Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nawigacja -NEW!!!


Arky69
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W tym Peiyingu zdaje się mały ten wyświetlacz, choć ma niby 6,2 cala.

We wszystkich stacjach które miałem, były co najmniej trzy kolory podświetlenia klawiszy. Był bursztynowy (jak w QQ), czerwony, zielony i chyba niebieski. W obecnej mogę sobie zrobić taki kolor jak mi się podoba :)

Weź też pod uwagę, jak długo chcesz korzystać z tego radia i czy będziesz słuchał radia. Za chyba dwa lata ma wejść sygnał cyfrowy. Może będą jakieś przystawki podłączane pod AUX, albo coś innego wykombinują, ale ja wolę słuchać radia internetowego, bez reklam i głupiego gadania.

Radio na Windowsie jest prostsze w obsłudze, jest mniej klikania. W androidzie za to masz wszystko co chcesz. W mojej stacji nie ściemniał się ekran ze światłami (no może bardzo mało zauważalnie), to ściągnąłem sobie z Google Play program do przyciemniania ekranu, ze może nawet się ledwo co świecić.

To radio co podałeś wcześniej na andku za 1299zł to na bank wysyłka z chin, a sprzedający z allegro to tylko pośrednik. Paczka jest wysyłana na Ciebie i jeszcze możesz płacić opłaty celne.

A i jeszcze jedno! Jak to jest typowe 2DIN (nie dedykowane do Nissana) to musisz sobie jeszcze dokupić ramkę. Ten kawałek lichego plastiku kosztuje na allegro ponad 100zł, na ali 6 dolarów.

Edytowane przez Michalmiko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych trzech Gsm ma tylko dwie pocje podświetlania -czerwone i chyba zielone.w pozostałych jest jakaś opcja wyboru,z tego co się doczytałem to bursztynowy kolor jest w nich osiągalny.

Z radia jak i z Qq zamierzam korzystać dosyć długo .

Lubię jadác jak coś mi gra ,specjalnie wybredny nie jestem.

Ostatnio trochę tego obejrzałem,trafiają się i pod win 6 z opcją wi-fi,oraz możliwością podpięcia tunera Dab+.-wiadomo cena też swoje robi. ..Szukam .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest tylko jeden egzemplarz  do qqłki z takim podświetleniem.Ja  kupując do Note miałem bursztynowe i niebieskie podświetlenie,właśnie w GSM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj,zebym to ja pamiętał?Wiem,ze musialem mieć dodatkową ramkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że też powinno być bursztynowe. Wszystkie chińczyki to mają :D Najlepiej zapytaj sprzedawcę, żeby podłączył radio i sprawdził w ustawieniach.

Z tym wifi w radiu na Windowsie to za dużo nie zdziałasz. Pewnie jego działanie ograniczy się do przeglądarki internetowej, która strony będzie wczytywać dobre kilka / kilkanaście sekund. Ruch drogowy w nawigacji pewnie też nie będzie działał. Wiem ile się nakombinowałem w automapie, żeby to zadziałało, a i tak nie zadziałało.

Rozumiem, że jest kompatybilne z modułem WiFi na USB. Jeżeli tak, to możliwe, że starszy router Huawei na 3G też zadziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami sam sprzedawca nie wie co sprzedaje, bo kopiuje opis od producenta, a specyfikacja w międzyczasie może się zmienić. W sumie i tak za dużo klawiszy to ta stacja niema i nie powinno Ci przeszkadzać czerwone podświetlenie (o ile nie ma bursztynowego) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest dotykowo.Ja złego słowa o GSM nie powiem,nie to co o NCII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci Jacku jak tak czytam o nowym QQ i NCII to aż się boję zmieniać samochód na nowy. Oglądałem ostatnio nową Kia Sportage, która mi się bardzo podoba, ale jak widzę ten lakier (baranek jak po dobrym dzwonie), czy niektóre elementy, to szkoda mi kasy na nowy samochód, choć na przestrzeni dwóch lat muszę zmienić QQ na coś większego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QQ czy Sportage, wszystkos zbudowane tandetnie i z gadzetami mamiacymi klienta. To nie sa solidne samochody na lata. Trzeba siegnac glebiej do kieszeni jesli w gre wchodzi nowe auto. Bylo to juz walkowane w watku narzekaniowym :). A NC II to skamienielina, niby nowoczesne funkcje itd. mapa skaluje sie z taka predkoscia, ze slysze jak mi wlosy rosna na glowie zanim przeskaluje cokolwiek a sposob w jaki wybiera trasy jest cokolwiek ekstremalny (raz zaprowadzila mnie na poligon w lesie). I ten interface. Lubie minimalizm ale to raczej jest prymitywizm.

 

Wychodza teraz w marcu nowe mapy. Pewnie kupie i dam zarobic znow Nissanowi bo nie lubie jezdzic z telefonem przyklajacym do szyby i dryndajacymi drutami. Ale absolutnie nie jest to jednstka (NC II) warta polecenia komukolwiek. Technologicznie, estetycznie i funkcjonalnie w porownaniu z VW czy Skoda jest przestarzala.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci Jacku jak tak czytam o nowym QQ i NCII to aż się boję zmieniać samochód na nowy. Oglądałem ostatnio nową Kia Sportage, która mi się bardzo podoba, ale jak widzę ten lakier (baranek jak po dobrym dzwonie), czy niektóre elementy, to szkoda mi kasy na nowy samochód, choć na przestrzeni dwóch lat muszę zmienić QQ na coś większego.

Kup Qqłkę bez NCII lub niech zamontują Ci Parrota.A jak nie to po prostu GSM!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie jednostki maja rozdzielczosc 800x480 px :(. Przecietny tablet czy telefon jest juz HD.

Dobrze jednak, ze jest jakis wybor. Ja spasuje i jakos przezyje z NC II kolejne 2 lata a pozniej niech sie nowy wlasciciel nad tym glowi ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Phantom jest fajny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.nvox.pl/pl/nvox-jdz6001-nissan-univ/produkt/858.html

Identyczne miałem poprzednio. Pasuje idealnie do QQ bez żadnych ramek. Pamiętaj tylko żeby dokupić przejściówkę (o ile jej nie ma w zestawie) do Nissana, bądź całą wiązkę od złącza w radiu. Czy oferty z aliexpress nie wchodzą w grę? Zobacz na 1 stronie post #5 moje radio na androidzie.

 

Tak wracając... QQ jest dla mnie za mały, znaczy będzie :D Potrzebuję samochód z tylną kanapą dzieloną 40/20/40 albo z trzema niezależnymi siedzeniami. Bagażnik min. 500l, i obowiązkowo napęd 4x4. Moc w zależności od wagi samochodu 150-200 koni. Najbardziej podoba mi się nowe Sorento. Ma Wszystko co potrzebuję i "normalny" silnik 2.0.

Niestety na razie mnie na nią nie stać :( Choć jak to jest też tak zrobione jak Sportage, to sobie daruję.

Bardzo ciężko będzie mi się rozstać z moim QQ :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te dedykowane do QQ to ok 1500zł ,a ja chciałem się zmieścić w 1000.I teraz dylemat czy jeszcze to odłożyć i dozbierać czy brać Gsm 6321????¿

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dedykowanych masz ekran odpowiedni i podłączenie plug&play i działa.W ogólnych masz ekran do którego musisz dokupić ramkę i dodatkowe przewody .I pytanie,czy sterowanie z kierownicy będzie odpowiednio działało.Ja bym dozbierał do dedykowanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MisilYE odrzucasz to co Ci podałem na Aliexpress? Mi Chińczyki dodali gratis dedykowane kable do Nissana.

Zresztą we wcześniejszych postach pisałem o stacji z Androidem. Jak masz pytania, to śmiało pytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do MihalMiko i Fergla lub innych co mają stacje 2 DIN na Androidzie.
ja będę za 1-mc zamawiał stacje multimedialną 2dni z Aliexpress na androidzie ale celuje w taką aby miała rozdzielczość 1024x600 i z procesorem 4 rdzeniowym Quadqore. (od 240 - 310$) - trudno trafić aby miał czytnik CD/DVD do tego :)
Ale Moje pytanie jest tylko odnośnie odbiornika FM - jak z łapaniem stacji w trasie - gubi stacje - działa dobrze AF ?
Czytałem trochę różne fora odnośnie 2 DIN i często ludzie narzekają tylko właśnie na odbiornik FM (że niby na androidzie gorzej działa)
Nie chce na systemie Win CE bo to już "przeżytek" ale bardziej stabilny bo mniej rozbudowany.
jak to jest z tym odbiorem RADIA FM ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu są tak ch....we stacje radiowe (aż 7!!!) że jadę na mp3 albo z BT w tel.

Ogólnie radia słucham niewiele , a ta sieczka co puszczają w radio mnie nie satysfakcjonuje 


BOSS pokaż które stacje Cię interesują , bo jakoś nie bardzo rozkminiam temat braku czytnika CD/DVD .

Te co ja szukałem to w znakomitej większości miały , a raczej , miały wszystkie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michalmiko nie odrzucam ,nawet podoba mi się bardzo tylko ja jestem opóźniony w zakupach w necie.takischiz

znalazłem takie NVOX JD 7120AND Radioodtwarzacz z dotykowym ekranem 7" HD z GPS DVD BT USB SD 2DIN ANDROID WiFi 3G : Avde.pl

ale chwilowo niedostępne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak :)
U mnie jest Dual Core z 1gb ramu. Jak na radio wydaje mi się wystarczająco. Poprzednie radio, które miałem na Windowsie też miło wspominam. Miało napęd CD/DVD ale powiem Ci że może raz, albo dwa z niego korzystałem. CD to już trochę przeżytek. W każdej z tych stacji korzystałem z pendrive.
 

W tej z androidem w sumie to najczęściej słucham radia internetowego. Nie mogę już znieść jak ledwo co odpalam samochód, a tam przez całą drogę reklamy leków czy innego syfu. Jeżeli mogę coś doradzić odnośnie internetu. Bardzo lubię sieć Play i wziąłem od nich internet. Jak się okazało zasięg czterech sieci nie działa w usłudze Play Online (internet), więc z zasięgiem bywało różnie w czasie jazdy. Z moich doświadczeń najlepiej działa mi T-mobile / Heyah. Na aukcjach można kupić po kilka złotych karty z internetem "na próbę" gdzie masz kilka pakietów do wykorzystania. Starcza mi to na długo. Nie wspominam o mapach google z ruchem drogowym ;) Jedyna rzecz jaka czasami mi się dzieje, to modem czasami nie chce się połączyć z netem, ale wtedy ratuję się udostępniając internet stacji przez WiFi z przenośnego routera.

Ale odnośnie sygnału FM to nie narzekam. Tu gdzie jeżdżę zawsze jest dobry odbiór.

W sumie to co ja mam na tej aukcji potaniało, ale jakby dobrze poszukać na Ali to można znaleźć tańsze propozycje. Pamiętajcie tylko przed zakupem, aby pytać sprzedawcę o wiązkę do Nissana, żeby też działała ze sterowaniem z kierownicy + przejściówka do anteny. Od razu po tym jak dostaniecie radio, będzie można się nim cieszyć i będzie pewność, że zadziała na dostarczonych przewodach, bo tak to nie unikniecie lutowania ;)

Pamiętajcie też, że do zakupów na Ali może być doliczona opłata celna już w Polsce, choć niekoniecznie ;)

 

MisilYE, zakupy na Ali to czysta przyjemność, szczególnie jak wybierzesz wysyłkę DHLem. Musisz mieć tylko dodaną kartę do konta. Do tygodnia masz radio u Siebie :) Druga sprawa, to Chińczycy bardzo się starają o klienta i zależy im, aby dostać pięć gwiazdek, nie tak jak na polskim alle..., że strach negatywa wystawić ;)
 

Edytowane przez Michalmiko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...