Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Pękające reflektory


Gość Frost54
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W Nocie z 2006 r., po około 4-5 latach eksploatacji, zaczęły mi pękać szyby reflektorów. W końcu wymieniłem reflektory, gdy szyby były potrzeskane i groziło, że wkrótce wypadną. Interesuje mnie sportowo, czy ktoś miał taki problem? Zauważyłem, że w centralnym punkcie obu szyb był taki jakby podtopiony punkcik - jakby jakaś pozostałość procesu technologicznego. Przyglądałem się innym Notom na ulicach i znalazłem w końcu jednego, ale tylko jednego, w którym były takie same punkty. Być może mają one coś wspólnego z pękaniem, a być może nie. W autoryzowanym serwisie, gdzie o to pytałem, nic nie wiedziano o takim problemie. Czy ktoś się może z czymś podobnym spotkał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było już o pękających reflektorach - min. tu: http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/34185-tttm-czyli-ten-typ-tak-ma/. Temat zostawiam, bo zjawisko zaczyna występować coraz częściej - szczególnie w kilkuletnich samochodach. Być może temat się rozwinie - także pod kątem oceny ewentualnych zamienników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, starałem się przeszukać forum, ale mi umknęły wpisy z ogólnego ten-typ-tak-ma. Ciekawe, czy w innych odnotowanych przypadkach też była na początku ta drobna skaza technologiczna w centrum reflektora. Jeśli tak, mogłoby to wskazywać na określonego producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ktoś stosował żarówki o ponadnormatywnej mocy? o tym mogą świadczyć te podtopienia - obejrzyj dokładnie kostkę, czy nie jest zdeformowana wysoką temperaturą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Frost54 posiada samochód od nowości, zatem to raczej nie chodzi o żarówki - chyba, że zdarzyło mu się kupić hiper bajeranckie, ultra mocne, niebieskie żarówki z Biedronki ;).

Do pewnego momentu temat pękających reflektorów w Note praktycznie nie istniał. Ale obecnie coraz częściej pojawiają się sygnały o pęknięciach, zmatowieniach itp - szczególnie w autach ok. 5 letnich. Jak się również okazuje, nie jest to tylko problem Note. Użytkownicy innych samochodów i innych marek, też mają podobne problemy. Moim zdaniem obowiązek jazdy przez całą dobę na światłach, może tu mieć spore znaczenie. Temperatura, promieniowanie UV z żarówek - to nie są obojętne dla poliwęglanów czynniki.

Zauważyłem, że sporo kierowców stosuje pewien wybieg polegający na jeździe za dnia na światłach przeciwmgielnych - a tym samym "oszczędzają" światła mijania. Ich światło z racji większego skoncentrowania w dzień jest nawet lepiej widoczne niż światła mijania. Sam czasami też tak oszukuję, choć to nie zgodne z przepisami. Ale parę razy przejechałem tak pod nosem patrolu Policji i jak na razie nie sprowokowało to ich do zatrzymania mnie i wlepienia mandatu ;). Myślę, jak tu zamontować jakiś włącznik, żeby przeciwmgielne można było włączyć bez pozycyjnych...

post-32737-0-27572500-1347813737_thumb.jpg

post-32737-0-95898300-1347813747_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

U mnie przypadek niemal identyczny jak u kolegi Frost54. Note z 2006 (ja użytkuje go dopiero od roku) i przedni reflektor po stronie kierowcy popękany jak diabli. Na początku przy zakupie były na nim nieduże ryski ... ale teraz szkło wyraźnie jest popękane i z każdym kolejnym myciem auta zauważam nowe. Żarówki zgodne z instrukcją, pół roku temu zamontowałem światła dzienne ale nie wydaje mi się żeby to miała jakiś większy wpływ na reflektor. Co ciekawe szyba światła pasażera jest OK.

 

Podtopiony punkcik ..... rzeczywiście jest coś takiego ale nie wiem czy to ma jakiś wpływ na użytkowanie.

post-47175-0-91752400-1347999869_thumb.jpg

post-47175-0-89973100-1348001019_thumb.jpg

Edytowane przez lex3200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno opiniować skąd takie różnice w zachowaniu szkieł.Może faktycznie różnice wynikaja na poziomie producenta?

U mnie po 5 latach jest gładko jak pupcia niemowlęcia i czysto jak po sprzątaniu Bożonarodzeniowym :D

A już długi czas stosuję żarówki o podwyższonej sile światła(ale 55W)

A jakiś czas jeździłem na HID ach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,Swiatła były boskie!

Ale zrezygnowałem ,bo-niezgodne z homologacją

-H4 bi ksenon ma to do siebie że zmiana krótkie -długie następuje poprzez cewkę elektromagnesu,a co za tym idzie żarnik drgał.

-Efekt świecenia w odbłyśniku dawał bardzo duże podświetlenie martwego pola w odbłyśniku,a to nawet przy dobrze ustawionych światłach dawało efekt potężnego oślepiania jadących przede mną,to było widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załączam zdjęcia moich starych reflektorów, jak kiedyś obiecałem. Między łebkami zapałek znajdują się owe dziwne punkty. Widzę, że u kolegi Użytkownicy są takie same punkty. Więc może coś jest wspólnego między istnieniem takiego punktu a pękaniem.

W związku z wcześniejszymi wypowiedziami zaznaczam, że jeździłem zawsze na normalnych żarówkach.post-58441-0-13227600-1348424472_thumb.jpgpost-58441-0-75003800-1348424505_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prawdę masakra!Widać że to ani uderzone ,ani w/g mnie nie zależy od tych kropek!

Wydaje mi się że to może być usterka po stronie producenta.Ciekawe czy po nr.Vin można by było się czegoś doszukać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mówię ,...jakby wiewióry orzeszki trzaskali ! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem kiedyś tylko ciut popękane, na samym początku mała ryska lub dwie na jednym reflektorze, a z biegiem czasu po półtora roku, może dwóch latach - tak jak na zdjęciach.

Jacko29, a co to jest nr Vin? Jak mam to mogę podać. Ciekawe czy u lex3200 byłby taki sam.

Graphia, a tę trefną kropeczkę w centrum reflektora to też masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E..no co Wy :) ... -"kropka" to od wtrysku plastiku. Ale jak widać nie ma to nic wspólnego z pęknięciami, nawet nie przechodzą przez ten punkt itp. kiepski plastik + małe kamienie = pęknięcia. Ciekawi mnie czy inne auta (Renault) też tak mają? Firma produkująca lampy ta sama(Vallejo), kształt i umiejscowienie reflektorów (kangoo, modus, scenic) podobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vin? To jest numer samochodu.Masz go na podszybiu za szybą.Po nim możesz znaleźć wszystkie dane dotyczące produkcji samochodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Johnrambo, też myślę od wtrysku plastiku, kropka nie jest przyczyną pęknięć, ale tak się składa, że przynajmniej dwa z trzech przedstawionych tu przypadków pękających reflektorów mają i kropkę i popękania, zatem zważywszy, że w sumie niewiele reflektorów pęka i niewiele ma kropkę, można domniemywać, że częściej pękają te reflektory, w procesie produkcji których pozostaje widoczna kropka.

Jacko29, a jak już znajdę numer Vin, to gdzie szukać danych dotyczących produkcji? Reflektory już wymieniłem (nota bene, na takie bez kropki), więc pytam tylko z czystej ciekawości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer VIN jest jeszcze na srebrnej naklejce na słupku B przednich drzwi - od strony pasażera. Żeby odczytać różne dane z numeru VIN musisz użyć tzw. dekodera. Są dostępne w internecie. Trzeba tylko wygooglować sprawę ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że wypucowałem swoje reflektory i nic niepokojącego nie widzę. Żadnego punkcika po wtrysku . Na mój jak to niektórzy mówią chłopski rozum to wygląda mi na rozgrzanie szkieł i bardzo szybkie nagłe schłodzenie. Sposób w jaki potrzaskały te szkiełka tak mi sugeruje. Punkciki mogą świadczyć, że jakaś silna wiązka światła padała w to miejsce rozgrzewając reflektory, następnie deszcz, lub zimna woda spowodowała popękania. Ale to mój punkt widzenia po oglądnięciu fotek. To tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem. Mam na środku punkcik wtryskowy a reflektory chyba własnie powoli zaczynają pękać... tzn gdzieś w okolicach tych punktów ale bez jakiejś regularności pojawiają się pęknięcia tworzywa.... pewnie zimę przejeżdżę ....a potem będzie zamiana na nówki :)

EDIT:

Nie sądzę aby te punkciki miały związek z niewłaściwymi żarówkami. Mój note przede mną miał tylko jednego właściciela-starszy Pan. Mam faktury z wszystkich poprzednich wymian (włącznie z żarówkami kupowanymi i wymienianymi w ASO) i ten punkcik na 100% nie jest związany ze złymi żarówami. Być może ma to związek z jakąś serią lamp - montowanych do pierwszych Note?

Edytowane przez graphia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...