Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Składane lusterka boczne


Blixten
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość janusz-pawlak

czy można gdzieś w PL ten moduł kupić ?

 

pozdrawiam

 

Odpowiedź chyba brzmi TAK.

Siadasz w PL przy kompie, zamawiasz, płacisz kartą lub pay-pal.

Odbierasz paczkę w PL :):):)

 

jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość +2qq_komar

Założeniem takiego automatu (przynajmniej mi się tak wydaje) miało by być, że w momencie wyłączenia silnika auta składają się lustra. Nie wiedziesz tam gdzie się lustra rozłożone nie mieszczą co eliminuje problem rozłożenia ich w miejscu gdzie się wcześniej nie zmieściły.

A po za tym jestem zwolennikiem składanych ręcznie luster.

Nie w temacie ale napomknę: zamiast luster przydały by się "składane" szyby ale to nie w tym wątku.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

wczoraj aż z ciekawości zmierzyłem to w swoim QQ. Kluczykiem i palcem bo nie miałem miarki przy sobie. Wyszły lekkie różnice (chyba z 1,5cm), ale nie płaczę z tego powodu bo gdybyś nie napisał to nigdy bym tego nie zmierzył :) I tak tych różnic nie zauważam :)

 

Młotek i jedno uderzenie powinno załatwić sprawę ;)

Witam,

dziś tano po sylwestrze zastałem mojego QQ z oboma lusterkami wygiętymi wręcz ku przodowi. A zsotawiłem samochód z lusterkami złożónymi :( Az mnie zmroziło, widocznie ktoś po szampanie postanowił się zabawić. O dziwo, udało się je z powrotem złożyć. Prawe od razu poszło, a z lewym mechanizm zadziałał po kilku próbach. Ale się złozyło. Uff...

No i wtedy też zauważyłem, że oba lusterka składają sie niesymetrycznie. Te od kierowcy mniej sie składa. Dziwnie to wygląda, ale żaden młotek tu nic nie pomoże. Taka jest widocznie ich konstrukcja. Widać to po elementach plastikowych obudowy lusterka. Lewego nie da się bardziej złozyć. Warto sie przypatrzeć szczegółom konstrukcyjnym obudowy.

No, to taka moja sylwestrowa przygoda...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nic gorszego niż nieuzasadniony wandalizm. Mojemu koledze ktoś poskakał po masce-niestety jest powgniatana. Co do lusterek u mnie jest OK, składają się tak samo-lewe i prawe. Na przełączniku tez mam trzy położenia ale automatyczne składanie/otwieranie nie działa:)

Edytowane przez meridion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm co do lusterek to Wam powiem że sobie o ich składaniu zapomniałem, tzn. że się nie składają i leciałem przed nowym rokiem przez pół parkingu pod supermarketem żeby je złożyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba równie niefajnie by było jakby automatycznie po odpaleniu silnika lusterka rozłożyły się na scianach wąskiego garażu, do którego wjechaliśmy ze złożonymi lusterkami.

 

Wtedy włączasz przycisk od lusterek w położenie złożonych lusterek i po zapłonie lusterka pozostaną w miejscu złożonym. Wyjezdzasz i wtedy przycisk przełączasz w położenie lusterek rozłożonych. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ''przygodę'' i straciłem lusterko boczne...pojechałem tego samego dnia do serwisu aby zgłosić uszkodzenie i zamówić nowe......a tam dowiedziałem się, że trzeba czekać..ok 1,5 miesiąca......uwierzycie, to przecież porażka...:(. Już wymiana listów z centralą przestała mnie bawić, oni nie wiedzą nawet dlaczego takie opóźnienie...Wiem od osób z serwisu, że podobno wycofano jako wadliwą całą partię lusterek z magazynu głównego w Amsterdamie, ale dlaczego nie ma nic w zamian...:(. Minęło 10 dni....i dalej czekam :(. Miał ktoś podobną sytuację...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ''przygodę'' i straciłem lusterko boczne...pojechałem tego samego dnia do serwisu aby zgłosić uszkodzenie i zamówić nowe......a tam dowiedziałem się, że trzeba czekać..ok 1,5 miesiąca......uwierzycie, to przecież porażka...:(. Już wymiana listów z centralą przestała mnie bawić, oni nie wiedzą nawet dlaczego takie opóźnienie...Wiem od osób z serwisu, że podobno wycofano jako wadliwą całą partię lusterek z magazynu głównego w Amsterdamie, ale dlaczego nie ma nic w zamian...:(. Minęło 10 dni....i dalej czekam :(. Miał ktoś podobną sytuację...

 

z Allegro było szybciej i o wiele taniej :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:(. Już wymiana listów z centralą przestała mnie bawić, oni nie wiedzą nawet dlaczego takie opóźnienie...

 

O centrali to niema co wspominać bo oni tam nic nie wiedzą, do wszystkiego mają jeden tekst który tylko lekko modyfikują na potrzeby danego tematu... pisalem do centrali i nie dość że mnie odesłano do salonu na który nie mogę patrzeć ze wstrętu to jeszcze napisali na koniec że: "Mamy nadzieję, że niniejsza odpowiedź spełniła Pana oczekiwania."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

z Allegro było szybciej i o wiele taniej :whistle:

 

Pewnie tak :) ale już rozpędziłem się i nie ma teraz odwrotu...

 

O centrali to niema co wspominać bo oni tam nic nie wiedzą, do wszystkiego mają jeden tekst który tylko lekko modyfikują na potrzeby danego tematu... pisalem do centrali i nie dość że mnie odesłano do salonu na który nie mogę patrzeć ze wstrętu to jeszcze napisali na koniec że: "Mamy nadzieję, że niniejsza odpowiedź spełniła Pana oczekiwania."

 

Dostałem list z centrali...sprawa w toku....a ja dalej czekam, ciekawe jak długo jeszcze..dobrze, że mam ''lusterko zastępcze'' całkiem przypadkowo :)

 

Sprawa lusterka załatwiona..,,w sumie wszystko trwało trzy tygodnie....nie jest to niestety rewelacyjny czas...:), lecz najważniejsze, że już jest , bo ile mozna jeździć z ''zamiennikiem''... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak :) ale już rozpędziłem się i nie ma teraz odwrotu...

 

 

 

Dostałem list z centrali...sprawa w toku....a ja dalej czekam, ciekawe jak długo jeszcze..dobrze, że mam ''lusterko zastępcze'' całkiem przypadkowo :)

 

Sprawa lusterka załatwiona..,,w sumie wszystko trwało trzy tygodnie....nie jest to niestety rewelacyjny czas...:), lecz najważniejsze, że już jest , bo ile mozna jeździć z ''zamiennikiem''... :)

 

.... No proszę kolejny zadowolony klient... ;)

Na serio to mam pytanie: ile kosztuje taka przyjemność w ASO? Ceny allegro znam, nie ma tylko pewności czy to akutat nie ta wycofana partia... ;)

 

Ostatnio taki jeden umyślny mierzył się ze mną na lusterka w wąskiej brukowej uliczce ograniczonej obustronnie metalowymi słupkami.

Przystanąłem jak zobaczyłem, że środkiem sunie rozpędzony seat alhambra. Nie bardzo mogłem zjechać dalej w bok. No i co było do przewidzenia (nie jestem pewien czy po obu stronach) pukneliśmy się lusterkami.

Jakie było zdziwienie gościa jak jego lusterko rozpadło się w drobny mak a na moim nie było najmniejszej rysy, lekko się złożyło... Hmm.. Dostał co chciał... Jeszcze mnie policja próbował straszyć.. he, he... Tyle, że to ja akurat stałem... :D

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... No proszę kolejny zadowolony klient... ;)

Na serio to mam pytanie: ile kosztuje taka przyjemność w ASO? Ceny allegro znam, nie ma tylko pewności czy to akutat nie ta wycofana partia... ;)

 

Ostatnio taki jeden umyślny mierzył się ze mną na lusterka w wąskiej brukowej uliczce ograniczonej obustronnie metalowymi słupkami.

Przystanąłem jak zobaczyłem, że środkiem sunie rozpędzony seat alhambra. Nie bardzo mogłem zjechać dalej w bok. No i co było do przewidzenia (nie jestem pewien czy po obu stronach) pukneliśmy się lusterkami.

Jakie było zdziwienie gościa jak jego lusterko rozpadło się w drobny mak a na moim nie było najmniejszej rysy, lekko się złożyło... Hmm.. Dostał co chciał... Jeszcze mnie policja próbował straszyć.. he, he... Tyle, że to ja akurat stałem... :D

 

Pozdr.

 

Szczerze powiem, nie wiem, ile cała naprawa z nowym lusterkiem kosztowała....bo całość pokryta została z ..AC....ale podczas pierwszej mojej rozmowy, mowa była o ok 2tyśPLN..:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też coraz częściej zaczynam myśleć o zamontowaniu automatu, bo ciągłe pamiętanie o ich ro-złożeniu zaczyna męczyć.

Dobre, dobre ... i pytanie moje - gdzie kupić, za ile ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Rozmawiałem dzisiaj z właścicielem ASX. W tym samochodzie to standard - lustra składają się razem z zamykaniem samochodu. I ten znajomy znalazł jeszcze jdnbą praktyczną rzecz związaną z tym zamykaniem. Widząc złożone lusterka wie, że napewno zamknął samochód. Niby drobiazg a cieszy. My tej radości nie mamy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Michal KJ

Jakoś musieli zachęcic ludzi do kupowania ASXów :rofl:

 

Kupując QQ oglądałem ASX, ale to była zupełnie inna klasa za tą samą kasę....

 

 

Ale jak najbardziej zgadzam się, że powinni to w QQ lepiej rozwiązać. Zresztą nie tylko to....

 

Mimo wszytko mnie się QQ podoba za tą kasę

Edytowane przez Michal KJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. I co porbował ktoś zamontować sonbie ten moduł składania lusterek automatycznie? Jak tak to prosiłbym o jakies fotki i namiary gdzie można zakupic taki sprzet i jak się zabrać za to. Dzięki. Pozdrawiam

 

Ponawiam temat!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. I co porbował ktoś zamontować sonbie ten moduł składania lusterek automatycznie? Jak tak to prosiłbym o jakies fotki i namiary gdzie można zakupic taki sprzet i jak się zabrać za to. Dzięki. Pozdrawiam

 

Ponawiam temat!

 

 

Moduł do kupienia na ebay, info dokładne z montażem na hiszpańskim forum Qashqai - jak pamiętam montaz prosty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do aukcji na ebayu - jest tam link do filmiku i instrukcji montazu :

 

http://cgi.ebay.pl/QASHQAI-MIRRORS-AUTOFOLDER-KIT-CAR-IMPROVEMENT-/280565692708?pt=LH_DefaultDomain_186&hash=item415304b924

 

Koszt tez niewysoki

niestety, ten odnośnik już wygasł - czy ktoś ma może ściągnięty i zapisany na swoim komputerze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się wzięło i popsuło.

Robiłem tak:

 

1. przed wyłączeniem silnika zamykałem lusterka

2. po wyłączeniu silnika przestawiałem wyłącznik w pozycję otwórz

3. od jakiegoś czasu przestało się (co jakiś czas) otwierac prawe lusterko po włączeniu zapłonu

4. żeby je otworzyc (tylko prawe) trzeba kliknąc wyłącznikiem i działa.

 

Ktoś tak jeszcze ma czy ja jedyny?

Czekam, aż się całkiem popsuje, bo inaczej ASO nie dojdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam

kupilem ten moduł zamatowalem dziala wysmienicie ,instalacja moze 15 minut calkowity koszt £38 polecam

 

Lusterka składają się/rozkładają w momencie otwierania/zamykania auta czy przy przekręcaniu stacyjki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...