Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Składane lusterka boczne


Blixten
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 26.03.2016 o 19:21, Robert.Byd napisał:

Zamówiłem moduł z oferty Nissana KE963-BR001, fajna sprawa bo nie trzeba będzie pamiętać o składaniu lusterek na parkingach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, parę dni temu zauważyłem niepokojący problem z mechanizmem/przełącznikiem lusterek w swoim J10, mianowicie zawsze jak wjeżdżam/wyjeżdżam z garażu, czy tez parkuję pod sklepem składam lusterka, tak żeby nie stwarzać zagrożenia itd, ale niestety zauważyłem, że po wciśnięciu przełącznika składania/rozkładania lusterek, ów przełącznik nie reaguję na moje chęci ....dopiero po chwili i po paru razach lusterka się składają lub rozkładają, mechanizm lusterek pracuje płynnie .....wina przełącznika ????? Co radzicie bo nie ukrywam że muszę temu jakoś zaradzić .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowy w ASO prawie, 500zł, patrzyłem na allegro około 40 zł, ale chodzi o wymianę tylko tego przełącznika czy całej tej nakładki gdzie jest przełącznik lusterek, regulacja świateł i włącznik/wyłącznik ESP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może masz jakiś link gdzie można kupić taki przełącznik??

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.12.2019 o 09:56, exciter napisał:

Czy ktoś ma doświadczenie z tego typu modułem? Cena jest bardzo kusząca. Chciałbym wiedzieć, czy będzie działać tylko w pozycji neutralnej.

Napisane jest, że w Qashqaiu J10 działa:

https://allegro.pl/oferta/modul-auto-skladania-lusterek-uniwersalny-7849834597

Będę wdzięczny za każdą opinię!

Ostatnio zamontowałem taki moduł u siebie. Działa bardzo dobrze, składa lusterka po zamknięciu auta, a otwiera dopiero po przełączeniu kluczyka w I pozycję (jeszcze nie zapłonu) W czasie jazdy można normalnie składać i rozkładać lusterka, należy pamiętać że przełącznik musi być pozostawiony w pozycji otwieranie dla prawidłowego działania. Jedyna trudność jaką napotkałem w czasie montażu to namierzenie bodajże jasnoniebieskiego kabla od centralnego zamka. Mogę podpowiedzieć, iż najlepiej się do niego dobrać w wiązce nad tą dużą kostką koło lewej nogi kierowcy. Jest w tej wiązce z grubszymi przewodami.Nie ma potrzeby nic rozkręcać i grzebać w słupku. Poza tym dużym plusem jest jasna i czytelna instrukcja montażu. Bajer fajny, składane lusterka bez tego to jak komputer bez internetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otoz kiedys byly w autach dzialajace na tej samej zasadzie anteny radiowe , po dluzszym lub tez krotszym  korzystaniu z tej funkcji pozostawaly nieruchome w przypadkowj pozycji ,pewnie z lusterkami niestety tez tak bedzie.      P

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, 19wiesiek56 napisał:

Otoz kiedys byly w autach dzialajace na tej samej zasadzie anteny radiowe , po dluzszym lub tez krotszym  korzystaniu z tej funkcji pozostawaly nieruchome w przypadkowj pozycji ,pewnie z lusterkami niestety tez tak bedzie.      P

Pozdrawiam

To się wymieni na nowe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu był moduł oryginalny, który udało mi się kupić za 220 PLN

https://allegro.pl/oferta/modul-automatycznego-skladania-lusterek-qashqai-9146207850

Trochę zabawy było z podłączeniem, ale myślę, że prościej niż te nieoryginale. Decyzję zaważył fakt 100% integracji z przełącznikiem (działa tylko w trybie neutralnym). Polecam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam i ja jutro montaż jak znajdę trochę czasu.instrukcja jest czytelna więc nie powinno być dużego problemu z podłączeniem

 

IMG_20200507_154600.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ta, musisz zdemontować kanał powietrza i tam w grubą wiązkę wchodzą bodajże 2 cieńsze i w jednej z nich z grubszymi przewodami jest ten jasnoniebieski, też grubszy. Musisz się wpiąć w niego i zamykać zamek, czy pojawia się napięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po udanym podłączeniu modułu wszystko działa tak jak producent napisał.Dla potomnych parę zdjęć

Podłączenie do kostki przełącznika lusterek

 

IMG_20200508_174901.jpg

 

 Słynny niebieski kabelek ,ja wziąłem ze środkowego słupka bo nie mogłem znaleźć w kostce po lewej przy nogach

IMG_20200508_182459.jpg

I jeszcze stały plus kolor czerwony , wziąłem z kostki przy słupku przy nogach 

IMG_20200508_192527.thumb.jpg.fa4e09e0b9f99d22ae50b9115c4ae01e.jpg

 

I filmik z działania

 

Edytowane przez calypso83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie czy niesprawny przełącznik lusterek można jakoś naprawić czy też tylko i wyłącznie wymiana na używany?

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przełącznik używany kupiony na allegro za 33zl założony nowy wszystko jest ok

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

witam, wczoraj założyłem znów używany przełącznik lusterek, niestety mam taki wjazd do garażu że musze składać lusterka podczas wjazdu do środka i wyjeżdżając też muszę rozłożyć i złożyć. Cena tych przełączników nie jest wygórowana na allegro itd ale co rok to samo to trochę to słabo, zaglądnąłem do środka tego przełącznika ścieżki zdrowe, prowadnice itd, pełno wazeliny w środku.  Czy może ktoś wie co jest powodem ich uszkodzeń, ponieważ mimo że nie jestem laikiem w kwestiach elektroniki nie widzę nic co było by powodem ich zużycia a chce coś z tym zrobić żeby był spokój na dłuższy czas ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...