Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Składane lusterka boczne


Blixten
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Was bawił się może w temacie automatycznego składania bocznych lusterek ? Czy można jakoś uzyskać automatyczne rozkładanie się lusterek przy włączeniu silnika i ich złożenie po wyłączeniu silnika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was bawił się może w temacie automatycznego składania bocznych lusterek ? Czy można jakoś uzyskać automatyczne rozkładanie się lusterek przy włączeniu silnika i ich złożenie po wyłączeniu silnika ?

 

Ja pytałem dealera nissan odyssey w warszawie i mówił, że nie robią takich przeróbek i że się nie da. Też bym się pisał na taką funkcjonalność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pytałem dealera nissan odyssey w warszawie i mówił, że nie robią takich przeróbek i że się nie da. Też bym się pisał na taką funkcjonalność.

 

 

He he , standart w odpowiedzi "servisu" tylko fakturę da sie wystawić bez problemu :D

 

To że fabrycznei nie jest montowane to nie znaczy że sie nie da.

 

Link do aukcji na ebayu - jest tam link do filmiku i instrukcji montazu :

 

 

http://cgi.ebay.pl/QASHQAI-MIRRORS-AUTOFOLDER-KIT-CAR-IMPROVEMENT-/280565692708?pt=LH_DefaultDomain_186&hash=item415304b924

 

 

Koszt tez niewysoki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli przecinamy błękitny i pomarańczowy kabel, wpinamy się kostkami, jeden do masy a drugi do bezpiecznika i gotowe ? :dribble:

 

Chociaż liczyłem na to, że lusterka w QQ też są inteligentne i dadzą się zaprogramować jak np, podnoszenie szyb albo blokowanie drzwi po ruszeniu autem :huh:

Edytowane przez Blixten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a czy ktoś sie orientuje czy po założeniu takiego czegoś można samemu składać lusterka np w czasie jazdy, postoju na światłach? Czy tylko po zgaszeniu silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy ktoś sie orientuje czy po założeniu takiego czegoś można samemu składać lusterka np w czasie jazdy, postoju na światłach? Czy tylko po zgaszeniu silnika?

 

W aukcji napisane że zachowuje sie dotychczasowe funkcjonalności manualne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadam być może głupie pytanie, ale jak się teraz składają ??

 

Nie zauważyłem żeby się cokolwiek składało...

 

a masz przycisk na lewo na dole obok kierownicą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klaus, nie wiem jaką masz wersję wyposażenia, ale to ten przełącznik w prawym górnym rogu.

post-26279-1285743296,0245_thumb.jpg

Czytałem instrukcję montażu zamieszczoną na aukcji, angielski jest trochę niezgrabny, ale chyba można zamontować to we własnym zakresie. Nie zrozumiałem jedynie o co chodzi z tym bezpiecznikiem - czy trzeba dołożyć dodatkowy na listwie i podpiąć pod niego ten moduł ?

Edytowane przez Blixten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dzisiaj zauważyłem, że lusterka boczne po złożeniu znajdują się w różnych pozycjach. Lusterko prawe (pasażera) bardziej przylega do szyby (jest prawie do niej równoległe) niż lusterko lewe (kierowcy), które jest bardziej pod kątem, tak jakby nie złożyło się całkowicie. Jest to dla mnie problem, gdyż psuje mi estetykę auta. Czy możecie sprawdzić u siebie, czy też tak macie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zauważyłem, że lusterka boczne po złożeniu znajdują się w różnych pozycjach. Lusterko prawe (pasażera) bardziej przylega do szyby (jest prawie do niej równoległe) niż lusterko lewe (kierowcy), które jest bardziej pod kątem, tak jakby nie złożyło się całkowicie. Jest to dla mnie problem, gdyż psuje mi estetykę auta. Czy możecie sprawdzić u siebie, czy też tak macie?

Tak jest zawsze bo lusterko prawe jest zamontowane pod innym kątem niż lewe - trochę z innej pozycji na nie patrzysz a widzieć musisz w sumie to samo, to co dzieje się obok auta.

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość janusz-pawlak

Dramat... Nic dodać, nic ująć...

 

Dla mnie osobiście to raczej komedia, ale mogę się zgodzić że może to kogoś wnerwiać.

W Lexusie, po złożeniu oba lusterka są w tym samym położeniu.

 

Jedni wolą blondynki, inni brunetki a inni (co w polsce mają najgorzej) brunetów

Każdy ma prawo mieć swoje odczucia i wszystkie je trzeba starać się szanować.

 

Też chciałbym mieć taką funkcjonalność.

Z niecierpliwością czekam aż ktoś to zrobi i się pochwali

co zmobilizuje mnie do działania.

 

jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dramat... Nic dodać, nic ująć...

 

Jeżeli Kolego nie masz nic merytorycznego do powiedzenia, proszę, nie wypowiadaj się.

 

@Synkro i @janusz-pawlak - dziękuję :)

Edytowane przez TheCrow
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Też chciałbym mieć taką funkcjonalność.

Z niecierpliwością czekam aż ktoś to zrobi i się pochwali

co zmobilizuje mnie do działania.

 

jp

Ja również. Nie składam luster często ale kiedyś zastałem prawe lustro odgięte w przeciwną do składania stronę. Widocznie ktoś przechodząc obok auta to zrobił. Nic się nie uszkodziło ale takie samoczynne składanie się lusterek byłoby fajnym zabezpieczeniem przed powtórzeniem się tej sytuacji.

 

gp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zauważyłem, że lusterka boczne po złożeniu znajdują się w różnych pozycjach. Lusterko prawe (pasażera) bardziej przylega do szyby (jest prawie do niej równoległe) niż lusterko lewe (kierowcy), które jest bardziej pod kątem, tak jakby nie złożyło się całkowicie. Jest to dla mnie problem, gdyż psuje mi estetykę auta. Czy możecie sprawdzić u siebie, czy też tak macie?

 

U mnie też tak samo.Widocznie "TTTM"- ale to nie problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zauważyłem, że lusterka boczne po złożeniu znajdują się w różnych pozycjach. Lusterko prawe (pasażera) bardziej przylega do szyby (jest prawie do niej równoległe) niż lusterko lewe (kierowcy), które jest bardziej pod kątem, tak jakby nie złożyło się całkowicie. Jest to dla mnie problem, gdyż psuje mi estetykę auta. Czy możecie sprawdzić u siebie, czy też tak macie?

 

wczoraj aż z ciekawości zmierzyłem to w swoim QQ. Kluczykiem i palcem bo nie miałem miarki przy sobie. Wyszły lekkie różnice (chyba z 1,5cm), ale nie płaczę z tego powodu bo gdybyś nie napisał to nigdy bym tego nie zmierzył :) I tak tych różnic nie zauważam :)

 

Młotek i jedno uderzenie powinno załatwić sprawę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zima, śnieg, ujemna temperatura. Wychodzimy rano odśnieżamy ręką tylko tyle aby dostać się do auta i odpalamy silnik niech pracuje grzeje auto i szyby. Bierzemy skrobaczkę, miotełkę i przygotowujemy auto do drogi.

Normalka ja tak robię i wielu wielu innych użytkowników.

Gdzie jest haczyk.

A no jest odpalam silnik i zamarznięte lusterka, pokryte śniegiem i lodem otwierają się, 99 razy się otworzą a za setnym razem będą tak zmrożone że silnik się zjara i gadżet typu automatycznie otwierane lusterka przeklniemy. Jak tego uniknąć odśnieżyć lusterka, obtłuc z lodu i w sposób kontrolowany (obserwując czy się nic złego nie dzieje) otworzyć.

 

Rozwiązanie z automatem bardzo dobre na lato co do zimy odradzam.

Takie jest moje zdanie, jak ma ktoś inne to niech ma i nie będę się starał Jego zdania zmienić.

 

Pozdrawiam,

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba równie niefajnie by było jakby automatycznie po odpaleniu silnika lusterka rozłożyły się na scianach wąskiego garażu, do którego wjechaliśmy ze złożonymi lusterkami.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość janusz-pawlak

chyba równie niefajnie by było jakby automatycznie po odpaleniu silnika lusterka rozłożyły się na scianach wąskiego garażu, do którego wjechaliśmy ze złożonymi lusterkami.

 

A musisz spać w aucie w garażu ?

 

(jedno się uratuje)

jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Można i tak ;)

 

Pozdrawiam,

Adam

 

Mistrzostwo świata. Dziadunio jest tak samo niesamowity, jak i pomysłowy. Można się domyśleć, że swojego fiata panda nie zamieni na nic innego. Przecież to prawie członek rodziny, skoro mieszka prawie razem z nim w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś podobnie. Mój poprzedni garaż miał wjazd o 6 cm szerszy od Fabii ze złożonymi lusterkami. Przy wjeżdżaniu musiałem pilnować, żeby odległość lewego lusterka od drzwi była nie większa niż 3 cm. Po wjeździe trzeba było skręcić maksymalnie w prawo i dobić do ściany (kołem). Można było w miarę normalnie wysiąść, bo sam graż był szerszy od wjazdu o ok. 30 cm. Jak do niego wjeżdżałem, to ludzie zatrzymywali się popatrzeć, czy mi się uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba równie niefajnie by było jakby automatycznie po odpaleniu silnika lusterka rozłożyły się na scianach wąskiego garażu, do którego wjechaliśmy ze złożonymi lusterkami.

Zupełnie nie rozumiem o czym mowa - moduł dostępny w sprzedaży pozostawia funkcjonalność przycisku w położeniach "zamknięte" i "otwarte". W położeniu środkowym - neutralnym - działa jak automat, po zamknięciu auta składa lusterka, po otwarciu je otwiera.

 

Masz wąski garaż - wciśnij sobie "zamknięte". Obawiasz się uszkodzenia zamarzniętych lusterek - wciśnij sobie "zamknięte", obtłucz z lodu i dopiero otwieraj, albo wciśnij "otwarte", zanim zamarzną żeby ich nie uszkodzić przy otwieraniu.

 

Dziwi mnie takie usilne szukanie dziury w całym.

 

Dla zainteresowanych - Link do modułów w dwóch wersjach

Edytowane przez Synkro
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...