Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[p11.144] Poduszki silnika p11.144 2.0TD


Gość grzeff
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mój Nissan jest głośny, głosny lecz tylko w środku, w kabinie podaczs jazdy jak i na postoju słychaś silne dudnienie , szczególnie w okolicy 1500-2000 obr/min. Podczas ostrego hamowania czuć silnie szarpanie silnika uczucie jest takie jakby sinik chciał wyskoskoczyć przodem, drga również drązek skzyni biegów, wibracje czuć w kabinie.

Z hałasem silnika próbowałem sobie radzić na różne sposoby: mata wygłuszeniowa pod maskę( brakowało), modyfikacja dolotu itp. troche pomogło ale nie jest tak jak być powinno.

Diagnoza raczej prostaPODUSZKA SILNIKA!

Ale poradźcie, która prawdopodobnie do wymiany bo na oko te co widac pod maską sa OK!

Czy warto szukać zamienników jeśli tak, to jakiej marki. Orginąły sa cholernie drogie.

Czy wymienić jedną czy niestety komplet?

Ile i ich jest 3 czy 4 ( Gawa pisał, że 4) ja w Lanosie miąłem 3.

Czy wstrzymać się z wymianą poduszek do wymiany rozrządu (podobno należy jedną poduchę okręcić przy tej operacji), rozrząd planuję wymieniać na lato.

 

Sorry za długość postu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez kiedys pytalem na forum o te poduszki. Doradzono mi aby wymienic wszystkie 4 poduszki. Orginaly to masz racje,strasznie drogie. Ta poduszka co trzeba odkrecic przy rozrzadzie kosztuje ponad 400zl a gdzie reszta. Musisz kupic na allegro . Chodza po 100zl wiec za 4 dasz 400zl. Mozna kupic wklady np z tedgum ale jest jedno male ale. Jak je wycentrowac. Gdzies czytalem na forum ze ktorys z kolegow wysylal do nich zeby mu wklady wprasowali. Mysle ze jednak do lata jest jeszcze sporo czasu i nalezaloby wymienic je teraz . No trudno. Troche duzo kasy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj moich postów nt. poduszek, bo nie chce mi się tej litanii powtarzać. Ja jestem po wymianie 3 poduszek oryginalnych i na razie z czwartą się wstrzymuję, bo ostatnio potrzebuję kasy na inne rzeczy. W skrócie od tedgum się trzymaj z daleka. Możesz się bawić w używane jak masz konkretne numery części i identyczne dobierzesz w dobrym stanie. Ale to tylko i wyłącznie jak masz którąś zmasakrowaną. Z tego co do tej pory widziałem używki wcale nie są takie nie zajechane a zdjęcia na allegro nigdy nie ukażą ci pęknięć - trzeba poruszać gumą, żeby pęknięcia się pokazały. Dodam jeszcze, że poduszki są niesymetryczne i bardzo miękkie wbrew pozorom. Ich budowa powoduje, że w jednej płaszczyźnie ruch jest blokowany w innej gładko chodzą.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam!

Ja się ostatnio też przymierzam do wymiany poduszek.

Dwie już mam - te mocowane do dolnej belki już mam.

Z tego co udało mi się ustalić:

 

Tylna - nr 11320-2F020 - pasuje od wszystkich CD20T oraz GA16DE - udało mi się kupić oryginał nowy w okazyjnej cenie.

 

Przednia - nr 11270-2F300 lub 11270-2F305 - pasuje od wszystkich CD20T oraz SR20DE ze skrzynią CVT oraz MCVT - czyli po lifcie - tą kupiłem używaną od Primery ze skrzynią automatyczną po przebiegu ok.100000. Mam nadzieję że będzie OK, wg mnie ten silnik mniej się trzęsie niż CD20T i jest szansa dostać w lepszym stanie niż z diesla.

 

Prawa - nr 11210-2F200 - pasuje od CD20T oraz SR20DE ze skrzynią manualną oraz automat ale zwykły czyli przed liftem.

 

Lewa - nr 11220-2F601 - ta występuje jedynie w modelu z CD20T więc nie ma mowy o kompletnym zamienniku.

 

Mam pytanie w sprawie producentów poduszek.

Są wątpliwe opinie o firmie Tedgum jeżeli chodzi o poduszki chociaż niektórzy na forum nie narzekali.

Z tych tańszych pozostają firmy typu Yamato, SRL.

Znalazłem oprócz tego dosyć drogie Febi-Bilstein oraz trochę tańsze od nich Corteco.

Miał ktoś do czynienia z poduszkami tych firm?

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja kupowałem też na środkowych sankach.

Przednią mam Srl a tylnia Yamato.

Przednia kosztowała chyba 70 zł a tylnia 100zł i kupowałem u siebie nie z allegro.

Nie wiem ile kosztuja boczne z tych firm czy w zamiennikach.

Ale wiem jedno ze jak jedna zerwana to najlepiej ją wymienić bo zaraz nastepne sie rozsypią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak wymieniać to najlepiej komplet. Tylko za co? :)

A jak się te zamienniki spisują? Czy po wymianie była jakaś diametralna poprawa?

Baciarek powyżej pisze że z zamiennikami lekka kicha. Sam już nie wiem czy jest sens ładować nowe oryginały do 12 letniego auta.

Ostatnio przyszła mi używana poducha ta na belce z przodu z 2,0 automata i wbrew moim nadziejom niestety przy ruszaniu gumą są pęknięcia :(

To mnie tylko uświadomiło że używek chyba nie ma sensu kupować.

 

Witam!

Mam prośbę do właścicieli diesli.

Mógłby ktoś zrobić zdjęcie poduszki przedniej, tej na belce?

Nie jestem pewien czy ta którą kupiłem na pewno jest dobra bo aktualnie zamontowana wygląda inaczej.

Ewentualnie jakby ktoś napisał jak wygląda albo porównał z jakąś poduszką na Allegro.

Proszę przy tym podać rocznik samochodu bo może od rocznika to zależało bo są dwa typy zamienne.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

Bart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze pamietam to z przodu przy chłodnicy poduszka ma płaszczyznę prostą do belki wzdłużnej ,a z tyłu jest pod kątem przykrecana tzn sanki są na łuku bo przykrecane do kabiny . Mam zostawione sobie te stare poduszki .Może pozniej zrobic foto.Tylko troche dzis czasu nie bede miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze pamietam to z przodu przy chłodnicy poduszka ma płaszczyznę prostą do belki wzdłużnej ,a z tyłu jest pod kątem przykrecana tzn sanki są na łuku bo przykrecane do kabiny . Mam zostawione sobie te stare poduszki .Może pozniej zrobic foto.Tylko troche dzis czasu nie bede miał.

Głównie chodzi mi o to czy korpus poduszki był wykonany hmm jakby ze stali czy raczej z aluminium?

Konkretnie czy poduszka wyglądała tak:

 

http://allegro.pl/nissan-primera-p11-2-0-td-poduszka-skrzyni-biegow-i1907043415.html

 

czy raczej tak:

 

http://allegro.pl/poduszka-silnika-2-0-16v-nissan-primera-p11-96-99r-i1890700927.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

No ja kupowałem też na środkowych sankach.

Przednią mam Srl a tylnia Yamato.

Przednia kosztowała chyba 70 zł a tylnia 100zł i kupowałem u siebie nie z allegro.

Nie wiem ile kosztuja boczne z tych firm czy w zamiennikach.

Ale wiem jedno ze jak jedna zerwana to najlepiej ją wymienić bo zaraz nastepne sie rozsypią.

 

Kolego, jak Ci sie spisuje ten SRL z przodu pod chłodnicą, włąśnie tą mam zmasakrowaną i zastanawiam siuę nad zamiennikiem bo kupiłem z allegro oryginał używkę i sie naciołem - gosza jak moja, urwana prawie cała.

 

Kolego jak Ci spisuje ten SRL pod chłodnicą, właśnie tą mam zmasakrowaną i się wacham nad zamiennikiem, kupiłem już używkę oryginał z allegro i się naciołem, prawie jedna strona urwana.... @#$%

 

Kolego jak Ci się spisuje ten SRL pod chodnicą ? włąśnie tą mam zmasakrowaną i się wacham nad zamiennikiem (dużo negatywnym opini, ale głownie tedgum). Kupiłem już oryginał używkę z allegro i się naciołem, prawie całkowicie urwana....@#$%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Podbijam temat.

Niech się wypowiedzą ci którzy mają zamontowane zamienniki.

Czy dają radę czy nie warto na nie pieniędzy wydawać?

Nie pytam o tedgum bo ten temat znamy ale o SRL, Yamato, JPN czy inne wynalazki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że są w miarę w końcu są nowe.

Nie kupowałbym używki nie raz się nadziałem na używki i wolę kupić nowe !!!

Najpierw wymieniłem przednia później sprawdziłem tylnia i też była do wymiany.

 

Ostatnio zaczęły mi trzeszczeć w kabinie.

Dziś wymieniałem olej i sprawdzałem luzy na drążkach od biegów. I będę pewnie regenerował luzy przy skrzyni biegów.

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/66918-wp11-jak-naprawic-luzy-gaki-biegw-przy-skrzyni-20-td/page__view__findpost__p__735333__fromsearch__1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że są w miarę w końcu są nowe.

Nie kupowałbym używki nie raz się nadziałem na używki i wolę kupić nowe !!!

Najpierw wymieniłem przednia później sprawdziłem tylnia i też była do wymiany.

 

Ostatnio zaczęły mi trzeszczeć w kabinie.

Dziś wymieniałem olej i sprawdzałem luzy na drążkach od biegów. I będę pewnie regenerował luzy przy skrzyni biegów.

http://forum.nissank...__fromsearch__1

 

A jakiej firmy masz wsadzone? Masz jakiś namiar na sklep gzie idzie dostać te poduszki?

U mnie z zamienników tylko JPN i nie mają lewej tej przy skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie wyżej napisałem jakiej firmy mam ;)

Jedna kolega mi załatwił z 3miasta nie wiem z jakiej hurtownie czy intercars czy jeszcze inna, a drugą w sklepie 20km dalej od siebie. I chyba nie prowadzą sprzedaży wysyłkowej,Nawet nie pytałem się w sklepie czy u kolegi. A ceny nie wiem czy sie zmieniły.

Teraz zmieniałem olej to sprawdzałem jak wyglądają. a po dacie wyżej widzę że zrobiłem 10kkm .Dla mnie są ok,żadnych pęknięć na gumie itp.

No ta tylna trochę się różniła otworami co są przykręcane do belki wzdłużnej ale wysokość otworu gdzie jest śruba przelotowa do łapy się zgadzała bo mierzyłem suwmiarka i ja zamocowałem.

Nie chciało mi się jeździć do sklepu jak miałem ja wymontowane bo stara była cała rozsypana,bo wiem że ciężko było ja dostać w dobrej cenie.

Edytowane przez RAAAD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak w temacie wyżej napisałem jakiej firmy mam ;)

Jedna kolega mi załatwił z 3miasta nie wiem z jakiej hurtownie czy intercars czy jeszcze inna, a drugą w sklepie 20km dalej od siebie. I chyba nie prowadzą sprzedaży wysyłkowej,Nawet nie pytałem się w sklepie czy u kolegi. A ceny nie wiem czy sie zmieniły.

Teraz zmieniałem olej to sprawdzałem jak wyglądają. a po dacie wyżej widzę że zrobiłem 10kkm .Dla mnie są ok,żadnych pęknięć na gumie itp.

No ta tylna trochę się różniła otworami co są przykręcane do belki wzdłużnej ale wysokość otworu gdzie jest śruba przelotowa do łapy się zgadzała bo mierzyłem suwmiarka i ja zamocowałem.

Nie chciało mi się jeździć do sklepu jak miałem ja wymontowane bo stara była cała rozsypana,bo wiem że ciężko było ja dostać w dobrej cenie.

 

Ja akurat mam ten plus że tylną udało mi się kupić oryginalną za 100 PLN.

U mnie w sklepie oferują przednią za 180 a prawą za 130 firmy JPN. Nie wiem czy brać czy nie. Piszesz że SRL była za 70 PLN to różnica trochę jest a JPN nie wiem jak się spisuje. Od nieautoryzowanego serwisu dostałem jedynie odpowiedź że jakość jest relatywnie niższa zarówno jak cena.

 

Patrzałem po tej mojej przedniej i ruszałem silnikiem - specjalnych pęknięć nie widać.

 

A wie ktoś może która poduszka może najbardziej telepać przy tym jak koła buksują?

Czuć to u mnie szczególnie jak jest ślisko, koła zaczynają buksować i jest takie mocne stukanie a raczej walenie póki nie złapie przyczepności.

Po analizie wszystkiego doszedłem do tego że to najprawdopodobniej skacze cała jednostka napędowa.

 

No i beret.

Ściągnęli mi z JPN poduszkę-zaminnik 11270-2F305, nr katalogowy 50K1050JPN i to nie jest to!

Na mojej oryginalnej jest jakiś numer ale na gumie i to na pewno nie jest numer poduszki.

Jaki macie rozstaw śrub tej poduszki?

 

Czy ktoś ma namiary na pasującą poduszkę przednią dolną do CD20T ? Pytam, szukam wszędzie i jest problem. Zamiennik JPN nie pasuje !!!

Edytowane przez Bart-qlka2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=====================================================================================================

 

Głosujemy w konkursie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

http://www.auto-swia...san-klub-polska

 

=====================================================================================================

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Prosze nie robić OT.

Podbijam temat:

Czy ktoś ma namiary na pasującą poduszkę przednią dolną do CD20T ? Pytam, szukam wszędzie i jest problem. Zamiennik JPN nie pasuje !!!

 

Prosze nie robić OT.

Podbijam temat:

Czy ktoś ma namiary na pasującą poduszkę przednią dolną do CD20T ? Pytam, szukam wszędzie i jest problem. Zamiennik JPN nie pasuje !!!

 

Odpowiem sobie sam bo jakoś nikt się kwapi.

Moje ostatnie ustalenia:

Poduszka przednia w CD20T i SR20DE CVT ma wg katalogu numer 11270-2F300 lub 11270 2F305 - nie ma części alternatywnej. (Zamiennik JPN niby dedykowany do tego numeru nie pasuje)

Poduszka przednia w SR20DE ma numer 11270-2F200 - alternatywna część: 11270-2F300.

I to dało odpowiedź na moje pytanie: Wynika z tego że puduszka z CD20t do SR20DE pasuje a odwrotnie nie.

Dlaczego? Nie mam pojęcia - może chodzi o to że Diesla jest mocniejsza albo coś.

Z drugiej strony dlaczego miałaby być inna poduszka do SR20DE CVT i do manuala - silnik przecież jest ten sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Też przymierzam się do wymiany poduszek dolnych przedniej i tylniej bo coraz bardziej silnik dyga przy puszczaniu gazu. Tak przeglądam allegro i się zastanawiam przy tylna poduszka będzie pasowała od P10, niby wygląda podobnie, a co wy o tym sądzicie? : http://moto.allegro.pl/nissan-primera-p10-poduszka-silnika-tylna-skrzyni-i2364009916.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też przymierzam się do wymiany poduszek dolnych przedniej i tylniej bo coraz bardziej silnik dyga przy puszczaniu gazu. Tak przeglądam allegro i się zastanawiam przy tylna poduszka będzie pasowała od P10, niby wygląda podobnie, a co wy o tym sądzicie? : http://moto.allegro....2364009916.html

 

Raczej nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.google.pl...TsQNQOg&cad=rja

 

Ja mam chyba tą z przodu. Byłem patrzeć na stare poduszki i mam tą tylna w opakowaniu yamato a przednia nie mam pudełka.

Ale jw pisałem mam firmy srl i to będzie pewnie to jak maja opisane jeśli chodzi o silniki.

 

Tutaj znalazłem Yamato

 

http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=poduszki%20silnika%20nissan%20primera%20tylnia%20firmy%20yamato&source=web&cd=1&ved=0CJIBEBYwAA&url=http%3A%2F%2Fsklep.intercars.com.pl%2Fdynamic%2Funi%2Fws_towDetail.php%3Fwit%3DSKLEP%26towkod%3DB4A56A%26typ%3D7856%26wsk%3DO%26gru%3D209000000&ei=bsfHT6ymF4vU4QST69WzDg&usg=AFQjCNEKCmQdXPvmrOfyMdZZBY7enL3ABg&cad=rja

 

Bym musiał zobaczyć czy numery sie zgadzają na woreczku co zostawiłem sobie.

Tylko pisałem że otwory na sankach na tej nowej poduszce nie pasowali.

Ale przykreciłem ją rozwiercajac otwory.

Edytowane przez RAAAD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://moto.allegro....2339715594.html Tu podali numer i niby pierwsza część się zgadza ale druga inna. Z wyglądu to samo i pasuje do GA16DE, może zaryzykuję i kupie.

 

Co znaczy pierwsza część bo nie rozumiem?

Co z tego że silnik ten sam jak buda inna i sanki też się pewnie różnią.

Idzie przecież kupić poduszkę na tył do P11 więc w czym problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o nr. Numer właściwej: 11320-2F020 , numer tej z p10: 11320-93J00. Wiem że da się kupić poduszki bez problemu, ale owa poduszka kosztuje najtaniej 130zł na allegro, a tą z p10 można kupić za 40zł, więc spora różnica, a wolałbym jak najtaniej bo i tak miesięcznie idzie kupa kasy w tego złoma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo 11320 to jest numer ogólnie poduszki tylnej. Do Micry też się tak zaczyna tyle że właśnie druga część numeru jest inna.

Ja miałem szczęście bo mi się udało kupić nówkę oryginał za 100. Na razie szukam jeszcze w logicznej cenie prawej poduszki i będę wymieniał.

Wymienię też chyba te gumki na belce bo to akurat dużo nie kosztuje a jak się rozbierze i okażą się uszkodzone to szkoda całej roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...