Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Płyn chłodniczy qashqai


robson3231
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc. Wiecie może jakiego płynu chłodniczego można dolac do qashqai 1.6 benzyna? Oczywiscie zamiennik.A jaki jest orginał?

 

Hej!

Pewnie miałeś tak jak wszyscy za mało nalane. Do uzupełnienia nie potrzeba wcale płynu Nissana - to ściema, prochu nie wymyślili. Teoretycznie powinien być tego samego rodzaju i koloru. Ja kupiłem opakowanie 1l płynu PRESTONE (najwyżej sklasyfikowany przez tyg. Motor - charakterystyczna żółta butelka). Miesza się z każdym rodzajem płynu i nie zmienia jego pierwotnego koloru. Chociaż dolałem tylko 200ml (do poz. max.) ale co z resztą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc. Wiecie może jakiego płynu chłodniczego można dolac do qashqai 1.6 benzyna? Oczywiscie zamiennik.A jaki jest orginał?

 

Oryginał lany w fabryce to:Nissan Coolant L250 Premix , Part No.: KE902-99934.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Płyn chłodniczy do Nissana produkuje firma SHELL i dostępny jest jako GLIKOL: "glycoshell" na każdym Shellu - cena małej butli ok.15zł

 

Widziałem ostatnio ten płyn w Auchanie, taki w szarej butelce. Dolewał go ktoś czy dolewacie coś innego ?? Ten orginał o którym pisze waszka to chyba tylko podczas wizyty w serwisie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem na stacji Shella - 12,99 zł/litr, dolałem jakieś 0,6l.

wspomniany przez sas_qashqai płyn Prestone widziałem za 16,00 zł/litr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Płyn chłodniczy do Nissana produkuje firma SHELL i dostępny jest jako GLIKOL: "glycoshell" na każdym Shellu - cena małej butli ok.15zł

 

Mama dwa pytania

pierwsze: ten "Glycoshell" to koncentrat czy go rozcieńczać czy lać jak leci ?

drugie: są dwa rodzaje tego płynu i dwa kolory (niebieski i czerwony) ja mam zalany jakiś niebieski czy te kolory na pewno można mieszać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W serwisie oryginalny płyn nissana kosztuje 1l 28 zł.Poinformowali mnie ze można dolewać inny np Shell aby kolor był taki sam.

Edytowane przez kowal510
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mama dwa pytania

pierwsze: ten "Glycoshell" to koncentrat czy go rozcieńczać czy lać jak leci ?

drugie: są dwa rodzaje tego płynu i dwa kolory (niebieski i czerwony) ja mam zalany jakiś niebieski czy te kolory na pewno można mieszać ?

 

Glycoshell występuje w dwóch rodzajach: jako płyn gotowy do użycia i jako koncentrat.

tak jak napisał poprzednik musisz dolać płynu w takim samym kolorze jak oryginał, tj. zapewne niebieski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Glycoshell występuje w dwóch rodzajach: jako płyn gotowy do użycia i jako koncentrat.

tak jak napisał poprzednik musisz dolać płynu w takim samym kolorze jak oryginał, tj. zapewne niebieski

 

no właśnie chyba nie musi być taki sam kolor, na opakowaniach jest często napisane, że można mieszać z innymi kolorami płynów. Ja w zbiorniczku mam niebieski płyn chłodniczy a na stacjach większość jest różowa albo opakowania są tak wykonane, że nie widać jaki jest kolor płynu. Przy przebiegu około 1000km byłem w serwisie, po dolewkę bo był poziom lekko na pozycji min (dolali do poziomu max), dziś przy przebiegu 11 000, zauważyłem że płynu jest lekko powyżej min.

 

Nie podoba mi się że go ubyło. Sprawdzałem na zimnych silniku. Czy też ktoś tak ma? Jest się czym przejmować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie chyba nie musi być taki sam kolor, na opakowaniach jest często napisane, że można mieszać z innymi kolorami płynów. Ja w zbiorniczku mam niebieski płyn chłodniczy a na stacjach większość jest różowa albo opakowania są tak wykonane, że nie widać jaki jest kolor płynu. Przy przebiegu około 1000km byłem w serwisie, po dolewkę bo był poziom lekko na pozycji min (dolali do poziomu max), dziś przy przebiegu 11 000, zauważyłem że płynu jest lekko powyżej min.

 

Nie podoba mi się że go ubyło. Sprawdzałem na zimnych silniku. Czy też ktoś tak ma? Jest się czym przejmować?

mi po dolewce po odbiorze samochodu trzyma poziom - przejechane 3.000 km, a kolega serwisant pierwsze co stwierdził jak chciałem uzupełnić płyn, to żeby był tego samego koloru.

na stacji benzynowej Shell'a były płyny w dwóch kolorach, faktycznie niektóre kolory butelek utrudniają jego identyfikację, ale ja trafiłem dobrze - na niebieski :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi po dolewce po odbiorze samochodu trzyma poziom - przejechane 3.000 km, a kolega serwisant pierwsze co stwierdził jak chciałem uzupełnić płyn, to żeby był tego samego koloru.

na stacji benzynowej Shell'a były płyny w dwóch kolorach, faktycznie niektóre kolory butelek utrudniają jego identyfikację, ale ja trafiłem dobrze - na niebieski :)

 

mimo wszystko kupiłem ten shellowski, który radziliście. Jest niebieski, niedrogi (13zł)i nie trzeba rozcieńczać - gotowy do użytku od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witajcie..

 

Odswieze troche temat. Rowniez patrzylem na rownym na zimnym silniku i mam tez tak lekko nad min, jak jest silnik rozgrzany to poziom wzrasta powiedzmy o ok 1cm, czyli jest miedzy min a max. Mam pytanie, zostal mi jeszcze po porzednim aucie, Toyotowski orginalny plyn jakim byly zalewane toyoty, Jest koloru niebieskiego, w zasadzie jak jest na glikolu to nie powinno byc zadnych problemow jak go doleje prawda??

 

Jaki jest bezpieczny wiek plynu aby mial nadal swoje wlasciwosci?

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez fan_japan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Podjedź do jakiegoś warsztatu i niech zmierzą ci temp. krzepnięcia .

Jak trzyma parametry chyba do -35*C albo -28*C  to szerokiej drogi .

 

Ps.niech mnie ktoś poprawi z tą właściwą temp.!

Edytowane przez Fergul11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Co jaki czas wymieniamy płyn chłodniczy w Q.

Co 2 lata ?

Na markowych płynach clodniczych podane jest że co 5 lat lub 200-250 tyś km.

Podjedź do jakiegoś warsztatu i niech zmierzą ci temp. krzepnięcia .

Jak trzyma parametry chyba do -35*C albo -28*C  to szerokiej drogi .

 

Ps.niech mnie ktoś poprawi z tą właściwą temp.!

Nie ma jako takiej temperatury podawanej przez producentów samochodów. Gotowe płyny do chłodnic mają zazwyczaj temperaturę krzepnięcia -35 / -37 stopni C.

A i pamiętaj że temperatura krzepnięcia to nie jedyny parametr decydujący o wymianie płynu chłodzącego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na różowym koncentracie stoi 2 lata , na niebieskim 4 tylko po co ?

Rozumiem płyn hamulcowy , ale jak chłodniczy nie zamarza to nie ma sensu wymiana .

On również smaruje łożysko pompy wody dla tego jest trochę tłusty ( to dla niewiedzących)


Na markowych płynach clodniczych podane jest że co 5 lat lub 200-250 tyś km.


Nie ma jako takiej temperatury podawanej przez producentów samochodów. Gotowe płyny do chłodnic mają zazwyczaj temperaturę krzepnięcia -35 / -37 stopni C.

A i pamiętaj że temperatura krzepnięcia to nie jedyny parametr decydujący o wymianie płynu chłodzącego.

Pomagamy zrozumieć innym -DLACZEGO ! mów co wiesz , bo ... :gun:

Edytowane przez Fergul11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doczytaj o wszystkich właściwościach płynów chłodzących i dowiesz się po co należy go wymieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

Przy zakupie Q miałem płyn chłodniczy niewiele powyżej min,

przy wizycie w serwisie poprosiłem o dolanie i po tyg znowu mam lekko powyżej min przy ciepłym silniku.

 

Co jest grane?

Czy benzyna 1,6 tak dużo potrzebuje płynu?

W poprzednim Nissanie 1,4 Note nie miałem takich dylematów ;poziom płynu oscylował między max i min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, czy ktoś z kolegów orientuje sie ile kosztuje w nissanie płyn chłodniczy?  bo chciałbym sobie wymienic, w sumie 5 lat minelo, kolor mam zielony jak sie nie myle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deny,co Ci da kupienie płynu w Nissanie?Ktośgo sprawdzi?Jest inny od wszystkich?

Kup normalny płyn do chłodnic,Borygo,Dynagel,lub Paraflu i ciesz się jazdą.W Note wymienialem po 5ciu latach na dynegel i nie było różnic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh droższy bo to nissanowski :D wiem tak tylko pytam z ciekawosci...

przyszedl czas na wymiane bo od nowosci nie byl wymieniany...

Edytowane przez deny9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Niebawem będę wymieniał płyn i tu pytanie do was czy wlać 100% płynu chłodniczego czy mieszać go z wodą jeśli tak to jakie proporcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...