Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Pękające reflektory


Gość Frost54
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zauważyłem u siebie, Note 2006, jedno długie lekko pofalowane poprzeczne pękniecie na lewej lampie. Prawa jest Ok. Poczekamy zobaczymy co będzie dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Skoro pisze nie angliki ,to wydaje się że prawostronne,poza tym masz nr.telefonu więc się upewnij.

Edytowane przez JACKO29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

dobry...no i kupiłem używane - mała ciekawostka  jeden reflektor  jest z 2011 roku- czyli dość nowy jak na sprzed liftu,  a drugi  z 2008 :)  Oba nie mają śladów po wtrysku na środku jak to było w tych z 2006.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja mam Note z marca 2006.

Od około 2-3 lat jeżdżę z popękanymi światełkami.

Czekam kiedy kawałek wpadnie do środka :thumbsdown: .

Zawsze żarówki H4 55/60 bez bajerów max +25% jaśniej.

Podejrzewam myjnie automatyczne....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie myłem automatami i też mam popękane..... a od jakiegoś czasu strasznie matowieje (na szczęście) tylko góra reflektora.... pewnie są z niewłaściwego materiału zrobione....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś widziałem Hondę Jazz - pierwszej generacji. Samochód nawet chyba nieco nowszy niż Note tak więc na pewno był stary. Też miał masakrycznie zmatowiałe reflektory. Ciężko powiedzić zatem od czego się to dzieje zwłaszcza, że Honda uchodzi za lepszą markę od Nissana. Moim zdaniem chodzi o jazdę na światłatch przez całą dobę przez cały rok. Latem, gdy temperatury są bardzo wysokie - w ruchu miejskim swiata dostają bardzo w d**ę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo możliwe.... Honda uchodzi za lepszą markę od Nissana.... ale tak do ósmego roku życia :) potem rudej bardziej jednak smakuje oryginalna japońszczyzna niż japońszczyzna z UK :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście mogę powiedzieć że mnie jakoś te usterki nie dotyczą,szkła i odblaski mam jak nówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te zmatowienia można zmniejszyc polerując klosze pastą lekkościerną.

 

Lub pastą do zębów, taką mocno wybielającą, co zawiera drobinki tytanu, ładnie to działa

 

Wysyłane z mojego LT30p za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmatowieniu poliwęglanu polerowanie pomoże, zrobi ja każdy warsztat blacharsko-lakierniczy za 2 dychy od lampy. Mikropęknięciom niestety nie pomoże nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Ja zauważyłem u siebie, Note 2006, jedno długie lekko pofalowane poprzeczne pękniecie na lewej lampie. Prawa jest Ok. Poczekamy zobaczymy co będzie dalej.

Poczekałem 8 miesięcy i stało się. Nad pęknięciem pojawiła się pajęczyna lampa do wymiany. Prawa nadal jest OK. Myślę nad zamiennikiem, nowy kosztuje 265 zł. a za taką kasę używanego i dobrego oryginału nie kupię. Może ktoś już zakładał albo widział zamiennik, bo w sklepie facet powiedział ze może mi zamówić, ale chce zaliczkę.

Ponawiam zapytanie na temat zamienników reflektora TYC. Naprawdę nikt ich nie zakładał i nie słyszał opinii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Duży wpływ na efekt pękania refletorów w którch szkła są wykonane z poliwęglanów mają żarówki. Szczególnie te tanie - supermarketowe. Słabej jakości filtry UV lub ich brak mogą powodować szybką degradację szkieł i odbłyśników.

 

Ciekawy tekst do poczytania tutaj: http://www.swistak.pl/poradniki/352-Jak-wybrac-zarowki-do-samochodu.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to jest naturalny efekt starzenia się poliwęglanów. Dużo zależy od składu chemicznego poliwęglanu czyli jeżeli producent oszczędza na komponentach my potem wymieniamy szybciej szkła.  Maksyma producentów - na samochodzie trzeba zarabiać nie tracić. Ja osobiście wymieniłem już reflektory, opisałem ten problem w osobnym temacie. Miałem szczęście bo po 9latach. Poza tematem mam styczność z poliwęglanami które są stosowane w bulajach (okna w jachtach) i po 6-9 latach matowieją i mają drobne pęknięcia, ale przy grubości 6 do14mm nie ma to znaczenia mają być szczelne, szkło by pękło.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jak już jesteśmy przy reflektorach to czy może ktoś napisać jakie żarówki(wszystkie) potrzeba do notesa? Albo jakiś link gdzie mogę się tego dowiedzieć.

Jakie żarówki i gdzie masz od strony 327 w załączonym pliku z instrukcją.

INSTRUKCJA.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

....u mnie jest to samo notesik z 2006 i zobacze co mi powiedzą na przeglądzie....masakra , szkoda , że nie są szklane....


Jakie żarówki i gdzie masz od strony 327 w załączonym pliku z instrukcją.

 

masz może polską instrukcję note 2006


znalazłem instr......teraz znajdę reflektory i trza wymienic:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...