Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Lift i koła Nissan Terrano II 94' 2,4


Gość Missiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Udało mi się ostatnio kupic okazyjnie Nissana Terrano II. Planuje na wiosnę zrobic lift i założyc jakieś większe koła. Czy ktoś z Was zajmował już się liftem Tyrrana? Jakie opony przy jakim lifcie? Jakie opony max przy seryjnym zawieszeniu? Bardzo proszę o kontakt osób, które posiadają Tyrrana II po lifcie.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31'' nie podejdą bez korekty. W jedynce podchodzą bez problemów, a tutaj albo drążki albo ciąć błotniki.

 

Generalnie Terrano nie nadaje się do jakichś szaleńczych liftów, 2'' to max jaki możesz wyciągnąć przy seryjnym zawieszeniu.

Pozostaje piekielnie drogie Calmini, ale jakże zacne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czego ci jest auto potrzebne, jeśli można zapytać. :D

 

Bo są rzeczy do których lift zawieszenia zupełnie mija się z celem ;)

 

Musisz wiedzieć też, ze robiąc lift zawieszenia pogorszysz właściwości jezdne samochdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już decydujesz się robić lift w Tyranie to jeszcze musisz z przodu założyc most z Patrola, bo to seryjne przeniesienie napędu nie wytrzyma tych kół.

A poza tym troche się namęczysz , poklniesz i... sprzedasz.

 

Kup od razu Patrola jak myślisz o lifcie. :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód kupiłem po to, żeby przejeździc zimę, ponieważ posiadam drugi samochod, którego jest mi trochę szkoda tyrac po zaspach. Także na wiosnę już nie muszę go użytkowac po drogach. Mam tutaj na miejscu fajne tereny m.in pustynie błedowską. Także jeżeli będę użytkował tyrrana po drogach, to tylko w zime. Do kogo mogę się zgłosic o "lekką" przeróbkę tyrrana? A to Calmini z czego się składa i jaką cene masz na myśli kolego?

Pozdrawiam.

 

[ Dodano: Sro 31 Paź, 2007 11:33 ]

http://pl.youtube.com/watch?v=oqqE4bWZk00

 

http://pl.youtube.com/watch?v=jEowjyfuUeQ

 

:one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię, że się nie da. Zobacz na tych filmach jak wygląda zawieszenie przednie w tym Tyranie. Sztywny most, podcięty zderzak, cały przód zmieniony.

 

Też miałem takie plany zmian w swoim. Odpuściłem.

 

Kupiłem opony MT 255/75/R16 i smigam terenie. Wjeżdżam wszedzie tam gdzie chcę. Po pustyni też da radę bez liftu zawieszenia. Po założeniu tych opon poszedł do góry o 2 cm.

 

W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podnoszenie Tyrana mija się jakkolwiek z celem. Jak chcesz robić jakieś bardziej zaawansowane przeróbki to najlepiej sprzedaj Terrano i kup Patrola. Ja mam Jedynke na seryjnym zawieszeniu i jakoś daje rade w terenie. A na zaspy to już w szczególności.

 

Podnoszenie przodu na drążkach zwiększa kąt wahaczy, pracy półosi, co owocuje ich szybszym zużywaniem. Nic nie da ci lift przodu, bo i tak to zawieszenie nie będzie takie super sprawne. Nie jest ono zdolne to takich wykrzyży jak sztywny most.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość boris.blank

Podnieś budę na dystansach o 2''. Podkręć drążki o 2cm i daj podkładki 3cm pod tylne sprężyny. Wejdą opony 32x11.5x15 tylko trzeba przymodelować wszelkie chlapacze.

Nie odczujesz jakiegoś pogorszenia własności jezdnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W samuraju to już wystarczą 31" + saperka, żeby się porządnie ubawić. Nawet da rade na seryjnych jak jest dobry kierowca :one:

 

A patrola jest zdecydowanie najłatwiej zliftować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Do Terrano o ktorym piszecie 31 cali wchodzi po podkreceniu drazkow. Z tylu powinno sie zmiescic. Bez wiekszych problemow.

 

Co do liftu Tyrana to zestawow jest kilka:

OME

Trailmaster

Ironman

 

Mozna tez probowac Koni ale to juz rzezbienie.

 

Wszystkie daja ok 2" czyli 5 cm. o tyle wyzsze sa sprezyny i oczywiscie amortyzatory sa dluzsze, drazki z przodu mozna krecic o ok 3-4 cm max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

lift terrano do 33 calowych kół, (a nawet do 35 i 38), autko takie bez żadnych problemów się prowadzi, wiadomo - szroki kapeć i koleina... to normalka że auto myszkuje... czytałem że komuś tam rzuca tyłem - gumy na wachaczach tylnych do wymiany... najlepiej wsadzić polibusze, normalne koła jakie używam: 33/12.5/R16, (pali więcej..) taki sam muł jak na oryginałach lecz nie dużo... teraz mam 265/75/R16 - czekam na okazyjną cenę aby kupić znowu 33', mnóstwo terrano II jeżdzi tu na 35, ale trzeba zmienić w dyfrach wałek atakujący i wieniec... wtedy nie muli i pali normalnie, spokojnie lift budy 8 cm. drążki skrętne na maxa i 2 cm dystans na sprężyny, auto po takiej przeróbce eksploatuję od lutego 2008, katując w terenie, woda, błoto, skoki i półosie nadal w normalnym stanie,przeguby i końcówki też,( od skakania musiałem wymienić dzwignię drążka kierowniczego ,bo dostała luzu), co do końcówek - owszem padają przy 35,38 calowych kółkach gdy zbyt ostro auto jest używane w terenie, na asfalt spoko... a czemu ludzie tu w większości zakładają do terrano 35 i 38 cali? ponieważ nie zakopują auta w błotach których tu jak na lekarstwo, używają tych autek przeprawiając się przez rzeczki przeważnie po twardym gruncie, no i zima... potrafi mocno przysypać w ciągu paru godzin.... a do pracy trzeba jechać... przy założeniu felg o ujemnym odsadzeniu ( w moim przypadku 25,5 cm na zewnątrz), należy założyć na błotniki nadkola aby koło nie wystawało za obrys auta, nie wiem czy w polsce ktoś robi takie nadkola? tu zrobiłem sam z laminatu, może jak wrócę nie długo to zajmę się robieniem ich w pl... http://picasaweb.google.co.uk/szczur4x4/LIFTTERRANOII#

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja mam w Terrano I opony 265x75x15 przy budzie bez liftu i nic nie haczy. Wygląda to nawet tak, że opony 33`` weszły by "na styk", ale nie jestem tego pewien. Kolega Szczur pisze że gumy 33`` wchodzą dźwigniętego TII, a ja tu mam właśnie pytanie: Czy ktoś próbował wpakować opony 33`` do TI bez liftu budy? Nie interesują mnie lifty. Za dużo roboty, a terrano to nie patrol. Jedynie mogę użyć kątówki do modelowania nadkoli/błotników, lub ograniczyć skręt przednich kół.

Często ryję bebechami po kamieniach i te kilka cm poprawi mi i Tyranowi samopoczucie.

Więc jak? Próbował ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość terranosaur

 

Wszystkie daja ok 2" czyli 5 cm. o tyle wyzsze sa sprezyny i oczywiscie amortyzatory sa dluzsze

 

No wlasnie ale o ile dłuższe, oryginalne sprezyny mają długość 42 cm a te do liftu , wie ktoś ?

i jakiej długości są amory ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zapytam z innej beczki:

bawił się ktoś w dopasowywanie sprężyn od innego wozu?

Kolega do Vitary wsadził springi od jakiegoś Mercedesa i jest git.

Tanio i skutecznie. Może nie warto pchać się w jakieś drogie zestawy liftujące?

Przód kręcić na drążkach a jak mało to drążki przełożyć i też bedzie działać.

Oczywiście myślę tu o lifcie, który nie będzie wymagał ingerencji w wał lub półosie.

Więc od czego można wsadzić sprężyny do T II tak, żeby podnieść ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Hej

 

Czy ktoś z was pakował to terrano bez liftu budy, lekko podkręconego na drązkach (max 2cm) koło 265-70-R16 lub 255-70-R16. Oczywiscie pasowało by założyć te pierwsze :).

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

bfgoodrich 285/75/16 podniesiona buda podkręcone drążki i czekamy na podkładki pod sprężyny a tak to wygląda Pozdrawiam

 

Podnosząc budę na ramie musiałeś przerabiać jakieś wężyki, wiązki itd ?

Czytałem ze jest problem z wentylatorem chłodnicy ?

Dodatkowo należy chyba coś zrobic z podwyższeniem kołnierza od chłodzenia intercoolera :).

 

Jeśli wystaczy odkrecic bude od ramy podłożyc podkładki zakrecic i do przodu to zaraz sie za to biore :).

 

Masz autko w TDI ? czy benzyne.

 

Chętnie zasięgne informacji na temat liftu budy (zamierzam podnieśc jakies 2,5 cm).

Znalazłem firme na allegro która robi podkładki z elastomeru (można zamówić) jesli potrzeba moge podać kontakt dla potomnych :).

 

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...