Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] 2,2 diesel - rodzaje silników


Gość koteG
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie,

Noszę się z zamiarem kupna Almery n16 2,2 diesel. Po przeczytaniu ton artykułów, testów, opinii i ogłoszeń natknąłem się rozbieżne informacje co do silników montowanych w tym modelu. Otóż, udało mi się ustalić, że Nissan stosował w swoich modelach 2 rodzaje silnika 2,2 diesel:

• YD22DDT na wtrysku bezpośrednim, oznaczany jako 2,2 Di o mocy 110 KM

• YD22DDTi na common-rail, oznaczany jako 2,2 DCi o mocą 112 KM lub 136 KM - montowane od końca 2003r.

• Trzecim silnikiem dieslowskim była montowana od 2003r. jednostka Renault 1,5 Dci o mocy 82 KM.

To 3 fakty, teraz czas na kontrowersje:

Informacje na temat silników montowanych w Nissanach oferowanych w Polsce nie mówią nic na temat jednostki YD22DDTi o mocy 112 KM <link>. Ten sam silnik, ale o mocy 136 KM podobno zapożyczony został z X-Triala, chociaż też niby nie montowany w almerze. Jestem już zupełnie skołowany i proszę doświadczonych forumowiczów o wyjaśnienie tej zagadki oraz o krótką specyfikację jednostek o pojemności 2,2 l. Z góry dziękuję i pozdrawiam,

koteG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

111KM czy 112KM też był i też był CR tylko na małej turbinie itp- generalnie wszystko się zgadza

 

Dziękuję za odpowiedź. Czy mógłbyś rozwinąć myśl i wyjaśnić różnice pomiędzy jednostkami 112 KM a 136 KM ? Co oznaczy CR oraz mała turbina ? Który z silników jest godny polecenia ?

Pozdrawiam,

koteG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od 3 miesiecy mam 2.2 dci 136 km z łańcuchem , przebieg 122 tys km, silnik chodzi za głośno zdecydowanie, teraz mam jakieś obcieranie łańcucha w obrotach od 1900 do 2100 czy ktoś miał coś podobnego? i co to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Teraz to ja się przyznam, że jestem kompletnie skołowany.

Od połowy grudnia jeżdżę N16-tką ze stycznia 2003 ( przed liftem, światła, zderzaki i konsola jak w modelach z wczesniejszych lat ), w papierach rejestracyjnych mam wpisane DCI, ale to by znaczyło, że mam common rail i min 112 KM, a 81 kW to raczej 110KM. Na pokrywie silnika mam DI i bardziej ku temu się skłaniam.

Czy możecie ostatecznie rozwiać moje wątpliwości i przy okazji podać mi oznaczenie silnika?? To motor produkcji japońskiej czy już francuskiej?

 

PS Nie sugerujcie się symbolem z podpisu, być może zaraz go zmienię :027:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz zapewne silnik japoński 2.2Di o mocy 110KM (osprzęt jest firmy BOSCH). Nie sugeruj się wpisem do dowodu, bo ja mam wpisane 2.2 TDI

a oznaczenie silnika to.....?? Y22... coś tam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Pytanie 1

 

Czy silnik 2,2 dci (136 km) po liftingu to silnik Renault?

 

Pytanie 2

 

Czy 2,2 dci ma łańcuch?

 

Pytanie 3

 

Czy 2,2 dci jest dobrym silnikiem?

 

z powyższych wypowiedzi wynika, że to silnik nissana ( a, że te dwie firmy kooperują, to montowane są w autach obu marek )

 

Ma łańcuch

 

DCI ma większą kulturę pracy niż DI, a czy lepszy? Wszystko jest kwestią dyskusyjną i wiele zależy od dbałości i poprawnej eksploatacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a, że te dwie firmy kooperują, to montowane są w autach obu marek

W jakiej renowce jest montowany silnik 2.2di/dci nissana? Ja nie kojarze ;)

pytanie było o DCI i o tym silniku odpowiedziałem. Jaka renówka? Chocby Espace, Vel Satis, Avantime no i w końcu LAGUNA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie jest ten sam silnik co w almerze. Oczywiscie mowimy o silniku 2.2.

gdzieś w necie znalazłem info, że "silnik 2,0 DCI to kolejne dzieło współpracy Reanult i Nissana" stąd moje przypuszenia, że 2,2 to również wynik tej współpracy.

 

http://www.autogaleria.pl/news/index.php?id=277

 

Masz jakieś info, że to oryginalne konstrukcje jednych albo drugich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.2Di to 100% silnik nissana a 2.2dci to ten sam silnik tylko ze ma inne zasilanie. Wiec jesli renault cos grzebalo to jedynie w ukladzie zasilania, ale raczej nie bo dci ma sterownik denso czyli japonski. Co do 2.0dci to do konca nie wiem czyja to jest konstrukcja. Ale fakt ze ma naped na lancuch moze dawac do myslenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DYLSON widze ze jedyny rozumiesz ze 2.2D to nissan. ze nazwano DCI to dlatego ze issan i renault wspolpracuja jeden drugiemu cos zapozycza. 1.9dci wadliwy idzie do primer 1.5dci idzie do almer micr. 22 silnik konstrukcji japonskiej tworzony w europie. po 2003 przemieniny uklad zasilania silnik idzie lepiej mniej pali ciszej pracuje i powoduje mniejsze wibracje. smiesznym i nielogicznym powiedzeniem jest powiedzenie ze 22dci to renault jezeli di i dci mja te same filtry tloki rozrzad 90% wspolnosci to jak mogl to od nowa stworzyc renault?? a nawet jak jest to renault najwazniejsze jest to jak sie udal chyba nikt nie powie ze 22di lepiej sie sprawuje jak 22dci . proste porownanie SR20DI>SR20DE I NIECH TOS POWIE ZE SR20DE TO OD POCTAW KONSTRUKCJA INNEJ MARKI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
a, że te dwie firmy kooperują, to montowane są w autach obu marek

W jakiej renowce jest montowany silnik 2.2di/dci nissana? Ja nie kojarze ;)

pytanie było o DCI i o tym silniku odpowiedziałem. Jaka renówka? Chocby Espace, Vel Satis, Avantime no i w końcu LAGUNA

 

Przecież to są dwa zupełnie różne silniki!!! Tak się składa, że mój brat ma Ranaulta Espace 2.2 dCi z 2001 r. Silnik renówki wygląda zupełnie inaczej, różni się też nieznacznie pojemnością. Nissan montuje od końca 2002 r. dwa diesle Renaulta: 1.5 dCi w Almerze i 1.9 dCi w Primerze. Renault nie montuje żadnych silników Nissana (przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo).

Dobrze jest czasem sprawdzić informacje zanim sie je na forum napisze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...