Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić, sprzedać Terrano - najpierw go poznaj !!!


Gość picia277
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki, czyli jak czytalem odkręcić korek i wybadać palcem? Czy wymiana uszczelniacza to problem?

 

Witek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, czyli jak czytalem odkręcić korek i wybadać palcem? Czy wymiana uszczelniacza to problem?

 

Witek

 

Tak, poprostu paluchem sprawdzić. Jeśli palcem nie sięgniesz to jakimś drucikiem. Wymiana symeringu dla mnie osobiście to nie problem, a nie jestem mechanikiem :)

najlepiej to niech przy Tobie spuści olej i wleje drugi. Koszt nieduży, a możesz zobaczyć czy nic nie było zmielonego w środku.

Później sprawdź tylne LSD, skrzynie czy nie huczy na 4H i 4L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam serdecznie terrano maniaków mam prośbę o opinię autka z n/w linku jestem przed zakupem i szukam opinii fachowców - serdecznie dziękuję

 

oto link : http://allegro.pl/sh...item=2174809425

 

może Wam się rzuci w oczy coś niepokojącego

 

p.s. czy to jest wersja z manualnymi sprzęgiełkami czy się mylę ?

Edytowane przez nicopm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Whitie miałem na myśli czy już zostały wymienione :) proszę o więcej opinii jak z ceną ? ile realnie można dać za takie autko ?

 

 

cena jest normalna. Szału nie ma. Jeśli wszystko ok z autem to można tyle dać. Co do sprzęgiełek. Myślę, że były wymieniane. Te co są zamontowane wglądają na stałe sprzęgiełka. Czyli nie musisz cofać aby rozłączyć i po wyłączeniu 4h lub 4l przedni most i tak pracuje.

Tylko moja opinia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

w manualu bez zarzutów, w automacie też nie słyszałem o bolączkach...no i odpada problem ze skrzynią (ewentualnie), bo rozumiesz kolego skrzynia to pięta achillesowa terrano :punk:

Edytowane przez lemmy69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkowników.

 

Noszę się z zamiarem zakupu Terrano II w dieslu.

Jaka jest Wasza opinia o silniku 3,0 TDi (154 KM)?

 

Jest mniej popularny i mniej do niego gratów na allegro, to zauważyłem, ale czy jest bardziej awaryjny?

Wolałbym mieć pod butem więcej mocy przy tej masie auta,ale nie za cenę niezawodności?

 

Czy oprócz silnika i ew.skrzyni są różnice w obu modelach? W zawieszeniu, przeniesieniu napędów itp?

 

Pozdrawiam

Witaj

Silniki z poczatku produkcji 3.0 TDi ma potwierdzona wadę fabryczną , słabe smarowanie 3,4 cylindra co prowadzi do zatarcia tegoż układu. Ja natrafiłem na dwa takie modele, jeden jeszcze był ok ale drugi już przejawiał zbyt duze przedmuchy do układu korbowego. Podobnież, wade tą usunieto pod koniec produkcji . Poczatek montazu tych silników 2002 a koniec 2006r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj kolego , czy nie zwróciła Twej uwagi data postu który cytujesz ...? ....a buciki spoko :dribble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe :) no co LEMMY może jeszcze komuś sie przyda ta informacja. lepiej żeby bylo na forum niż ma nie być . ja np. nie wiedzialem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam czy ktoś ma nissana terrano z silnikiem 3.0 TDi? Mam problem z nadciśnieniem w układzie korbowym, przez to nastąpił wyciek w okolicach miski , czy to jest normalne?

Rozrząd tego silnika jest na łańcuchu. 4 zawory na cylinder jeden wałek rozrządu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów,

 

trafiłem na forum szukając informacji o Terrano II, przeglądam ogłoszenia w poszukiwaniu odpowiedniego egzemparza,

ostatnio pojawił się taki:

http://otomoto.pl/nissan-terrano-2700-tdi-125km-mega-zadbany-C27115639.html

sprzedawca twierdzi że stan samochodu jest naprawdę bardzo dobry, jedyne co przy nim robił to lakierowanie zderzaka przedniego i maski,

może znalazł by się ktoś z okolic Rzeszowa, kto mógłby podjechać i obejrzeć autko - ja mam ok 400 km i trochę obawiam się to co mówi sprzedający nie koniecznie musi być prawdą,

 

pozdrawiam

mspider

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...