Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Gniazdo USB i odtwarzanie MP3 przez radio


zabierzow
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc w uporządkowaniu informacji na ww. temat. Posiadam wersję visia po FL. Mam gniazdo AUX ale nie mam gniazda USB i możliwości odtwarzania plików MP3 przez radio. W związku z tym mam dwa pytania:

1) czy gniazdo USB w accenta po FL jest w podłokietniku obok AUX?

2) czy radio w wersji visia i accenta po FL jest takie samo ?

Jeżeli odpowiedź na te dwa pytania byłaby twierdząca to najprawdopodobniej dałoby się dorobić gniazdo USB i odtwarzać MP3 w wersji visia, w podłokietniku obok gniazda AUX jest bowiem wolna kostka która być może do tego służy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MP3 można odtwarzać w NC, jak masz zwykłe radio (nie NC) to nic nie poradzisz.

Co do odtwarzania MP3 przez radio, może wystarczy ci transmiter FM? Byle był stereo :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie ze specyfikacją wersji po FL MP3 można odtwarzać także w wersji accenta ze zwykłym radiem (nie NC). A co do emulatora zmieniarki to przypuszczam że moje radio nie ma wyjścia na zmieniarkę. Ponawiam ww. pytania do posiadaczy accenta po FL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie ze specyfikacją wersji po FL MP3 można odtwarzać także w wersji accenta ze zwykłym radiem (nie NC). A co do emulatora zmieniarki to przypuszczam że moje radio nie ma wyjścia na zmieniarkę. Ponawiam ww. pytania do posiadaczy accenta po FL.

Jak ja zamawiałem i odbierałem QQ+2, model oczywiście po FL, w wersji ACENTA montowano jeszcze radio beż możliwości odtwarzania mp3. Teraz faktycznie z cennika wynika, iż dostępne jest radio z mp3.

Musiało się to zmienić jakoś zupełnie niedawno i podejrzewam, iż nikt jeszcze tego radia u siebie nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja zamawiałem i odbierałem QQ+2, model oczywiście po FL, w wersji ACENTA montowano jeszcze radio beż możliwości odtwarzania mp3. Teraz faktycznie z cennika wynika, iż dostępne jest radio z mp3.

Musiało się to zmienić jakoś zupełnie niedawno i podejrzewam, iż nikt jeszcze tego radia u siebie nie ma...

 

Dokładnie jest jak piszesz. Wersja modelowa 2011 Visia/Accenta ma nowe radio, w którym zamiast zmienniarki CD jest pojedyncze CD i możliwość podłączenia USB/mp3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dla posiadaczy NC oraz posiadaczy telefonów komórkowych z Bluetooth który posiada wbudowany profil A2DP jest możliwość odtwarzania muzyki z telefonu.

 

Łączymy NC z telefonem po Bluetooth uruchamiamy odtwarzacz w telefonie wybieramy muzyczkę którą chcemy słuchać i w opcjach wybieramy przekaz muzyki poprzez Bluetooth. Możemy także się przełączyć "na telefon" wciskając na NC przycisk AUX (chyba dwa razy). Sprawdzałem na dwóch telefonach nokii E51 i 6700

 

Działa to dość sprawnie

Minusy:

- zjada nam baterie w telefonie,

- brak podglądu w NC na listę utworów,

Plusy:

- Telefon mamy zawsze przy sobie i w każdej chwili w domu, w pracy możemy zmienić repertuar,

- działa sterowanie z kierownicy następny/poprzedni,

 

Trzeba by to sprawdzić czy działa ze standardowym radiem była by wtedy alternatywa dla transmitera.

 

Pozdrawiam,

Adam

Edytowane przez adamosin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by to sprawdzić czy działa ze standardowym radiem była by wtedy alternatywa dla transmitera.

Już dawno tego próbowałem i nic z tego :-/ Może trzeba 2x wcisnąć AUX - tej wersji nie sprawdzałem Sprawdzę rano.

 

Edit:

Sprawdziłem, niestety to nie działa.

Edytowane przez Peri Noid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja zamawiałem i odbierałem QQ+2, model oczywiście po FL, w wersji ACENTA montowano jeszcze radio beż możliwości odtwarzania mp3. Teraz faktycznie z cennika wynika, iż dostępne jest radio z mp3.

Musiało się to zmienić jakoś zupełnie niedawno i podejrzewam, iż nikt jeszcze tego radia u siebie nie ma...

Odbieram auto w sobotę i ma już nowe radio z mp3 zamawiałem auto w czerwcu także miła niespodzianka mp3 chodzą z płyty i przez usb bez problemu.

Edytowane przez MARO73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

transmitera nie kupuj bo sie rozczarujesz:) lepiej zainwestować w emulator zmieniarki:)

 

czy ma może ktoś zamontowany emulator zmnieniarki w swoim QQ po FL ( stare radio ) ?

 

jak to działa ?

 

np taki jak poniżej

link do aukcji emulatora zmieniarki z dedykowaną końcówką do nissana:

http://allegro.pl/emulator-zmieniarki-mp3-usb-sd-honda-mazda-nissan-i1303984779.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ma może ktoś zamontowany emulator zmnieniarki w swoim QQ po FL ( stare radio ) ?

 

jak to działa ?

 

np taki jak poniżej

link do aukcji emulatora zmieniarki z dedykowaną końcówką do nissana:

http://allegro.pl/emulator-zmieniarki-mp3-usb-sd-honda-mazda-nissan-i1303984779.html

 

Tomi-ei - ja taki emulator założyłem w altei - samochód inny ale zasada działania taka sama - byłem bardzo z tego zadowolony

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomi-ei - ja taki emulator założyłem w altei - samochód inny ale zasada działania taka sama - byłem bardzo z tego zadowolony

pzdr

 

 

'^^ehhh^^' dziękuję bardzo za informację,decyzja podjęta, jeszcze tylko jedno pytanie:

 

- wystarczy tylko podłączyć do radia, czy coś więcej nalezy zrobić żeby emulator zadziałał ?

Edytowane przez tomi-ei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'^^ehhh^^' dziękuję bardzo za informację, decyzja podjęta, jeszcze tylko jedno pytanie:

 

- wystarczy tylko podłączyć do radia, czy coś więcej nalezy zrobić żeby emulator zadziałał ?

 

w altei wygladało to tak:

 

- wyjecie radia

- wypiecie kostki z radia

- wpiecie emulatora

- wpiecie kostki radia

 

i czynnosci odwrotne

 

nastepnie ulokowanie ładnie emulatora w schowku.

 

Nic nie trzeba było programowac.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam,

 

A ja mam drobny problem z odczytem USB w swoim QQ Tekna z XII-2010, tzn. auto raz widzi pendrive'a, a raz nie. Testowałem na 2 różnych, 32GB oraz 4GB, oba sformatowane w FAT32.

 

Wkładam pendrive do złącza, od razu pojawia się komunikat na ekranie NC "Reading USB ..." i gra muzyczka, słucham, gaszę silnik, wysiadam. Za chwilę wsiadam ponownie, już nie gra, nie widzi USB, a nawet nie dotykałem pendrive'a. Zachowuje się tak na obu nośnikach. Te same pendrive'y w 2 różnych komputerach otwierają się w 2 sekundy, także są sprawne. Z resztą na jednym z nich jest dioda i widzę że się zapala po włożeniu do złącza w aucie.

 

Wiązkę USB sprawdzałem zdejmując tylną osłonę tunelu, wszystko OK, wtyczka, kable nie przetarte. Ktoś z Was tak miał? Możliwe że jest uszkodzone gniazdo USB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wina USB tylko softu stacji audio . 

W USB masz 4 przewody , dwa zewnętrzne to zasilanie , 2 wew. do transmisji danych .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wina USB tylko softu stacji audio . 

 

Jak jesteś w stanie to stwierdzić? To by oznaczało że każdy QQ tak ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz że " wsadzam USB -czyta i za chwilę gra muzyka , wyłączam silnik i po ponownym włączeniu już nie gra " ,  czyli system nie widzi USB 

Pytasz czy gniazdo może być uszkodzone ? 

Skoro wcześniej realizowało połączenie i było ok, tylko przy braku zasilania -z kluczyka- po ponownym zasileniu stacji nie działa USB .

A sprawdź jeszcze taką procedurę ,przed zgaszeniem z kluczyka , wyłącz stację guzikiem OFF i następnie wyłącz kluczykiem , odczekaj aż moduł komfortu odetnie prąd +- 30 sek i przekręć kluczyk i następnie ON radio i zobacz czy widzi USB , którego nie wyciągasz z gniazda ? 

 

Nie mam NCgówna , strzelam z diagnozą , ale biorąc na logikę sam przyznasz .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cięty język ma Pan Redaktor ;)

Ale o Nc mam też podobne zdanie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Cięty " język  hmm :) Tak sobie myślę że gdybym został szewcem to byłbym mistrzem w tym fachu "rwał jego nać " ggmania.eu_7.png

A z tym niewidzialnym USB to mam taką przypadłość na jednym gnieździe w PC z win7.

podczas jednej sesji go widzi , po wyjęciu i ponownym wpięciu już nie lub "nośnik uszkodzony" lub sugeruje formatowanie nośnika , słowem jaja.

i żadnej mechanicznej usterki od gniazda do płyty głównej , więc coś padło w sofcie (bez formatu od 5 lat) albo na płycie , wysycha kondensator ...itd.? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam ten problem w jednym z aut. W drugim nie zaobserwowałem. Co ciekawe mam wrażenie, że pojawił się w jakimś momencie. Być może to kwestia samego pendrive bo kojarzę, że chyba objawiło się to po raz pierwszy po zastosoaniu nowej pamięci.  U mnie pomaga wypięcie i wpięcie pendrive - bez konieczności wyłączania silnika czy NC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymienilem kilka pendrive az NC zaskoczyl. Kupilem Verbatima dedykowanego do plikow mp3. Teraz czasami sie zawiesza wiec musze go wyciágnác i ponownie wlozyc i jest OK. 

 

 

post-43265-0-34062500-1421233076_thumb.jpg

Edytowane przez Author53
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja wymienilem kilka pendrive az NC zaskoczyl. Kupilem Verbatima dedykowanego do plikow mp3. Teraz czasami sie zawiesza wiec musze go wyciágnác i ponownie wlozyc i jest OK. 

 

Czyli jednak nie zaskoczył skoro musisz go wyciągać. Ten Verbatim to jest to samo co GoodRAM Piccolo, dedykowany do urządzeń audio w samochodach ze względu na mikro rozmiar.

 

Nie wiem o co chodzi z tym NC. Miałem wpięty pendrive w port, wszedłem w ukryte ustawienia w NC i w porcie USB miałem informacje że "urządzenie USB nieobecne lub niepodłączone".

 

Testy w aucie:

1. Wsiadam do auta >> włączam silnik >> wkładam pendrive do portu >> NC widzi pendrive >> gra muzyka  :thumbsup:

1.1 Przełączam "Source" na radio >> USB >> radio i tak w kółko i wszystko jest OK, USB gra dalej  :thumbsup: (auto gaszę na grającym USB)

 

2. Wsiadam ponownie do auta >> włączam silnik >> USB już nie widzi pendrive'a, muszę go wyjąć ponownie i włożyć do portu, wtedy znowu NC widzi pendrive  :mad:

 

3. Za dwa dni wsiadam do auta >> pendrive w USB >> nie działa, więc go wyjmuje i wkładam ponownie (wielokrotnie), dalej nic, nie widzi tym razem wcale  :mad:

 

No zero logiki dla mnie,  :thumbsdown: mega gówno! Pozostaje wrócić znowu do MP3 na CD ... no lata 90-te jak nic.

 

Jak będę miał jeszcze jakieś inne pendrive'y po może potestuje ale na razie mi się odechciało.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czyli jednak nie zaskoczył skoro musisz go wyciągać. Ten Verbatim to jest to samo co GoodRAM Piccolo, dedykowany do urządzeń audio w samochodach ze względu na mikro rozmiar.

 

Zaskoczylo w tym sensie ze inne po pononym wlozeniu nie reagowaly :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam,

ja mam taki problem z gniazdem usb, że testowałem już chyba z 5 różnych i żaden nie wystartował.

Mam dokładnie tak samo jak kolega Monkahead w p 3:pendrive w USB >> nie działa, więc go wyjmuje i wkładam ponownie (wielokrotnie), dalej nic, nie widzi tym razem wcale

tracę już powoli nadzieję czy to wogóle zadziała

słyszalem właśnie o tych pendrivach mini Verbatim i Goodram, uważacie  ze warto je sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...