Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zamazy przedniej szyby


Kylonek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem podobny problem.Pomoglo umycie szyby od srodka byla na niej jakas konserwacja plyny do szyb nie radzily sobie z tym mazidlem.Oddajac auto na woskowanie do firmy detailingowej poprosilem o dokladne umycie tej szyby dali rade przyznajac ze bylo ciężko.I problem parowania mozna powiedzieć znikł. Na chwile obecna przełączenie klimatyzacji z auto na przycisk gdzie jest ludzik i szyba narysowana momentalni usuwa mgielkie.Przed umyciem trwalo to wieki

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam

Czy w waszych samochodach przednia szyba jest też podatna tak bardzo na zarysowania.

Widać szczególnie  jadąc pod słońce drobne jakby odpryski piasku.

Edytowane przez redmarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do szyby to nie mogę potwierdzić jak na razie Twoich uwag. Musisz się przyzwyczaić do słabej jakości materiałów -niestety koszta się tnie gdzie tylko można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podepnę się pod temat. Macie jakieś sprawdzone środki do mycia szyb? Zauważyłem ze zwykły/domowy płyn do szyb nie bardzo daje radę, słyszałem że lepiej użyć płyn dedykowany do samochodów, ktoś coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy w waszych samochodach przednia szyba jest też podatna tak bardzo na zarysowania.

Widać szczególnie  jadąc pod słońce drobne jakby odpryski piasku.

Nie mogę potwierdzić.

Mam już prawie dwa lata Qashqai i wg mnie nie mam ani jednej ryski. Używany codziennie, parkowany pod chmurką. Ale mam podgrzewaną szybę - więc dzięki temu żadna skrobaczka nawet nie musnęła przedniej szyby. Może sam sobie zimą porysowałeś?

Zato plastikowa szybka od zegarów rysuje się jak to ktoś kiedyś tu napisał - od samego patrzenia na nią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy w waszych samochodach przednia szyba jest też podatna tak bardzo na zarysowania.

Widać szczególnie  jadąc pod słońce drobne jakby odpryski piasku.

a to odpryski od kamykow rzucanych przez kola aut poprzedzajacych Cie czy raczej rysy od drobin kwarcu ktory osiadl na piorze wycieraczki?

 

Podepnę się pod temat. Macie jakieś sprawdzone środki do mycia szyb? Zauważyłem ze zwykły/domowy płyn do szyb nie bardzo daje radę, słyszałem że lepiej użyć płyn dedykowany do samochodów, ktoś coś?

przygotowanie szyby to najpierw zwykly szampon samochodowy, pozniej glinkowanie, splukiwanie woda, IPA i na koniec X-Rain Repellent albo jakas inna 'niewidzialna wycieraczka' (choc sa kierowcy ktorzy jej nie lubia)

do okresowego poprawiania widocznosci kapitalny jest Maquiars Glass Cleaner Concentrate (niestety tylko w duzych opakowaniach ale czasem mozna nabyc tester w malym pojemniku), aktualnie uzywam Autoglym Car Glass Polish, jest jeszcze Autoglym Fast Glass ale ten IMO gorszy

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to odpryski od kamykow rzucanych przez kola aut poprzedzajacych Cie czy raczej rysy od drobin kwarcu ktory osiadl na piorze wycieraczki?

 

przygotowanie szyby to najpierw zwykly szampon samochodowy, pozniej glinkowanie, splukiwanie woda, IPA i na koniec X-Rain Repellent albo jakas inna 'niewidzialna wycieraczka' (choc sa kierowcy ktorzy jej nie lubia)

do okresowego poprawiania widocznosci kapitalny jest Maquiars Glass Cleaner Concentrate (niestety tylko w duzych opakowaniach ale czasem mozna nabyc tester w malym pojemniku), aktualnie uzywam Autoglym Car Glass Polish, jest jeszcze Autoglym Fast Glass ale ten IMO gorszy

 

pozdrawiam

Widać pod słońce raczej takie punkty na szybie przypominające strukturę bardzo drobnego piasku  podejrzewam ze szyba może być taka  od mycia  na myjniach bezdotykowych od proszku .

Czy ktoś stosował  płyn do szyb Nielsen Blue Window lub Shiny Garage Perfect Glass. Cena porównywalna ale który lepszy ?

   
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...