Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Lift i koła Nissan Terrano II 94' 2,4


Gość Missiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

w tym temacie sobie popatrz tu jest dosyć fajnie opisane http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/65291-podniesienie-nadwozia-na-ramie-t1-t2-body-lift/page-4

 

Na początek proponuję zrobić Body lift, ( czyli dać podkładki między budę a ramę)

następnie podkręcić zawieszenie  ( podkładki pod sprężyny 5cm, podkręcenie drążków skrętnych i ustawienie geometrii) 

wstawić koła 31cali 

 

 na forum znajdziesz masę instrukcji jak to zrobić, sam już opisywałem ten zabieg nie raz :)

tak że życzę miłej zabawy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak coś już będziesz działał i nie znajdziesz odpowiedzi na forum w archiwum,

to pomożemy :) powodzenia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie dzisiaj dowiedziałem się, że to nie są polibusze tylko poli..... coś. Jest to białe bez tulejek w środku i twarde jak kamień. Poradził znajomy ... :(

 

Poliamid .... :) wygląda na dystanse do budy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie :) mam takie zapytanie. Jutro od 7 rano zaczynamy operacje podnoszenia Tyranka. Chciałbym się zapytać jak wygląda taka operacja czasowo ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 4 godzinki laik przy piwku powinien się wyrobić. (jeżeli podnosisz nie więcej jak 5cm) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie. Chcę podnieść tylko o 5 cm. A musze na coś szczególnie zwrócić uwagę?? chodzi mi tutaj o zerwanie jakiś kabli, przewodów. Co w przypadku zuzytych gum ...

 

Obecnie mam male koła tzn 15 cali 235/70 et-25 na jakie mogę zmienić jak juz podniosę go maksmalnie żby nie urywać niczego i jakie et?

Edytowane przez Antenes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podniesiesz na drążkach i budzie to na et -25 idealnie wchodzą 31x10.5r15.

Przy budzie nie musisz specjalnie na nic uwagi zwracać (nic nie powinieneś urwać) - zakładając że podnosisz kilka centymetrów.

Zużyte gumy powymieniaj lub najlepiej wszystkie na poliuretan od razu (np: http://poliuretany.olkusz.pl/pl/nissan-terrano-ii-komplet-tulei-zawieszenia.html)

U mnie okazało się że przednie i tylne mocowania budy nie istnieją (zjedzone) więc obejrzyj czy nie trzeba pospawać coś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Pałąk ograniczający wał ... pewnie trzeba jakieś dystanse do budy najpierw zrobić

2. Gumowe przewody wlewu paliwa ... niekiedy trzeba przedłużyć, właściwie to trzeba to zrobić bo naprężone będą

3. Lewarki skrzyniu i reduktora ... musisz podejrzeć, czy dochodzą do maksymalnych wychyleń

4. Obudowa wiatraka chłodnicy ... prawdopodobnie do wycięcia od dołu

5. Wszystkie wiązki przewodów elektr. posprawdzaj czy nie będą naprężone

6. Przewody hamulcowe ... to samo

7. Nadkola ... u góry trzymają się budy a na dole ramy ...

8. Kolumna kierownicza ... trzeba rozsunąć na wieloklinie

9. Węże do nagrzewnicy wewnątrz komory silnika ... również sprawdź

10. Linka ham. ręcznego ... również dystanse do mocowań należałoby zrobić

11. Mocowania zderzaków ... jeśli ma być fachowo, też do przeróbki będą

 

No, to chyba tyle  :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Panowie witam, :) własnie skończyłem podnoszenie budy hehehehehe. od 8 do 11. Z małym ale: od rana do wieczora, hehehe. Wszystkie śruby niestety ale pourywaliśmy. Uszczelki po wymianie tulejek są ok. Faktycznie do przeróbki oba zderzaki i jakies drobne przewody. Tylne mocowania do regeneracji, teraz musze posprawdzać to co lemmy69 napisał. Ale EFEKT REWELACYJNY masakra.

 

To, że przy okazji wywalając wykladzine dopatrzyłem się dziur wielkosci ameryki to to można pminąc :)

 

Wczesniej napisałem "Obecnie mam male koła tzn 15 cali 235/70 et-25 " mały czeski błąd ET mam +25. Dlatego chciałem zapisać z jakim ET moge maksymalnie kupić felgi tzn czy mogę wsadzić felgi w minusie czy tylko max do 0 ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Uszczelki po wymianie tulejek są ok. 

 

:huh: ... jakie uszczelki ... jakich tulejek ??

 

 

 

 

Wszystkie śruby niestety ale pourywaliśmy. 

 

na 90% norma  ;)

To jest tak prawdopodobne że aż się o tym nie pamięta ... sorry  ;)

Ja za każdym razem zawczasu kupuję komplet nowych śrub i nakrętek

O osłonie wiatraka pamiętaj ... zanim odpalisz motor !

Zanim założysz bardziej wystające koła sprawdź odboje na dolnych wahaczach ... bo będzie kiepsko przy "dobiciu"  ;)  :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje sie wszystko ok. Bo na kołach wrociłem do domu :) Gdzie mogę kupić takie tujelki gumowe bo bym chętnie je tez wymienił (te moje wyglądają w miare dobrze ale ...).

 

Ja dalej o tych felgach bo różnie ludzie mówią) czy mając ET+25 można bez problemu przejsc na -10 lub -25. Nie będzie to gorzej wpływało na przegłuby czy cos w tym stylu? (słyszałem, że jak mam +25 to moge maksymalnie przejsc na 0. 

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic podobnego. Możesz założyć ET -25 tylko pewnie będziesz potrzebował poszerzenia błotników bo koło wyjdzie poza obrys auta. Ale co do poszerzeń to niech się Saydack wypowie bo on takie założył.

Edytowane przez gruby357
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna wiadomość w takim razie trzeba teraz poszukać takich stalowek bo mam dwie 15 Alu z Et +25 :( (takie kupiłem z autem).

 

A powiedzcie mi Panowie z czego zrobić fartuch w nadkolu bo ten już jest za krotki :)

Edytowane przez Antenes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz opony? O jaki fartuch Ci chodzi: chlapacz czy nadkole? Wysłałem Ci wiadomość na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie chodzi o fartuch w nadkolach zakrywający dziurę między ramą a budą , ja robiłem z niby gumy bardziej elastyczna niż dywaniki samochodowe gumowe ( a z nich też można wyciąć osłony ) cięło się ją łatwo nożyczkami http://allegro.pl/mata-pianka-wygluszajaca-gumowa-wygluszenie-9mm-i5140926060.html, kupiłem na alledrogo sprzedają je na metry .

Czym większe et tym szybciej będziesz wymieniał elementy zawieszenia więc nie ma co przesadzać , moim zdaniem -10 to optymalne rozwiązanie koła 31c wchodzą bez problemu , kierownica jeszcze wytrzymuje bez amortyzatora  skrętu , i nie wystaje za obrys .

Edytowane przez dziarus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy ET -25 wychodzi poza obrys auta? Nie pamiętam jak to u Ciebie wyglądało Dziarus?

Edytowane przez gruby357
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie wystawało coś około 1cm   jak wjechałem w błoto to momentalnie miałem auto zapaćkane razem z dachem w krutkim czasie widoczność przez szyby boczne i w lusterkach była zerowa, najbardziej mi przeszkadzało szarpanie kierownicy bo nie miałem amortyzatora skrętu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszerzana przydatne w błocie choć mi się nie podobają wizualnie u siebie też będę zakładać i myślę zrobić z kastry budowlanej gdzieś lemy o tym pisał 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak dziarus pisze wystają max 1cm (przy et -25 oraz oponie 31x10.5r15) - poszerzenia są be - cały urok w tym że błoto chlasta po samochodzie - łatwiej umyć samochód niż napchane błoto pod nadkolami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dalej o tych felgach bo różnie ludzie mówią) czy mając ET+25 można bez problemu przejsc na -10 lub -25. Nie będzie to gorzej wpływało na przegłuby czy cos w tym stylu? (słyszałem, że jak mam +25 to moge maksymalnie przejsc na 0. 

 

Pozdrawiam :)

 

łożyska oraz końcówki drążków dostają w d*pę ... ale i tak pewnie tego nie zauważysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie i bojowo. To jeszcze snorkel lift zawiasu i w błoto, choć pierwsze kroki można śmiało stawiać.

Kółka maławe. :whistle:  Jaki tam rozmiar siedzi?

Edytowane przez gruby357
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...