Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić, sprzedać Terrano - najpierw go poznaj !!!


Gość picia277
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Założyłem nowe opony, więc mam na odsprzedanie te co miałem: zimowe Bridgestone 235/65/17 z 2014 roku bieżnik ponad 4 mm. komplet za 400 zł


Pytanie, założyłem hak i podłączyłem elektrykę sam, gdy jest podpięta przyczepa to przy włączonym kierunku, prawo czy lewo jest dźwięk (piukanie), przy awaryjnych nie ma, no i oczywiście jak nie ma przyczepy to też nie ma. Czy tak powinno być czy coś spaprałem?


Nikt na forum nie miał takiego przypadku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie spaprałeś. Tak powinno być. Ten dźwięk przypomina Ci, że ciągniesz przyczepkę za sobą żebyś nie zapomniał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki..., jeszcze jedno pytanie: wiązkę od haka włozyłem do samochodu, po lewej stronie po zdjęciu obicia znalazłem wiązkę kabli samochodu, podłączyłem wszystko, łącznie z przeciwmgielnymi, tyle, że martwi mnie, że do postojówek znalazłem tylko jeden kabel, więc obydwa przewody (prawy i lewy) wpiąłem do niego, czy to nie będzie za duże obciążenie? Trochę dziwne, bo raczej powinny iść oddzielne przewody na prawą i na lewą postojówkę... Czy to tak ma być i już?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Uszanowanko Wszystkim,

 

Od razu do sedna:

Co myślicie o tym egzemplarzu: https://www.otomoto.pl/oferta/nissan-terrano-okazja-3-0-v6-lpg-frontera-pajero-off-road-ID6zpoDD.html#7891ae78c2 ?

Coś podejrzanego? Wiadomo - umyty do zdjęć (nie spodziewam się błysk lakieru lub/i "ładnych" opon).

 

Na co zwrócić uwagę - przeczytałem.

Nie do końca wiem o co biega z tym 3.0 i v6 - oprócz tego, że "nie raz były dyskusje" i "bym się zastanowił" (już szukam dalej).

 

No i jak tak paczam na alledrogo... to czy nie będzie problem za częściami do 3.0? Bo mniej popularny. Czy może wiele jest pasujących?

 

Nie oczekuję wypasu - ale ma zastąpić e38 4.0v8 oraz... tico (tak... TICO) ... i ma się nie rozlecieć przynajmniej przez rok :).

Potrzebuję codziennie dojechać do pracy (tico), ale i czasami mocy/poszaleć.

Od kilku lat mieszkam na wsi - obok Wisła, krzoki, błoto, lasy. Lokalsi tak się błocą, że mnie zmotywowali do spróbowania :).

Więc "poszaleć" zmienia postać rzeczy :). Nie bokiem po zakrętach (wiem - szkoda bety), a świnić po błocie.

 

Najpierw zajawiłem się foresterem (i wciąż jestem), ale poszukiwania męczą... a zauważyłem przez przypadek terrano.

Zacząłem badać temat i jestem baaardzo zainteresowany :).

Edytowane przez euronymous
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Noszę się z zamiarem nabycia pierwszego samochodu z napędem na cztery łapki.Po przewertowaniu "kilku" tematów mam już "zamglony" obraz przyszłego nabytku ;-)

Auto głównie będzie się poruszać w ruchu miejskim.Pewnie kilka razy zdarzy mu się pociągnąć przyczepkę.Weekendowo z racji hobby (wędkarstwo) zjedzie z czarnego na jakieś bezdroża,większe koleiny,głębsze kałuże (mam nadzieję,że sobie da radę aczkolwiek miejscowi z traktorami już się z nami zapoznali ;-) ). Oczywiście ze dwa razy w roku jakaś dłuższa trasa (urlopowo),dzieciaki,bagaże itd itp..... Wybór padł na długą wersję z dieslem 3.0 DI pod maską.Teraz panowie,użytkownicy podobnego auta proszę o opinie z wrażeń posiadania takiego cuda ;-) .W tym momencie uśmiecham się do kolegi DINO bo widzę ,że dosyć niedawno nabyłeś samochód (tak na marginesie  pozytywnie zazdraszczam pomocników przy kupnie samochodu :whistle:) .Druga sprawa.Auto którego wstępnie będę poszukiwał posiada wybieraki,czy można je w razie awarii wymienić na sprzęgiełka manualne,oczywiście bez konieczności wymiany połowy samochodu (może trochę naiwne pytanie,ale nie mogę znaleźć nic na forum,a w tym temacie jestem laikiem)?Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... to czy nie będzie problem za częściami do 3.0? Bo mniej popularny. Czy może wiele jest pasujących?

 

 

Witaj - z częściami problemów nie będzie - większość (np. zwieszenie) pasuje od terrano 2 - w resztę (do silnika) może Cię zaopatrzyć nasz klubowy kolega @SNAKE4X4 lub inny sklep motoryzacyjny.

Generalnie samochód bardzo fajny jeśli trafisz na zdrowy (blacharsko) egzemplarz

 

 

....Auto którego wstępnie będę poszukiwał posiada wybieraki,czy można je w razie awarii wymienić na sprzęgiełka manualne,oczywiście bez konieczności wymiany połowy samochodu (może trochę naiwne pytanie,ale nie mogę znaleźć nic na forum,a w tym temacie jestem laikiem)?Pozdrawiam.

Można wymienić same wybieraki na sprzęgiełka - koszt ok 350-400zł (przy manualnych) i ok 700 za automaty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, witam wszystkich!

Na forum jestem zarejestrowany kilka lat, ale nigdy nie korzystałem, dlatego chciałem się przy okazji mojego pytania przywitać. 

Jakieś 9 lat temu byłem szczęśliwym posiadaczem 3 drzwiowej wersji z 87 roku z silnikiem 3.0 V6. od jakiś 6 lat niestety już nie, a w tej chwili od 3 lat jestem w posiadaniu Jeep Grand Cherokee WJ 4.7V8. Jednak planuje powrót do korzeni 4x4 z terrano I. Chciałbym się tutaj dowiedzieć, czy ktoś z forumowiczów orientuje się o jakimś egzemplarzu wartym uwagi? Auto chciałbym użytkować na co dzień jako jedyne wozidło dla całej rodziny 2+2. Podpowiedzcie proszę, czy warto, czy jest szansa na znalezienie jeszcze jakiegoś egzemplarza, który pozwoli na bezawaryjną eksploatacje i jakie są na to szanse. Jestem świadomy rocznika itp. zależy mi na opinii użytkowników tych aut, czy nadają się spokojnie do tego. Nie mogę tego stwierdzić na podstawie mojego poprzedniego egzemplarza, ponieważ był od samego początku bardzo styrany i nie włożyłem w niego ani złotówki - młodzieńczy głupi wiek, bo na tą chwilę żałuję tego auta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich szczęśliwych posiadaczy Terrano.

Jestem Krzysiek i noszę sie z zamiarem kupienia tego pięknego samochodu w 1gen.

Nurtuje mnie jedna rzecz, mianowicie będzie to moje pierwsze auto na ramie z napędem 4x4. Pomijając kwestie techniczne, jestem ciekaw jak to bywa u was na przeglądach podczas sprawdzania nr. VIN, czy diagnosta sprawdza go na ramie czy tylko na nadwoziu?

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od diagnosty - ale fakt jest taki że coraz częściej sprawdzają - jeżeli jest niewidoczny należy go nabić - z tym że nie samemu w garażu(!) 

 

Procedura jest taka:

W pierwszej kolejności należy powołać rzeczoznawcę samochodowego (np. z Polskiego Związku Motorowego), który oceni czy numer VIN nie został sfałszowany bądź nie pochodzi od innego pojazdu. Jeśli ekspert nie doszuka się śladów o charakterze przestępczym przygotuje stosowną opinię. Koszt jego usługi to ok. 200 zł.
 
Urząd Komunikacji
Posiadając pozytywną opinie rzeczoznawcy należy udać się wraz z nią do Urzędu Komunikacji. Tam trzeba wypełnić wniosek dotyczący wydania decyzji na nadanie oraz wybicie numeru identyfikacyjnego podwozia/nadwozia. W zależności od miasta opłata skarbowa jest bardzo zróżnicowana i wynosi od 10 – 50 zł ! Są i takie wydziały komunikacji, które nie pobierają żadnej opłaty (swoiste państwo w państwie…). Na wydanie decyzji trzeba poczekać przeciętnie ok. 4-5 dni.
 
Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów
Posiadając pozytywną decyzję z Wydziału Komunikacji na nadanie nowego numeru VIN udajemy się do Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów, w której uprawniony diagnosta naniesie naszemu pojazdowi skrócony, 12-cyfrowy  nr VIN. Koszt usługi to ok. 100 zł.
 
Wymiana dowodu rejestracyjnego
Po nadaniu nowego numeru VIN, należy wymienić dowód rejestracyjny. Wydział Komunikacji pobiera za to opłatę w wysokości ok. 70 zł.
 
Łączny koszt nadania nowego numeru VIN kształtuje się na poziomie ok. 400 zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za wyczerpującą odpowiedź :-) a podpowie ktos gdzie w Terrano 1 (long 5 drzwi) szukac VINu na ramie?

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

kupie terrano 2.7 w ladnym stanie do 10tys ktos cos?

Kupie ladnego terranka diesla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich. Jeśli to zły dział to przepraszam za kłopot i uprzejmie proszę o przekierowanie :).

 

Od niedawna moją uwagę przyciągneła I generacja Terrano. Obecnie jeżdżę Renault Kangoo,lecz jednym z aspektów mojej pracy jest częsty dojazd w miejsca, gdzie niestety z obecnym autem zaczyna się rzucanie mięsem. Oprócz tego typu tras robię również kilkanaście tysięcy km rocznie autostradami itp.

Moja uwaga skupiła się na kilku egzemplarzach Terrano i jako niedoświadczony i nieobyty z tego typu autami prosiłbym o poradę.

Z tego co już doczytałem wiele osób zachwala silnik 2.7 TDI, z drugiej myślałem nad wersją 3.0 benzyna+lpg.

Część mnie pewnie wyśmieje,że szukam 4x4 a obawiam się spalania, stąd myśl o wersji na gaz.

O ile było już pisane,aby wystrzegać się ramy w złym stanie i tym podobne, to potrzebowałbym osoby,która mnie naprostuje jeśli chodzi o ten model. Auto użytkowane przeze mnie, nie będzie zarzynane w terenie ani topione. Często przewoże rzeczy po 2.5 metra długości stąd wybór na I generację.Generalnie potrzebuje czołgu, którym podjadę pod ubłoconą górkę, wrzucę kilka desek na pakę, zabiorę się w góry na narty, a przy okazji nie zbankrutuje. Prosiłbym o jakąś poradę, nakierowanie ,bądź ściągnięcie mnie z powrotem na ziemię. W międzyczasie wklejam dwa linki ofert, które mnie poniekąd zainteresowały.

 

Pozdrawiam, zielony w temacie :)

 

 

 

https://sprzedajemy.pl/nissan-terrano-wd21-projekt-do-skonczenia-piotrkow-trybunalski-2-6bea9f-nr54507794

 

https://www.autotrader.pl/oferta/nissan-terrano-warszawa-131338043

 

https://www.olx.pl/oferta/nissan-terrano-2-7td-CID5-IDsgbfF.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba podjechać - pogadaj z @lemmy69 - są w jego zasięgu terytorialnym, sam ma 3.0v6, rozebrał i złożył z powodzeniem już kilkanaście http://forum.nissanklub.pl/index.php/forum/230-świat-według-lemmyego-czyli-spartan-garage-ezg/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzź, jak nadejdzie czas, to z pewnością będę się odzywał do ekspertów,aby wyeliminować ryzyko niedodpowiedniego zakupu :) dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... wiele osób zachwala silnik 2.7 TDI ...

TDI to w "dwójce"

W "jedynkach" tylko TD ... + ewent. intercooler z Gallopera ;)

 

"Czyzero" z Piotrkowa ... znam historię auta, urwał się kontakt z @Matuszkiem czyli raczej ramy nie reanimował

pozostałych nie znam

pomimo że sam jestem zagazowany to polecam szukać TD ... szału nie ma ale jednak to rasowy terenowiec, i potencjalnych problemów (czyt. mniej elektryki) unikniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie oferta z Piotrkowa już jest niedostępna,także szukam dalej. Czyli jednak 2.7 stoi siłą :) dzięki wielkie za rady Panowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć Panowie, mam zamiar kupić terano II szukam czegoś godnego uwagi. ktoś coś wie na temat tego auta?  czy w ogole w 2004 wychodziły 2.7?

 

https://www.otomoto.pl/oferta/nissan-terrano-nissan-terano-2-7-td-7-osobowy-orginal-lakier-2-kpl-kol-klima-ID6zMWjk.html?utm_source=refferals&utm_medium=traffic_exchange&utm_campaign=olx#xtor=SEC-8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...