Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] jak wyjąć poduszkę z kierownicy


Gość mario72

Rekomendowane odpowiedzi

witam , szukałem w szukajce ale mi nie wyszło :-(, jak wyjąć poduchę z kierownicy a właściwie z kąd dobrać klucz do jej odkręcenia ? , czy możę jest jakiś inny sposób na ich odkręcenie?

Kolego klucz to kupisz w dobrym sklepie z narzędziami , musisz kupić komplet kluczy torx z dziurką.

Ja odkręciłem małym hydraulicznym , ważne aby tylko ruszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klucz to torx security T50 (z otworem w środku)

najpierw to odłączasz akumulator,potem ściągasz z kierownicy dwie plastikowe zaślepki z prawej i lewej strony,odkręcasz śruby,następnie delikatnie wysuwasz poduszkę i odpinasz kostki (bodajże dwie)następnie kładziesz poduszkę ładunkiem do góry,potem odkręcasz nakrętkę mocującą kierownicę do kolumny i zbijasz ją z wieloklina (może być mocno osadzona więc próbuj - ot cała robota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klucz to torx security T50 (z otworem w środku)

najpierw to odłączasz akumulator,potem ściągasz z kierownicy dwie plastikowe zaślepki z prawej i lewej strony,odkręcasz śruby,następnie delikatnie wysuwasz poduszkę i odpinasz kostki (bodajże dwie)następnie kładziesz poduszkę ładunkiem do góry,potem odkręcasz nakrętkę mocującą kierownicę do kolumny i zbijasz ją z wieloklina (może być mocno osadzona więc próbuj - ot cała robota

 

 

Jak odłączysz akumulator, to polecam odczekać chociaż z 15 minut, mój kolega wysadził poduchę i miał dużo szczęścia, że sam przy tym nie ucierpiał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

A po podłączeniu będzie działać? Bo elektryk mi powiedział, że po podłączeniu trzeba programować (albo resetować) przez komputer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko będzie ok pod warunkiem że poduszkę wymontujesz i zamontujesz na odłączonym akumulatorze i przez ten czas nie będziesz podłączał .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...