Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[T30] Przepływomierz X-Trail 2,2 DI


Gość jog-el
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jog-el

Witam.

Proszę o pomoc. W X-Trailu z 2001 roku 114KM silnik 2,2DI zastosowano przepływomierz o nr Nissana 22680 5 M300. Proszę o informację czy zamienia się on na przepływomierz Boscha, a jeśli tak to jaki jest numer Boscha.

Pozdrawiam Józef

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Udesky
Proszę o informację czy zamienia się on na przepływomierz Boscha, a jeśli tak to jaki jest numer Boscha.

A może wystarczy wymiana wkładu. Nie wiem czym się różnią przepływomierze między sobą, ale chyba każdy spełnia tą samą role bez względu na markę i z tego co widzę wyglądają identycznie.

Jeśli tak jest to może wkład od TDI, DCI lub innego diesla podpasuje jeśli wtyczka ta sama?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jog-el

Niestety nie jest tak jak mówisz i dlatego mają one inne oznaczenia i na korpusie i na module. Istnieje jednak zamiennie możliwość zastosowania zamiast przepływomierza japońskiego, Boscha jednak nie wiem czy również w tym modelu, a jeśli tak to potrzebuję jego numer.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinny pasować Bosche 0 986 280 232 lub 0 280 218 005 w końcu silnik ten sam co w Almerze Tino.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przerabialem ten temat,

zamiast kupowac org do x'sa za ponad 2tys zl polecono mi w serwisie z almery, przelozyli sama czujke.. przeplywomierz byl org do nissanow (w serwisie innych nie maja) wyprodukowany przez bosha (jest na nim napisane bosh nissan)

oznaczenia: 0 280 218 006 (na kartonie) na przeplywomierzu 005

22680-7J600

czyjnik na 4 piny

 

jeżdze już od 3 miesięcy i wszystko działa

pozdrawiam

Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź. Jest tylko jeden mały problem. Przepływomierz o nr Boscha 0 280 218 005 Nissana 22680-7J600 ma moduł o 5, a nie 4 pinach. Więc albo to Twoje przeoczenie w ich ilości, albo zamontowany w nim moduł jest jakiś inny. W tym przepływomierzu ma być moduł o nr F 00C 2G2 039, baz termistora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie musza byc 4 piny i tak mam. Gdy najpierw sam kupilem bosha ..005 w innym sklepie bylo 5 pinow - podlaczylem nie dzialal; cudem go przyjeli..

Wlasciwy z nadrukiem na tubie bosh i nissan kupilem w serwisie nissana jest od primery 2,2 albo almery. Moze dlatego na opakowaniu jest 006 a nie 005 i sa 4 piny. Zapytaj w serwisie. Koszt 298zł

jakby co zapytaj o dokladny model w serwisie kmj w gdansku. Bylem chyba drugim klientem, na ktorym to sprawdzili. Oczywiscie tak od razu nikt nie chce sie do tego przyznac bo za "odpowiedni" mozna od klienta wyciagnac 2500zl :)

pozdrawiam

Daniel

jakby co pisz na daniel.klasa@op.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam.

Zgłebiam temat przepływomierza, bo obawiam się że i mnie to może tyczyć. Chodzi mi o zamienniki. W moim przypadku jest to diesel 84kW - 114kM. Silnik YD22ETI.

 

- 06/2001 - 11/2001 - model 226805M300 - 114kM

- 11/2001 - 09/2003 - model 226805M301 - 114kM

- 09/2003 - 03/2007 - model 22680AW400 - 136kM

 

Osobiście poszukuję tego 226805M301, który może być zastąpiony 226805M30A. Z tego co zdążyłem się zorientować to bosch nie robi tego konkretnie zamiennika.

 

Jak wy radziliście sobie z tym problemem. jakie zamienniki, ale konkretnie i koniecznie do jakich silników - łącznie z mocą.

Tylko konkrety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Konrad,

Bosch nie produkuje zamiennika konkretnie do tego modelu, ale

produkuje przepływomierze do primery albo almery z tym samym silnikiem

co nasz 2,2

Z tego co pamietam przepływomierz był od wersji 136KM. Serwisant

powiedział, że chcarakterystyką się różnią ale chyba niewiele,za to na

pewno są kompatybilne.

Oznaczenia podałem na forum, w razie wątpliwości dzwoń do serwisu kmj.

Moją sprawę w kmj prowadził chyba Pan Marek Narkiewicz (doradca) i ich

główny mechanik - on na 100% pamięta tą sprawę, bo przyznał, że

swojemu koledze też ten przepływomierz instalował. Facet się zna.

Z pozdrowieniami

Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W ost. piątek byłem w serwisie nissana w Gdańsku. Wszystko wskazywało na przepływomierz. Średnio stać mnie na wizyty w autoryzowanym serwisie, ale jak to mówią płać i płacz.

 

Powiedziałem im, że prawdopodobnie przepływoemierz i że mam taki symbol ale on kosztuje dokładnie 3070zł i jest to jakieś wariactwo.

Powiedziałem im ze był wcześniej u Was kolega (dzięki dan), któy dostał zamiennik. Oni że zobaczą co się da zrobić, bo niby nie zawsze można go zastosować. Myśle, że zawsze można i jest to taka z ich strony zmyłka. Niby że nie zawsze można, ale oni mają super doświadczenie, sprzęt więc robią cuda. Mniejsza z tym.

Zdiagnozowali przepływomierz i kolo pyta - robimy? Ja owszem.

Pokręciłem sie z godzinkę i czekam. Przychodzi gość i mówi, że przepływomierz zrobiony, ale są innej materii problemy. Za małe ciśnienie na pompie - czyli zawory do wymiany. Koszt samych zaworów po rabacie 950zł. Ja im że taich pieniędzy nie mam więc muszę uzbierać.

Róznica po zmianie przepływomierza jest. Auto lepiej chodzi choć są momenty, ze przerywa albo muli co jest spowodowane niby tymi zaworami.

 

Poprzedni przepływomierz padł kompletnie. Napięcie 1,04V czy chodzlsilnik czy wkręcał się na obroty. Czuje, że go doprawiłem czyszcząc. Stwierdzili w nissanie, że prawdopodobnie - choć nie dla mnie, ze to kwestia nie oryginalnego filtra powietrza. Zatem przy okazji wymienii mi filtr oryginalny za 70zł + robocizna 0,3 godzinyco daje jakieś dodatkowe 50zła a robi się to w 2 min. Co zrobić serwis.

 

Reasumując zapłaciłem za całość 550zł z czego 298 przepływka, 70zł filtr i 90zł diagnoza kompa. Reszta to robocizna.

 

Czyli jak widzisz samą przepływkę można zrobić stosunkowo tanim kosztem. Nie wiem jaki jest jej symbol - choć dan podawał wcześniej. Wiem, że na stronce boscha jest ta przepływka i kosztuje chyba 282zł.

 

A co do zaworów to stwierdzili, że również nie oryginalny filtr. jesli chcę już robić sam to filtr knechta bo on robi dla nissana. Wczoraj podpompowałem filtr ręczną pompka i szedł jak burza. Może filtr jest zapchany choc wymieniałem go w zimie. Inna sprawa, że jakiś miesiąc temu zalewałem tym dieslem z Shella GTL. On niby wszystko czyści i oby nie było, że tak mi wyczyścił, że poszeł syf wszędzie gdzie się da. Może zamiast zaworów - zmienię póki co tanszym kosztem sam filtr paliwa, bo mam wrażenie że serwis działa tak, że wymienimy to a jak nie to - to wymienimy inną część. W końcu to nie ich pieniądze i nie muszą sie z nimi liczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz podać numery Twojego przepływomierza Boscha?

 

 

Problem w tym że nie wiem co mi wsadzili. Przeływomierz to "tuba" w którym umieszczone jest to coś co mierzy masę powietrza. Tuba czyli obudowa została a wymienili samo urządzenie elektroniczne.

Z tego co wiem jest to bosch i poszukaj czegoś o tej numeracji:

 

0 280 218 006

0 986 280 232

wejdź na http://www.bosch.onyx.pl/czesci_samochodowe/index.asp

a potem w katalog części on-line.

Jak wpiszesz te numery to wyjdą Ci auta gdzie to jest montowane, almera i primera oraz tino.

 

U mnie na fakturze jest miernik przepływu powietrza i symbol nissanowski 226807J600

Istotne aby były 4 piny. Wtyczka u nas jest na 5, ale jedno gniazdo jest puste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna sprawa. Dzisiaj chcąc sprawdzić przepływomierz zdjąłem kostkę i przejechałem się - jeszcze gorzej mulił. Nie wiem czy to dobry sposób sprawdzenia, chyba pozostał mi tylko serwis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że tak. Powiedz im, ze w Gdańsku podmieniją przepływomierz za 300zł od Almery i Primery.

Ja też sciągałem wtyczkę i nie było różnicy. Po wymianie różnica jest ale przerywa. Zawory na pompie do wymiany. Czy to wszystko musi być takie drogie. :<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie przepływki u mnie przestał się dławić przy obrotach 2,5tys/min, płynnie wkręcał się do 3 tys..

Jednak i tak zdarzało się, że przy nagłym wciskaniu gazu potrafił się zatrzymać na jakiś obrotach i tak trzymał aż do odpuszczenia gazu... prawie zginąłem gdy zrobił mi tak podczas wyprzedzania :)

Kolejna wizyta w serwisie i tescie na drodze z podłączonym consultem wykazała blokujący się zawór pompy paliwa. po wymianie za ok 1tys zł wszystkie problemy zniknęły..

Zawory na pompach w silnikach z szyną common rail to typowa usterka i walczą z tym wszyscy producenci.

Z pozdrowieniami

Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich.

 

Chyba się chłopaki wycwanili z gdańskim serwisie bo faktycznie dobrali mi ten przepływomierz ale zaraz powiedzieli ze 170zł kosztuje jego przeróbka. Czy Wam też faktycznie coś przerabiali w samym przepływomierzu czy też w kostce czy tylko tak bajerują żeby mnie z kasy zgolić????

 

 

Tytus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boze czemu te przeplywki tak padaja???

Czy mozecie potwierdzic, ze wszyscy którym padł przepływomierz mieli nieoryginalne filtry powietrza????

 

Mojemu ojcu padl w almie n16 - bosch - w sklepie 700 / bosch w serwisie 1000/ oryginal nissan 4000 :)

 

A czy w x-trail oryginalnie jest bosch czy coś japońskiego???????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Odgrzeje trochę temat

Padł mi przepływomierz 226805M301 w X-trailu z 2002r 114 km 2.2.Di

 

Dziś zamontowałem polecany przepływomierz boscha 0 280 218 005 i auto chula nawet lepiej niż przed awarią - jest on 5-pinowy ale nie ma to znaczenia. Wszystko było sprawdzone na oprogramowaniu serwisowym nissana i nie ma żadnych różnic (nie powiem niestety gdzie bo kolega który to robił prosił o anonimowość by nie wylecieć z roboty)- nie trzeba żadnych przeróbek - chłopaki w serwisie gdańskim po prostu kroją kase na lewo ;-)

 

Przepływomierz 226805M301 jest firmy HITACHI i jest produkowany w kraju kwitnącej wiśni jak i sam X może dla tego jest taki drogi

 

Reasumując - nie ma co kombinować - kupić boscha 0 280 218 005 (boscha 0280218005) - wymiana to jakieś 5 minut (2 śrubki i wtyczka)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich x-fanów* lub x-męczenników* (niepotrzebne skreślić :) ).

Właśnie jestem po wielkich bojach z serwisem, różnymi mechanikami (elektronikami) samochodowymi itd. w sprawie przepływomierza do x-t.

Oczywiście w moim (2003r. 2,2di 114km) jest założony fabrycznie 4-pinowy. I dramat, bo zamienników brak.

Cena serwisowa 1.750,00zł - bardzo słono(to jeszcze nic, chłodnica intercoolera 9.200,00zł a pan w serwisie z uśmiechem mówi, żebym się nie martwił, bo to cena brutto). Oczywiście za żadne skarby nie ma możliwości wg tych cwaniaków założenia innego.

Dotarłem do bardzo dobrego i uczynnego mechanika z serwisu w Osielsku, który powiedział, że mam założyć 5-cio pinowy i auto będzie na nim chodziło jak nowe bo dodatkowy pin jest dedykowany dla czujnika temperatury, z którego po prostu moje auto nie skorzysta. Koszt zakupu nowego (nie regenerowanego) z boscha na allegro 380,00zł. I autko śmiga. Sparawdzone.

Nr części 0280218205.

Pozdrawiam męczenników :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość AZ x-trail 114

Dzieki za dyskusje na forum moj x-trail 2,2di 114koni z 2003r czyli przedział od 2001-2003 114koni padł przepływomierz nie wiem jak dawno, był mułowaty ale rok temu jeżdzł jeszcze 165 niedawno jechałem i max 140 wymieniłem filtr paliwa i powietrza niewiele pomoglo na 5 , 6 biegu nie wchodził na obroty 3100 max kontrolka się żadna nie zapalała palił normalnie był powolny ale do rzeczy przepływomierz oryginalny cztero pinowy 226805M301 juz ich nieprodukóją wiadomośc z servisu zamiennik to 226805M30A cena 1750zl w serwisie i nippartsie jakos tak cena podobna 1650? więc zaryzykowałem i kupiłem zamiennik boscha regenerowany pięciopinowy (u mnie cztery jest miejsce w kostce na piąty z tyłu zaślepiony) 0280218005 jest on od almery tino z takim samym silnikiem wygląda tak samo montaż 5 min wtyczka pasuje normalnie cztery śrubki na dziesiątke i płaski wkretak przekladamy cała tubę i .....śmiga aż miło zapomniałem że tak moze jechac jestem pod wrarzeniem po prostu super .W serwisie juz sie w to nie bawia zrobili jedna cene na x-traila i ten zamiennik 1750 nie chcesz ryzykować płac nadmoenie że szukalem w innych hurowniach i nigddzie nie ma tych oryginalnych 226805M301 i 226805M30A pozostaje w moim wypadku bosch regener za 340 chyba nie warto chińskich ale nie wiem .Dzieki za dyskusje na forum zaoszczedziłem kase i pomoło mi podjac decyzję bo czesci elektronicznych nie przyjmuja .Mój nssan ma 225000tys kupiłem jak miał 160000tyś przez cztery lata nic nie robiłem teraz go uszczeniłem bo leciał olej z jakiejś pompy gumka, wymieniłem tez uszczeniacz na wale przy okazji tarcze sprzegła i łożysko oporowe to tak przy okazji bo sie juz kończyły pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Almery, Tino, Primery, P12 - mają podobne silniki do Waszych w X-trail często te same problemy i dają sobie radę z częściami .

Musicie też wchodzić na forum innych marek. Tu masz przykład przepływek http://www.pompapaliwa.pl/?nissan,186

Edytowane przez mirekg9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość kangurek-k1

Witam.

W ost. piątek byłem w serwisie nissana w Gdańsku. Wszystko wskazywało na przepływomierz. Średnio stać mnie na wizyty w autoryzowanym serwisie, ale jak to mówią płać i płacz.

 

Powiedziałem im, że prawdopodobnie przepływoemierz i że mam taki symbol ale on kosztuje dokładnie 3070zł i jest to jakieś wariactwo.

Powiedziałem im ze był wcześniej u Was kolega (dzięki dan), któy dostał zamiennik. Oni że zobaczą co się da zrobić, bo niby nie zawsze można go zastosować. Myśle, że zawsze można i jest to taka z ich strony zmyłka. Niby że nie zawsze można, ale oni mają super doświadczenie, sprzęt więc robią cuda. Mniejsza z tym.

Zdiagnozowali przepływomierz i kolo pyta - robimy? Ja owszem.

Pokręciłem sie z godzinkę i czekam. Przychodzi gość i mówi, że przepływomierz zrobiony, ale są innej materii problemy. Za małe ciśnienie na pompie - czyli zawory do wymiany. Koszt samych zaworów po rabacie 950zł. Ja im że taich pieniędzy nie mam więc muszę uzbierać.

Róznica po zmianie przepływomierza jest. Auto lepiej chodzi choć są momenty, ze przerywa albo muli co jest spowodowane niby tymi zaworami.

 

Poprzedni przepływomierz padł kompletnie. Napięcie 1,04V czy chodzlsilnik czy wkręcał się na obroty. Czuje, że go doprawiłem czyszcząc. Stwierdzili w nissanie, że prawdopodobnie - choć nie dla mnie, ze to kwestia nie oryginalnego filtra powietrza. Zatem przy okazji wymienii mi filtr oryginalny za 70zł + robocizna 0,3 godzinyco daje jakieś dodatkowe 50zła a robi się to w 2 min. Co zrobić serwis.

 

Reasumując zapłaciłem za całość 550zł z czego 298 przepływka, 70zł filtr i 90zł diagnoza kompa. Reszta to robocizna.

 

Czyli jak widzisz samą przepływkę można zrobić stosunkowo tanim kosztem. Nie wiem jaki jest jej symbol - choć dan podawał wcześniej. Wiem, że na stronce boscha jest ta przepływka i kosztuje chyba 282zł.

 

A co do zaworów to stwierdzili, że również nie oryginalny filtr. jesli chcę już robić sam to filtr knechta bo on robi dla nissana. Wczoraj podpompowałem filtr ręczną pompka i szedł jak burza. Może filtr jest zapchany choc wymieniałem go w zimie. Inna sprawa, że jakiś miesiąc temu zalewałem tym dieslem z Shella GTL. On niby wszystko czyści i oby nie było, że tak mi wyczyścił, że poszeł syf wszędzie gdzie się da. Może zamiast zaworów - zmienię póki co tanszym kosztem sam filtr paliwa, bo mam wrażenie że serwis działa tak, że wymienimy to a jak nie to - to wymienimy inną część. W końcu to nie ich pieniądze i nie muszą sie z nimi liczyć.

 

Witam wszystkich.

 

Chyba się chłopaki wycwanili z gdańskim serwisie bo faktycznie dobrali mi ten przepływomierz ale zaraz powiedzieli ze 170zł kosztuje jego przeróbka. Czy Wam też faktycznie coś przerabiali w samym przepływomierzu czy też w kostce czy tylko tak bajerują żeby mnie z kasy zgolić????

 

 

Tytus

kolego do t-30 ki rok 2002 2,2 dci 114km. pasuje od micry i kosztuje 205 zł,wymieniłem i chodzi ładnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Niestety pokusilem sie na przeczyszczenie wacikiem mojego przeplywomierza i skonczylo sie to jego uszkodzeniem (totalny mul a wzniesienia widzial wczesniej niz ja :) ). Wiec jesli czyscic to tylko specjalnymi srodkami nie dotykacjac przeplywki. Idac za rada kolegow z forum zakupilem Boscha 0280218005 i auto znow smiga, wymiana to dwie srubki i kilka minut pracy. To ze ma 5 pinow w niczym nie przeszkadza bo jeden i tak jest nieuzywany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...