Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] - bicie w prawym kole - półoś


troosi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Sprawa dotyczy N16, 2003, silnik 1,5 dCi, otóż:

w pierwszej kolejności zepsuła się podpora w półosi prawej.

podporę wymieniłem, ale nadal odczuwalne było bicie w prawym kole.

następna diagnoza mechanika wskazywała zkrzywioną półoś.

ok, półoś została wysłana do motomaxu, skąd wróciła w nienaruszonym stanie, czyli nie była uszkodzona.

proszę zatem mi powiedzieć co powoduje 'bicie' w prawym kole, a przy prędkościach > 100km/h powoduje że samochód dosyć niespokojnie zachowuje się na drodze.

koła odpowiednio wyważone, zbierzność w porządku, opony w stanie b. dobrym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

skąd pewność, że to prawe koło i czy na pewno dobrze wywazone? U mnie co sezon, po wymianie opon, pojawia się bicie na kierownicy w granicach 120km/h. Wyważałem za każdym razem w innym zakładzie i ciągle to samo. Dopiero "doważenie" na samochodzie dało satysfakcjonujący rezultat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam ten temat, miałem tak na zimówkach. Jechałem 130 to kierownica strasznie się telepała. Teraz zmieniłem na letnie i 140/150 i nic nie czuć na spokojnie. Wyważenie prawidłowe musi być przede wszystkim + dowazenie na samochodzie tak jak kolega wyżej napisal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam ten temat, miałem tak na zimówkach. Jechałem 130 to kierownica strasznie się telepała. Teraz zmieniłem na letnie i 140/150 i nic nie czuć na spokojnie. Wyważenie prawidłowe musi być przede wszystkim + dowazenie na samochodzie tak jak kolega wyżej napisal.

 

hmmm.

na zimówkach bicie było mniej odczuwalne niż na letnich, ale to wynika z twardości opon.

właściwie to chyba już mam rowiązanie, otóż prawdopodobnie w mechanizmie różnicowym jakieś łożyska się wykończyły czego efektem jest przenoszenie drgań na półoś a dalej na koło prawe.

 

wymieniał ktoś łożyska w mechanizmie różnicowym?

droga jest to zabawa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...