Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Instalacja halogenów i montaż n15


Gość genjusz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość genjusz

Witam, poniżej krótka instrukcja jak zamontować samemu tanim kosztem halogeny do n15.

 

1. Autko bez halogenów, brak też instalacji od halogenów oraz guzika.

IMG_32921.jpg

 

2. Kupiony na allegro guzik od światełl przeciwmgielnych za 15zl

IMG_3315.jpg

guzik.jpg

-rożowy to +12V załącza się po włączeniu stacyjki (plus od zapalniczki, ewentualnie zeby bylo zgodnie z prawem, zeby mozna bylo je zapalic po wlaczeniu swiatel mijania - nalezy podlaczyc pod plusa od podswietlenia popielniczki).

-trzeci dolny od lewej strony w kolorze czarnym to minus z akumulatora

-ostatni od lewej fioletowy z różowym paskiem to plus ktory się załącza po właczeniu guzika, on idzie do przekaznika pod maska.

 

3. kupine na allegro swiatelka przeciwmgielne od uzytkownika halogen_102

http://allegro.pl/item78920676_78920676.html koszt 63zl

 

4. lekko zmodyfikowany pod guzik nissana schemat halogenow

halogeny.jpg

 

5. przekaznik za 4zl wraz z wiazka kabli i konektorkow, okolo 6metrow kabla (3metry dwu mm kabla i 3 metry 1,5mm kabla), kabelki poprowadzilem przez gumowa zaślepkę mniejwięcej na srodku komory silnika, należy wyjąć zaślepke lekko ja obkroić żeby kabelek mogł swobotnie przejść i spowrotem ją założyć.

IMG_3338.jpg

IMG_3337.jpg

 

6. Otwornica o srednicy 78mm zalozona na wiertarke, delikatnie aby nie odprysną lakier, reszte opilowalem małą opilarką.

IMG_3395.jpg

 

7. Chciałem założyć od środka ale ciężko było je przykręcić także zamontowalem od zewnątrz, widać jak się ktoś z bliska przyjrzy (ale widać), w każdym razie zawsze mozna je przykrecić od środka po uprzednim zmordowaniu sie ze zderzakiem :D

halogen_sruby.jpg

 

8. Efekt końcowy, swiatla przeciwmgielne przednie mozna zapalic odrazu po wlaczeniu stacyjki, po wylaczeniu stacyjki swiatla gasna (dla zapominalskich).

IMG_3354.jpg

IMG_3353.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie, tylko jedno ale...., halogeny nie mogą działać bez świateł pozycyjnych, proponuję sterowanie wziąść z oświetlenia zapalniczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość genjusz

uuuu, a tego to nie sprawdzilem :) tzn z ta moją instalacją przegladu nie przejdzie?, czy np. nadgorliwy pan policjant sie przyczepi podczas rutynowej kontroli :]?

bo kabelek to w sumie mozna pociagnac bez problemu tylko nie wiem czy u mnie sie zapalniczka swieci bo jakos tak nigdy nie sprawdzalem czy tam jakies swiatelko sie bździ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj namiar na koles od przełącznika za 15 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość genjusz

Pisalem maile z pytaniami do wszystkich co maja do rozbiorki almery na allegro, pare osob odpisalo ale chcialo duzo wiecej , jeden typ napisal ze za 20zl. Ja zaproponowalem 20z wysylka i sie udalo :) musisz lawinowo pytaniami zasypywac sprzedajacych, napewno szybko kogos trafisz z guzikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napiasłem sporo tych maila. odpsiał jeden - 40zł :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość genjusz

ja walczylem o ten guzik z miesiac :) - w oczekiwaniu z rozpaczy przerobilem zaslepke na guzik (jakis podswietlany niebieski przelacznik zamontowany w zaslepke), wyszlo marnie ale dzialalo :],

a ze typ krzyknal 40zl - zdzierca :]

 

niby jak sie bardzo chce to cena nie gra roli ale warto poczekac , w koncu trafisz tzw okazje, (bo guziczek wyglada o wiele lepiej niz jakas samorobka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego czekam, patzre na nowe aukcje, bo mam włąsnie taką samoróbke :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

genjusz bardzo fajny opis zrobiłeś :!:

 

Też się przymierzam do montaży takich światełek tylko że to będą światła do jazdy dziennej - będą się włączać automatycznie po uruchomieniu silnika.

 

ps. przykręcałeś je wkrętami czy na śrubki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja halogeny (nieoryginalne) podpiąłem pod przewód dochodzący do bezpiecznika świateł pozycyjnych. Halogeny załączają się włącznikiem, ale dopiero, gdy włączone są pozycyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość genjusz

Tutaj wlasnie tak mozna zrobic , kolega Wiesiek_Almera podpowiedzial zeby podlaczyc plus od guzika przeciwmgielnych (na rysunku ma napisane "do zapalniczki") podlaczyc pod plus od podswietlenia popielniczki (kostka jest prawie na wierzchu wystarczy odkrecic 2 sruby i zdjac panel srodkowy deski rozdzielczej) i beda sie zapalaly dopiero po wlaczeniu pozycyjnych albo jakichkolwiek innych.

 

przykrecalem wkretami o dlugim skoku gwintu dosc dlugie (napewno przeszly przez zderzak na wylot) - i tu moge powiedziec ze lepsze bylyby krotsze (wtedy ewentualnie moznaby sie pogimnastykowac i przykrecic je od srodka zderzaka - wtedy z bliska nie byloby widac tego czarnego kolnierzyka przy srubkach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jakbym robił cos takiego i nic nie wiedział to bym sie podłączył pod kableki o tylnych przeciwmgielnych (tzn. do tego włącznika)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ja tylne przeciwmgielne mam w kierownicy i tu bylby problem.

fakt, ja mam N15 przed liftem :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość genjusz

dzis poodpialem pod oswietlenie zapalniczki, dziala i jest tak ze swiatla sie zapalaja dopiero po wlaczeniu swiatel albo pozycyjnych albo dlugich albo krotkich albo przeciwgielnego tylnego - to przez zespolony przelacznik w kierownicy :) jest zgodnie z prawem - teraz przeglad powinien przejsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli minus przekaźnika podłączysz pod "długie", to p.mgielne będą gasły po właczeniu długich świateł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość genjusz

juz nie bede kombinowal juz zostanie jak jest. w kazdym razie moge juz sie "bananować" z halogenami. Jak tylko deszczyk albo sniezek zacznie padac bede sobie je odpalal :P - nie ma to jak byc widocznym na drodze :D

 

w kazdym razie wielkie dzieki za wspolna pomoc w drobnych modyfikacjach. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile dałeś za te halogenki i gdzie??? te wiertełko w komplecie było? bo są ładnie wkomponowane i ładnie by wyglądały w mojej srebrnej N15 naprawdę super to wygląda bo ja się przymierzam do soczewkowych ale montowałbym je w okolicach tablicy rozdzielczej żeby zderzaka nie ciąć a tam to trochę lipnie by wyglądało a u Ciebie super to wyszło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile dałeś za te halogenki i gdzie??? te wiertełko w komplecie było? bo są ładnie wkomponowane i ładnie by wyglądały w mojej srebrnej N15 naprawdę super to wygląda bo ja się przymierzam do soczewkowych ale montowałbym je w okolicach tablicy rozdzielczej żeby zderzaka nie ciąć a tam to trochę lipnie by wyglądało a u Ciebie super to wyszło :)

 

Tu masz link do aukcji:

HALOGEN102

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość genjusz

halogeny jak wyzej kolega wyslal link, albo patrz w opisie tez jest link do aukcji, kosztowaly 63zl + wysylka, otwornice pozyczyloem od kolegi ale widzialem w Geancie za niecale 10zl z 3 srednice do wyboru, halogen (samo okragle szkielko) mial srednice 8cm takze mialem mniejsza otwornice i reszte delikatnie bo lakier lubil odpryskiwac oszlifowac zeby bylo ladnie w sumie najwiecej roboty bylo z polozeniem kabli bo zamontowanie swiatelek to mniej niz 15 minut.

 

Jak cos sluze radą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj oglądałem i zderzak jest mocno wyprofilowany tak że świtało z halogenów raczej będzie rozchodzić się mocno na boki... wyśrodkowałeś to jakoś? czy nic nie kombinowałeś i zostawiłeś tak jak jest? no i czy bardzo po poboczu świecą? hmmm czyżby opcja doświetlania zakrętów w Almie N15 :D kurde też takie sobie założę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobilem delikatna gumowa podkladke lewy reflektor z lewej strony srubek, prawy z prawej strony zeby punkt swiatla na scianie w odleglosci okolo 18-23 metrow sie schodzil (zeby nie bylo ciemnego punktu na srodku), mimo tej poprawki opcja doswietlania zakretow jak najbardziej dziala :) tzn u mnie swiatelka przeciwmgielne zamontowane i ekran reflektora jest fabrycznie rozrzucajacy swiatlo lekko na boki. Ale jak jezdzilem nikt nie mrygal z naprzeciwka takze nie przeszkadza uzytkownikom drogi a ze ja wiecej widze :) to chyba +

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

I ja zastanawiam się nad założeniem halogenów, ale nie wiem jeszcze jakie wybrać. pewnie okrągłe ale jakie ?

Halogeny zwykłe

Halogeny dalekosiężne

Halogeny soczewkowe

Halogeny przeciwmgłowe

 

Od czasy do czasy zdarza mi się jeździć nocą mniej uczęszczanymi drogami i potrzebuje czegoś co poprawi widoczność zwłaszcza jezdni (dziury i inne niespodzianki ) i będzie świeciło troszeczkę dalej nisz normalne siwiała. Wiem że podczas normalnych warunków nie powinno się jeździć z włączonymi halogenami więc dobrze aby nie oślepiały innych.

Więc może ktoś się podzieli swoimi doświadczeniami.

Tomek:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...