Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nawigacja -NEW!!!


Arky69
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Dzięki fergul i Michalmiko za odpowiedzi donośnie FM.

ja na aliexpress robię już zakupy od ok 4 lat. więc mam wszystko obcykane

 

ps. Fergul i inni jak wrzucić tu link do aukcji z aliexpress bo coś mi nie wchodzi to pokaże jakie radia mnie interesują (bo ja wciskam Odnośnik i tam wklejam link o mnie się wszystko blokuje :-( )

 

1. Radio - fajne ale słaba rozdzielczość ekranu

 

http://www.aliexpress.com/item/Quad-Core-1-6G-CPU-RAM-Android-4-4-2-Car-DVD-GPS-For-Nissan-Tiida/32480179448.html?spm=2114.13010208.99999999.364.GAjFrr

2.

http://www.aliexpress.com/item/7-INCH-Android-4-2-Car-DVD-player-GPS-Glonass-Wifi-3G-Bluetooth-2-DIN-universal/1948364463.html?spm=2114.13010208.99999999.264.GAjFrr

 

3.

http://www.aliexpress.com/item/Ownice-C200-Quad-Core-Android-4-4-2-Car-DVD-GPS-Navigation-2Din-Car-Stereo-Radio/32259018906.html?spm=2114.13010208.99999999.276.GAjFrr

 

4.

http://www.aliexpress.com/item/7-INCH-1024-600-2-Din-Android-4-4-Fit-NISSAN-QASHQAI-2007-2008-2009-2010/32316931768.html?spm=2114.13010208.99999999.322.GAjFrr

 

Ten 4 model to na razie mój faworyt pomimo że nie ma napędu dvd/cd :-)

 

Edytowane przez -BOSS-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a taka opłata celna to ile może wynieść od radia ?

 poczytaj sobie informację z tego linku http://zakupyzchin.pl/zakupy-na-aliexpress-a-clo-vat/ , pewnie lepiej poszukać czegoś w europie, bo jak ci doliczą 23% vatu, to może się okazać, że lepiej kupić u nas, z montażem w cenie i gwarancją 

Edytowane przez kajakiujscie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie wszystko zależy od tego ile Chińczyk wpisze wartość przesyłki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie do Fergula i Michalmiko -  jak z jakością w tych 2 dinowych na Androidzie stacjach z rozmowami bluetooth ? Dobrze słychać i rozmówca także dobrze Was słyszy? Używacie dołączonego mikrofonu do stacji ? Czy można użyć oryginalnego mikrofonu który jest oryginalnie w nissanie koło lusterka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej poprzedniej stacji (tej na Windowsie) miałem wbudowany mikrofon oraz był opcjonalny na kabelku. Korzystałem tylko z tego wbudowanego w stację. Zawsze wszyscy dobrze mnie słyszeli. W tej na Andku jest tylko mikrofon na kabelku, który mam przyklejony niedaleko tego fabrycznego. Rozmówcy dobrze mnie słyszą, ale jak kiedyś jechałem podczas ulewy to było słabo. Tak więc wszystko zależy od umiejscowienia mikrofonu. Oryginalny mikrofon pozostaje wtedy nieaktywny (jest odłączony). Może po jakiś przeróbkach by zadziałał :) Mi się w to nie chciało bawić.

Komunikacja w drugą stronę oczywiście jest znakomita, bo słyszysz wszystko z 6 głośników (w moim wypadku z 8 ;)).

Jako ciekawostkę dodam, że wujek ma Lancie Deltę (kopia Fiata Bravo) i jak korzysta z fabrycznego BT to od razu wiem, że jedzie autem. Bardzo kiepsko go słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chyba Ci się źle link skopiował, bo pisze, że nie adres url jest nieprawidłowy.

Pogrzebałem trochę na tej stronie i znalazłem takie: http://www.nvox.pl/pl/k-stacje-gps-dvd-tv-dedykowane/nawigacja-dedykowana/nvox-jdz6001-nissan-univ/produkt/858.html

Czy o to chodzi? Jeżeli tak, to moje poprzednie było identyczne i choć miało wyjście na modem 3g, to była to jakaś starsza wersja (pewnie tylko softu), bo nie szło uruchomić internetu. W sumie to i tak nie miałem czego żałować, bo sąsiad miał zbliżone radio (też na Win CE) i w sumie cały internet ograniczał się tylko do przeglądarki. Nic po za tym. Nawet nie szło odpalić ruchu drogowego w Automapie, więc jak chcesz radio na tym systemie to nie licz raczej na internet. Też nie każdy modem na usb zadziała (tylko wybrane modele).

W Windowsie masz mniej całego klikania, system jest bardziej prosty i łatwiejszy w obsłudze, ale też mniej na nim zrobisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co takie radio daje więcej niż seryjne NC (poza możliwością wgrania dowolnej mapy) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli pytasz o radio na Windowsie CE, to oprócz możliwości zainstalowania dowolnej nawigacji na ten system, również proste aplikacje i gry napisane na ten system, dodatkowe wejścia np. aux, możliwość odtwarzania filmów dvd, niektóre modele mają wbudowane moduły tv, a jak nie mają to możne je podłączyć przez wspomniany wcześniej aux, dodatkowe wyjścia na monitory, subwoofer itp.

Jeżeli chodzi o radio na Androidzie, to jak wyżej + praktycznie to co daje tablet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aux NC też ma (przynajmniej mój w podłokietniku obok usb), a robienie z małego lcd na środku deski centrum multimedialnego to imho chyba przesada... ktoś w czasie jazdy tam będzie coś oglądał ? chyba lekko niewygodnie...

 

jedyne co by do przemówiło to wersja z androidem, a na nim odpalenie np Yanosika.

 

ale to tak tylko moim zdaniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy NC ma możliwość przesłania obrazu przez aux, czy tylko dźwięku. W dedykowanych stacjach też jest obraz. Kierowca nie koniecznie musi oglądać. Można zamontować ekrany na zagłówkach i dzieciaki mogą oglądać jakieś bajki z płyty dvd, pendrive, czy wspomnianego aux in :)
W NC faktycznie ekran jest mały, bo przyciski zajmują sporo miejsca. Dedykowane stacje mają większy ekran i jak już stwierdzili Forumowicze lepiej działają niż NC.

Każdy ma to co mu pasuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy NC ma możliwość przesłania obrazu przez aux, czy tylko dźwięku. 

niema obrazu

tylko dźwięk 

aux NC też ma (przynajmniej mój w podłokietniku obok usb), a robienie z małego lcd na środku deski centrum multimedialnego to imho chyba przesada... ktoś w czasie jazdy tam będzie coś oglądał ? chyba lekko niewygodnie...

 

 

ja w dłuższe podróże stosuje tableta,mocuje go na przedniej szybie głos leci poprzez AUX i każdy zadowolony.

zaraz się zapytacie czy przeszkadza?

nie, nie przeszkadza,bynajmniej mi to nie przeszkadza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...