Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Almera N15 Sedan Silver Thunderbolt


Riddick5
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oto moja paskuda :)

 

Rok produkcji - 1998

Silnik - GA14 1,4 - 87KM

 

 

ubogo bez klimatyzacji, elekt. szyb, tylko elekt. lusterka

 

Nowe sprzęgło, nowiutkie tarcze i klocki hamulcowe, nowiutkie okładziny hamulcowe z tyłu

 

Autko jeździ latem na aluskach alessio, którą idą na sprzedaż, w zimę na stalówkach

 

póki co wszystko seria poza usunięciem EGR

 

Plany

 

- swap silnika - póki co brak kapusty :(

- rozpórka kielichów przód ori od GTI - ZROBIONE

- modernizacja zawieszenia tudzież usportowienie go Zrobione - sprężyny od GTI, komplet amortyzatorów KYB, tył -35mm, przód -40mm

- alu z GTI z oponkami Toyo T1-R - ZROBIONE

- konserwacja podwozia - W trakcie

- wygłuszenie całego auta - ZROBIONE

- rozbudowanie car audio - Prawie gotowe

- usunięcie tej cholernej nalepki PL z klapy bagażnika oraz znaczka GX

- luźniejszy wydech

- głowa pełna pomysłów ;)

 

Zdjęcia

 

dscf1817d.jpg

 

dscf1815d.jpg

 

GALERIA

 

galeria

 

jakieś uwagi i podpowiedzi mile widziane :)

Edytowane przez Riddick5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjechały kółka i oponki od usera MRC

 

dscf1851.jpg

 

dscf1855p.jpg

 

No i rozpórka od usera Melo

 

dscf1856nj.jpg

 

 

Dzięki za towar panowie ;)

 

Jak tylko czas i zdrowie pozwoli zabieram się za montaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że dotarły całe i zdrowe no i szybciutko :) oponki pachną nowością także jest na czym hulać :D zapodaj fotki na Felunku :) pozdro !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powolutku zacząłem grzebać przy paskudzie, lecz teraz jestem chory i prace ustały :|

 

Podzielę się tym co udało się wyrzeźbić :)

 

Podeszły nowe kółka od Almery GTI wraz z Toyo T1-R 82V 195/50 (naprawdę trzyma się jezdni jak przyklejona)

 

dscf1866.jpg

 

dscf1867g.jpg

 

dscf1868s.jpg

 

dscf1869.jpg

 

dscf1870e.jpg

 

dscf1873.jpg

 

dscf1874.jpg

 

dscf1875.jpg

 

 

Wygłuszenie bagażnika i nadkoli in progress :) Podkleiłem też pianką siedzisko pasażerów z tyłu :)

 

dscf1860.jpg

 

dscf1861.jpg

 

dscf1862b.jpg

 

dscf1863.jpg

 

dscf1864p.jpg

 

dscf1865e.jpg

 

dscf1878.jpg

 

dscf1879.jpg

 

lecz niestety znalazłem małe kuku w nadkolu, ktoś uprzednio źle zakonserwował i zrobiła się wyrwa :| Muszę teraz wyciąć i wspawać nowy kawałem.

 

dscf1877y.jpg

 

W przyszłym miesiącu Ala idzie do blacharza żeby usunąć nieskonałości po zimie :) i na konserwacje całego podwozia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta rdza w tych samochodach to koszmar normalnie

swoja droga ładnie się autko prezentuje ale lekka gleba by się przydała ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne te sedany do tej pory moja kobitka myli je z P10 w sedanie...

Ps. SWAP na SR20DET i przód sam z siebie się obniży i nie trzeba będzei go glebić :D

 

Aaa powiedz co to za pianka i czy przyniosła zadowalający efekt ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pianka na razie tylko pokryła kufer i siedzisko pasażerów z tyłu. Z tyłu nie dobiegają już żadne dźwięki :)

 

w najbliższym czasie mam zamiar wygłuszyć wszystkie drzwi i zamontować jakieś lepsze głośniki na przód.

 

 

wyprztykałem się z mamony na te pierdoły i na swap ciągle brakuje <_<

no i kupiłem nadkola na tył, żeby nie powtórzyła się historia z dziurą w nadkolu. Zamontuje na jakiś czas i zobaczę co to warte :)

 

A od kolegi Osy pozwolę sobie kiedyś kilka twoich pomysłów powielić :D Twój sedan mnie urzekł nie ma to tamto i chcę zbudować coś równie potężnego :)

 

Ale spokojnie Coobcio kiedyś odwiedzę twój garaż i tradycji stanie się zadość :D

Edytowane przez Riddick5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzesbboy

do tej pory moja kobitka myli je z P10 w sedanie...

 

skąd ja to znam ;)

 

Riddick5 mam takiego samego sedanka tylko z przed liftu ;) więc będę śledził twoje modyfikacje w poszukiwaniu inspiracji:) pozdro

 

 

Coobcio ile sobie wołasz za taki swap z GA14DE na GA16DE lub z GA14DE na SR20DE ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem jechać do Coobcia żeby wrzucić GA16DE ale stwierdziłem że lepiej ukulać na SR20 :rolleyes2:

 

Jeszcze jak na złość coś musiało pierdalnąć w zawieszeniu bo ściąga przy hamowaniu i w koleinach :mellow:

 

Stawiam na tuleje wahacza, sworzeń wahacza tudzież dzieła dopełniają zbyt miękkie sprężyny z przodu.

 

Przyjechała dzisiaj paczucha z nadkolami.

 

dscf1881.jpg

 

Jak tylko zdrowie powróci, pogoda się poprawi i autko będzie już zakonserwowane to nadkola wejdą do tyłu.

 

Jeszcze wszystkie drzwi czekają na wygłuszenie :) no i na jakieś lepsze głośniki :rolleyes: Jak się wychoruję to wezmę się do roboty i wrzucę fotki.

 

Wygłuszenie drzwi :)

 

dscf1891.jpg

dscf1890o.jpg

dscf1889.jpg

dscf1888x.jpg

dscf1887.jpg

dscf1887t.jpg

dscf1886.jpg

dscf1885x.jpg

dscf1884s.jpg

dscf1883.jpg

dscf1882j.jpg

 

Dałem podwójna warstwę :) Wpierw mata bitumiczna następnie pianka polietylenowa. Efekt godny mistrza :) Cichutko i bardziej komfortowo. Drzwi wydają się być masywniejsze :)

 

Zastosowałem produkty Apama, które zakupiłem na allegro - Szczerze polecam.

 

Teraz pozostanie tylko swap silnika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zdejmowaniu boczków najbardziej umordowałem się z tymi cholernymi ramkami wokół klamek. Trzeba uważać aby ich nie połamać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie, ładnie :) 

 

Detal za detalem sie robi coraz lepiej :) A jak rozpórka? siedzi już czy jeszcze sie kurzy w garazu? JAkie odczucia?

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

rozpórka jeszcze się kurzy :) Musze wpierw sprężyny nowe dać i kto wie czy nie amorki również wtedy skręcę całość :D

 

rozpórka jeszcze się kurzy :) Musze wpierw sprężyny nowe dać i kto wie czy nie amorki również wtedy skręcę całość :D

 

 

08.05.2010

 

Wszedł całkowicie nowy zawias na tył. Komplet Kayaba od GTI amorki, mocowania, gumy, poduszki, i sprężynki H&R zakupione od użytkowania Melo ;)

Alma ładnie usiadła 3cm w stosunku do serii. Wysokość jest idealna.

 

Teraz czas na przód i odnowienie zacisków, montaż rozpórek i na przód i na tył. Zobaczymy czy będzie z tego gokart :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy zawias tył zdjęcia :rolleyes:

 

Sprężynki troszkę odświeżyłem, ale mogłoby być lepiej. Jak czas pozwoli to wyczyszczę podwozie i ładnie się zakonserwuje jakimś mazidłem :rolleyes2:

 

Zamówiłem sobie u lokalnego rzemieślnika rozpórkę na tył, bo w sprzedaży takowej nie ma, zobaczę co uda mu się stworzyć :whistle:

 

dscf1892c.jpg

 

dscf1895.jpg

 

dscf1896z.jpg

 

dscf1898b.jpg

 

dscf1903.jpg

 

Od jutra w obroty idzie przód, również jakieś 3 cm w dół w stosunku do serii. Okaże się w jakiej kondycji są amortyzatory, wahacze i stabilizatory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezła profi robota :)

 

Do konserwacji podwozia i profili zamkniętych polecam Tobie szwedzki śro. Noxudol - stos. go Volvo i Saab.

Ja konserwowałem tym - 2 puszki na podwozie i 2 puszki na profile. Jak masz dużo miejsc na podwoziu do zrobienia to kup 3szt.

 

 

ps. a co do tej rozpórki, to robisz w jakieś firmie czy in garage? bo szukam do P10 1.6 jakieś customu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpórka będzie robiona pod wymiar typowo dla tego autka :) Ponoć ów człowiek robi to w miarę przyzwoicie ;)

 

Ale dzisiaj doszły mnie złe wieści :angry:

 

Przód tez praktycznie wymiana, dzięki naszym pięknym polskim drogom :angry: Lewy amortyzator krzywy w tłoczysku, drugi też już lichy, końcówki stabilizatora też do pupy i na dodatek sam stabilizator lekko zwichrowany, co mnie przeraża :( Remont zawieszenia mnie wykończy tak jak te dziurawe drogi.

 

Chyba pisemko jakieś wystosuje do mojego burmistrza wraz z fakturą, niech sobie zobaczy ile kosztuje eksploatacja auta w jego gminie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był by dobry pomysł z tą fakturą ... Tylko Jak by tak wszyscy wysłali to by sie troche władze przeraziły...

 

Co do zawiasa to faktycznie nie ciekawie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoi biedulka i czeka :(

 

dsc00007vj.jpg

 

dsc00006dh.jpg

 

dsc00005k.jpg

 

dsc00004fa.jpg

 

Jutro pochwalę się jak zostanie złożona do kupy. Zapowiada się ciekawie wizualnie i mechanicznie. Oryg. sprężyny 34cm. Te od GTI 27cm. Jestem ciekaw efektu :rolleyes2:

 

zdjęcia zrobione komórką ale widać co i jak.

 

Przód obniżony z kulturą, żeby był użyteczny, rozpóreczka na przód i jest ładnie :rolleyes:

 

Należy nadmienić, iż autko stało się gokartem wiec trzeba się przyzwyczaić do sztywności zawieszenia :whistle:

 

Ale dzięki temu wręcz pożera ostre zakręty :devil:

 

dsc00010be.jpg

 

dsc00009re.jpg

 

dsc00013ff.jpg

 

Gdyby auto miało służyć jako rodzinny pupowóz to raczej nie polecam, żeby rodzina nie pogubiła żołądków :lol:

Edytowane przez Riddick5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...