodzi że rok modelowy to 2004, produkcji 2005, wiem że tak może być, ale pytam pod katem tych zmian(poprawek) czy już będą w tym modelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość farmacon

Witam serdecznie ja tez zastanawialem sie na wersja :) od wczoraj jestem posiadaczem murano 2006 wersja europejska. Przez ostatni tydzien zrobilem z znajomym mechanikiem przeszlo 5 tys km w poszukiwaniu jakiegos fajnego egrzemplaza i ku mojemu zdziwieniu a ogladalem  chyba z 15 aut wiekszosc wersji USA z rocznikow 2005-2007 była w opłakanym stanie jezeli chodzi mechanike, przy przejechaniu według licznika okolo 100,000 KM ;) . Po podniesieniu na podnosnik ze wszystkich sie po prostu lało czy to z silnika czy to skrzyni lub reduktora, wydechy tez były w opłakanym stanie wiekszosc przegnita.   Niechetnie za namowa mechanika pojechalismy do Niemiec (ja byłem przeciwny) poszukac czegos i jakosc 3 ktore ogladalismy u zachodnich sasiadow były w stanie niemalze idealnym, 0 wyciekow silnik szkrzynia i reduktor czysciusienkie, wydech tez w stanie dobrym a wszystkie mialy powyzej 120,000 KM wedlug licznikow a i kazda posiadala ksiazke serwisowa czego nie bylo w zadnym w ogladanym w Polsce tzn uzupełniona ksiazke serwisowa. Moze ja mialem po prostu pecha w szukaniu w Polsce, no coz tak bywa

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich. jestem tu nowy. Dopiero zamierzam kupić Nissana Murano. Mam na oku konkretnego.

 

http://otomoto.pl/nissan-murano-3-5-benzyna-europejski-C26568573.html

Czy ktoś go widział/zna? Na pierwszy rzut oka ładny i zadbany. Wnętrze, skóry jak z salonu - aż wydały sie podejrzane.

Nie byłem jeszcze z nim u mechanika ale zamierzam. Proszę o jakąś pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witajcie ;)

 

Chciałbym w październiku kupić Murano 2004 - 2006 ... Ale prawdę mówiąc trochę się tego samochodu boję.

 

Wynika to z kilku powodów: ogromny silnik, słyszałem o wadliwej skrzyni biegów, nieznana mi marka, koszty eksploatacji. Powiem szczerze, że jeszcze niedawno nie brałem tego samochodu pod uwagę, ponieważ go nie znałem ;) Przeglądając allegro niechcący się na niego natknęłem. 

 

Kwota jaką chciałbym wydać to max 33.000 zł. Udało mi się znaleźć kilka ciekawych propozycji. Ze względu na duży silnik, chcę LPG. 

 

Oto pytania jakie chciałbym wam zadać:

 

- Jakie są realne koszty eksploatacji rocznie?

- Jak jest ze skrzynią biegów? Naprawdę jest awaryjna?

- Czy kupienie Murano z instalacją będzie dobrym pomysłem? 

- Dlaczego 2005 r. SUV kosztuje ok 30-35 tyś? Czytałem opinie na automoto etc i są one naprawde dobre.... Dlatego nie rozumiem skąd taka niska cena, skoro samochód jest dobry?

 

Wysłałem ostatnio maila z zapytaniem o instalację gazową. Otrzymałem odpowiedź która, szczerze powiem, bardzo mnie niepokoi:

 

"Przed montażem instalacji prosimy o konsultację w serwisie producenta
pojazdu Nissan  sposobu regulacji luzów zaworowych silnika oraz możliwości
zasilania tego silnika paliwem gazowym. Wg informacji posiadanych przez nas
silniki te nie są wyposażone w hydrauliczne samoregulatory luzów zaworowych
a jest tam mechaniczna regulacja luzów zaworowych silnika. Przy eksploatacji
na paliwie gazowym może wystąpić konieczność wykonywania jej dodatkowo lub
częściej niż przy zasilaniu benzynowym. Może to lecz nie musi w dłuższym
czasie doprowadzić do braku zakresu regulacyjnego i konieczności naprawy
głowicy."

 

 

Co o tym myślicie?

 

Co ogólnie myślicie o Murano? Brałem pod uwagę inne samochody tzn: Passat B6, Audi A6C6, BMW E90 i E60.... teraz Murano... Który z nich wg Was jest najlepszą propozycją?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Powiedzcie mi prosze. na co zwrocic uwage przy kupnie murano. Jade w czwartek po wersje EU AWD 2005 rok.

 

Slyszalem o skrzyni, ze lubi sie psuc, cos o reduktorze... gdzie patrzeć?

 

Jeżeli chodzi o olej CVT, to wymieniać, czy dolewać? Opini jest dużo.... jedni mówią, że wymieniać co 90 tyś, inni, że nie, wystarczy dolać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość skywalker8217

Witam wszystkich na wstępie.

Jestem tu świeży jak poranna rosa.

Planuję zakup Murano w wersji europejskiej do 30 000. Co do tej pory udało mi się ustalić to ten: http://otomoto.pl/nissan-murano-navi-xenon-skora-C31078439.html w styczniu 2012 figurował z przebiegiem 205 000 (te blachy były od początku użytkowania) :) to tak dla zainteresowanych tym konkretnym autem.

Natomiast teraz na oku mam ten egzemplarz http://otomoto.pl/nissan-murano-wersja-europejska-lpg-4x4-C31509144.html Czy jest ktoś może kto jest w stanie wypowiedzieć się na jego temat? Wiem, że patrząc na zdjęcia niewiele się wywnioskuje... no może poza obszytą kierownicą. Może jakiś forumowicz i znawca tematu CVT i reduktora mieszka po sąsiedzku?

Będę wdzięczny za wszystkie sugestie, jak dostane VIN i informacje na jego temat też chętnie się podzielę.

Pozdrawiam gorąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałbym tylko wyprowadzić Ciebie ze złudzeń, że za te pieniądze kupisz murano w dobrym stanie i na dodatek eu. Mowie to z wlasnego doświadczenia, bo sam szukalem pol roku temu europejczyka i dysponowalem podobnym budżetem. Po obejrzeniu osmiu!!! sztuk kupiłem USA za 45 000, ale to było jedyne warte uwagi z pewna historią. Pozostałe to zardzewiałe padliny, wszystkie po przygodach. Do niektórych nawet nie trzeba było wyjmować miernika lakieru, bo włosy pod bezbarwnym mówiły wszystko. Bierz pod uwage, że do tych sprowadzonych trzeba doliczyc 19% akcyzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam

Na dniach zamierzam kupic Murano w cene do 30000 - najlepiej zeby byl z LPS albo do 25 tys to LPG sam załoze.

Zastanawiam sie nad nastepujacymi ofertami co sadzicie?

 

http://otomoto.pl/nissan-murano-3-5l-lpg-pilnie-sprzedam-C33718152.html

 

http://otomoto.pl/nissan-murano-3-5-sl-4x4-automat-zobacz-C33650129.html

 

http://otomoto.pl/nissan-murano-3-5-v6-4x4-C33630074.html

 

prosze o pomoc bo juz kiedys bez pomocy kupilem cudowna Maxime.. i byla cudowna dopuki nie okazałosie co w niej piszczy ;)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez DrGreen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...