Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zamazy przedniej szyby


Kylonek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiego czasu na przedniej szybie pojawiły się zmazy po stronie kierowcy, które niczym się nie da wytrzeć. Pojawiają się na mokrej szybie na wysokości wzroku w miejscu gdzie wycieraczka pasażera kończy swój ruch i ma dokładnie wielkość wycieraczki pasażera.. Straszne qrestwo, które gdy jedzie się po zmierzchu lub w półmroku strasznie przeszkadza rozpraszając światło. Wszystko znika po kilku sekundach po wytarciu szyby. Próba usunięcia tego za pomocą rozpuszczalnika i innych czyściw nie przynosi efektu.O jakości samych piór się nie będę wypowiadał bo to badziew do potegi entej.  Zamówiłem już nowe pióra Boscha Aerotwin, które ponoć rozwiązują wszelkie niedoskonałości tych montowanych fabrycznie ale raczej wątpię aby usunęły to z czym nie radzi sobie rozpuszczalnik nitro. Ma ktoś podobne doświadczenia?

Edytowane przez Kylonek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem,po jakimś czasie zeszło samo.Zresztą nowa szyba w Note też doprowadzała do szewskiej pasji,ale się dotarła.Rozpuszczalnik niewiele zdziała,prędzej tri,ale też to nie jest pewne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie ma co reklamować i żądać wymiany przedniej szyby? Z nową bedzie to samo? Uzbroić się w cierpliwość i "docierać" ?...ten Nissan mnie rozbraja..a wczesniej to Dacia była  w mojej ocenie nisko jakosciowo ale Nissan zemierza w jej kierunku bardzo szybko.

Edytowane przez Kylonek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi powiedzieć jakiej"jakości"masz te mazy i co tak wogóle to jest? Może faktycznie wada szyby?

Poczekaj jeszcze z miesiąc,albo uderz od razu do serwisu z zapytaniem,niech się martwią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odtłuść szybę IPA, wyczyść piórka wycieraczek (np. gorącą wodą z proszkiem do prania), zmień płyn do spryskiwaczy. Uważaj, nie stosuj żadnych ściernych preparatów nie przeznaczonych do szyb lub twardych gąbek czy ścierek. Szybę bardzo łatwo porysować, a usunąć rysy jest bardzo trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kylonek, mam to samo. Wqrwia mnie to niesamowicie, zwłaszcza teraz jak wcześniej zapada zmrok i często pada. Zrobię co proponuje bambus, jak nie pomoże to pewnie się przemęczę jeszcze miesiąc do przeglądu i zobaczę co powiedzą a potem najwyżej zamówię nowe wycieraczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada to tak jakby w tym miejscu był jakis ślad po wosku lub sylikonie. W miejscu zamazu woda nie ścieka normalnie ale tworzy się rozmaz o efekcie jakby woda zamarzała. Jutro mam wizyte w ASO to zgłosze tą  "niedogodność" ktora w mojej ocenie w pewnych warunkach drogowych wpływa na bezpieczeństwo  jazdy a to już jest problem.

Edytowane przez Kylonek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On ma nowy samochód :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie takie badziewie na szybie się pojawiło po wizycie na myjni gdzie było mycie+woskowanie, myślę że u mnie ten efekt spowodował ten płyn z woskiem którym spryskują niby tylko karoserię ale pewnie go trochę poleciało też na szybę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa przez ASO całkowicie olana. Zastosuje się do wskazówek bambusa. Jutro przyjdą nowe wycieraczki. Zamontuję to ocenie efekty ale to chore aby w nowym autku po 6600 km wymieniać wycieraczki, które od początku w sposób spartański zostawiały zacieki na szybie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Note zaraz po kupnie wywaliłem Valeo,nie zbierały tylko mazały,więc Ty i tak sporo wytrzymałeś :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale czolowej nie woskujesz a na bocznych nie masz wycieraczek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W szczególności 2X woskuje czołową szybę- aktualnie Collinite 845  :thumbsup:

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie takim woskiem na mokro jak na myjniach bezdotykowych bo po takim przynajmniej u mnie są te mazy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myje na bezdotyku ale nigdy nie używałem programu wosk, bo po co jak mój cały uwuskowany  :D

Faktycznie może ten badziewny wosk jest sprawcą tych rozmazów  :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i jest przyczyną  ale nie w moim wypadku. Na bezdotykowej nigdy  nie używam wosku. Mycie sie kończy na wodzie zdemineralizowanej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pióra wymienione. Dziś dzień bez opadów więc nie było jak is wypróbować ale po zapodaniu płynu ze spryskiwaczy  :wow: . Teraz ta przednia szyba jest ..hmmm. jak by to ująć ....o ..inaczej wycierana. Zupełnie inna praca wycieraczek i tego co zostawiają..a właściwie to czego nie zostawiają.. Polecam wszystkim jak najszybszą wymianę tych oryginalnych beznadziejnych piór na inne..... Zamazy jakby mniejsze . Jutro zapodam ją rozpuszczalnikiem do silikonu może to świństwo zostało naniesione na szybę  z tych oryginalnych.

Edytowane przez Kylonek
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pióra wymienione. Dziś dzień bez opadów więc nie było jak is wypróbować ale po zapodaniu płynu ze spryskiwaczy  :wow: . Teraz ta przednia szyba jest ..hmmm. jak by to ująć ....o ..inaczej wycierana. Zupełnie inna praca wycieraczek i tego co zostawiają..a właściwie to czego nie zostawiają.. Polecam wszystkim jak najszybszą wymianę tych oryginalnych beznadziejnych piór na inne..... Zamazy jakby mniejsze . Jutro zapodam ją rozpuszczalnikiem do silikonu może to świństwo zostało naniesione na szybę  z tych oryginalnych.

Jakie zakupiłeś wycieraczki i za ile???????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wręcz intuicyjny...mi zajął 2 minuty :) Polecam , nie pożałujesz

Zresztą tu masz instrukcję:

 

Edytowane przez Kylonek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...