Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] nissan primera 1.6 16v,1999,lancuch rozrzadu


Gość ziboo

Rekomendowane odpowiedzi

mam nissana primere 1.6,16v od niedawna 1999 rok wersja si,co to oznacza SI?

mam pytanko co do rozrzadu .co jaki czas wymieniac? mam dziwny dzwiek w silniku od lewej strony,lekkie nie dzwonienie ale jakby szuranie ( ja mysle ,ze to lancuch),co to moze byc? lancuch(podobno sa dwa)? czy moze rolki albo cos innego.mam przejechane 187 tys km,i watpie ze lancuch byl wymieniany kiedykolwiek.

czy pojezdzi jeszcze troche czy moze lancuch walnac i jak trwale sa lancuchy w tych silnikach.?

 

wielkie dzieki za pomoc

 

ziboo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nissana primere 1.6,16v od niedawna 1999 rok wersja si,co to oznacza SI?

mam pytanko co do rozrzadu .co jaki czas wymieniac? mam dziwny dzwiek w silniku od lewej strony,lekkie nie dzwonienie ale jakby szuranie ( ja mysle ,ze to lancuch),co to moze byc? lancuch(podobno sa dwa)? czy moze rolki albo cos innego.mam przejechane 187 tys km,i watpie ze lancuch byl wymieniany kiedykolwiek.

czy pojezdzi jeszcze troche czy moze lancuch walnac i jak trwale sa lancuchy w tych silnikach.?

 

wielkie dzieki za pomoc

 

ziboo

 

Te szuranie (też to mam i nie wiem co to jest.. chyba musi tak być :rolleyes2: ) to nie łańcuch bo on dzwoni; przekonałem się o tym jak były te mrozy - zanim się silnik rozgrzał to co jakiś czas dryndało.. Czytałem tu na forum, że ludki nakręcili nawet ponad 300tyś km bez wymiany łańcucha. Także przy tym przebiegu co masz jak nic nie dzwoni to nawet się nie dotykaj B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

300? 300 to pikuś. Mój Sunny ga16ds przebieg ok 350 tys km. Chodzi jak zegarek :) Ale to była stara dobra nissanowska robota, w nowszych nieraz już ludzie pisali że po dużo mniejszych przebiegach łańcuchy wymagają wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozliwe ze leciutko moze szurac to łancuszek,generalnie łancuszka sie nie wymienia,choc sa koledzy na forum którzy to robili,jego trwałosc spokojnie powinna przekroczyc 400tysi,ja mam w przy swojej primce 350 ponad tysi ,lekko go słychac juz od 2 lat i nic nie tykam,rególarna wymiana płynów itp i jest git

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawel69k

Mam podobne objawy. Jak kupiłem auto to coś takiego było słychać, zrobiłem 35 tys. km i jak na razie jest ok, odpukać ;-) Przebieg mam powyżej 200 tyś. Jeździj spokojnie i ciesz się autem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ja wymienialem górny lancuch bo dzwonil jak mialem okolo 400tys i powiem ze teraz po 15tys. jak odpalam to przez 3do 4 sekund po odpaleniu znowu szumi wiec nasuwa sie wniosek ze samego lancuszka nie warto wymieniac, tylko trzeba caly rozrzad bo pewnie i kola sa zjechane i napinacze i prowadnice. Pytalem o cene calego zestawu i w orginale bo innego nie warto to okolo 1500zł wiec to przerasta cene mojego samochodu.he he heee no prawie.pewien dobry mechanik kazal przyspieszyc zaplon o 2-3mm bo luzny lancuch mogl go opóżnic i wymienic tylko gorny z napinaczem to powinno pomuc na jakies 2 do 3 lat jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...