Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Woda w kabinie


w-t-z
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie w czasie jazdy podczas intensywnego deszczu Terrano II 3.0 2003rok pojawiło się mi dużo wody w kabinie po stronie pasażera spływała koło filtra pod schowkiem. W wolnej chwili podniosłem tapicerkę i lałem wodę po szybie po wlocie powietrza do kabiny i dziwo wszystko suche.

Nie widziałem też żadnych otworów niezabezpieczonych w komorze silnika którymi woda mogła by się dostać do kabiny.

Nie wiem gdzie szukać - na pewno leje gdzieś z góry.

Szyba chyba odpada bo po niej lałem duże ilości wody i sucho.

Jeśli ktoś ma jakieś sugestię to proszę bardzo o jakieś porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie w czasie jazdy podczas intensywnego deszczu Terrano II 3.0 2003rok pojawiło się mi dużo wody w kabinie po stronie pasażera spływała koło filtra pod schowkiem. W wolnej chwili podniosłem tapicerkę i lałem wodę po szybie po wlocie powietrza do kabiny i dziwo wszystko suche.

Nie widziałem też żadnych otworów niezabezpieczonych w komorze silnika którymi woda mogła by się dostać do kabiny.

Nie wiem gdzie szukać - na pewno leje gdzieś z góry.

Szyba chyba odpada bo po niej lałem duże ilości wody i sucho.

Jeśli ktoś ma jakieś sugestię to proszę bardzo o jakieś porady.

Edytowane przez RUDYJARECKI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trudno coś doradzić ...

poszukaj dziur w progu, może zaciąga z innego miejsca,

szukaj po zgrzewach zwłaszcza

u mnie z prawej wiązka wchodzi przez komore silnika, nie wiem jak u ciebie,

 

miałem taki problem z lewej ale tam to wiązka wchodzi do kabiny prawie pod rynna i guma była pęknięta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki przeglądnołem to jeszcze raz wszystko i nie doszedłem do niczego.

Wysuszę poskładam i czekam na duży deszcz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

 

Panowie w czasie jazdy podczas intensywnego deszczu Terrano II 3.0 2003rok pojawiło się mi dużo wody w kabinie po stronie pasażera spływała koło filtra pod schowkiem. W wolnej chwili podniosłem tapicerkę i lałem wodę po szybie po wlocie powietrza do kabiny i dziwo wszystko suche.

Nie widziałem też żadnych otworów niezabezpieczonych w komorze silnika którymi woda mogła by się dostać do kabiny.

Nie wiem gdzie szukać - na pewno leje gdzieś z góry.

Szyba chyba odpada bo po niej lałem duże ilości wody i sucho.

Jeśli ktoś ma jakieś sugestię to proszę bardzo o jakieś porady.

 

Witam

 

U mnie kapała woda w tym samym miejscu co u Ciebie, szczególnie jak samochód był przekrzywiony na prawa stronę, przyczyną był taka nieszczelna klapka, którą widać od dołu jak sie zdemontuje wentylator, a dostęp jest z góry po zdemontowaniu tej plastikowej osłony między przednią szybą a maską, to się nazywa chyba podszybie...

 

Pozdrawiam

Edytowane przez cww
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie bylo podobnie ze jak lalem wode po szybie to nic nie cieklo a jak jechalem to sie woda na dywaniku zbierala wiec zdjalem tapicerke i przegnilo mi nadkole w miejscu laczenia z sciana grodziowa i tam sie woda lala, ale ja mam 94 rok wiec ruda wystepuje, ty masz 03 wiec domyslam sie ze stan blachy masz lepszy, ale warto sprawdzic....!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego woda moze lac sie spod spinki plastykowej na podszybiu z prawej strony ktora montuje sie uszczelke jezeli slabo dociska to woda wchodzi malym otworkiem, albo sprawdz po pdzewodach elektrycznycz z prawej strony one sa w oslonce i zgory wchodzi woda umnie tam lecialo ,spinki dalem nowe a przewody zasilikonowalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość BodzioG

Na początku dzień dobry, bo jest to mój pierwszy post na tym forum.

 

 

Ja ostatnio walczyłem z tym problemem i może moje doświadczenie się komuś przyda.

Model samochodu ten sam, silnik ten sam, tylko rok produkcji 2002.

 

Najpierw uszczelniłem tą klapkę pod podszybiem, przykrywającą wentylator.

Zmniejszyło to ilość wody na dywaniku, jednak nie zakońćzyło problemu.

Następnie szyberdach:

-  opaskami zaciskowymi zabezpieczyłem rurki odpływowe. 

- z prawej strony przy odpływie zamocowałem rurkę by nie latała.

- sprawdziłem drożność lejąc wodę i wyczyściłem odpływy z błota (jak się otworzy przednie drzwi to można to zrobić przy pomocy węża ogrodowego.

Przy okazji odgięcia podsufitki zauważyłem, że miałem kiedyś wymienianą szybę i ztobiono to niechlujnie (klej wg mnie nie za bardzo uszczelniał.

Przejechałem silkonem od środka całą szybę: lewa i prawa strona + góra.

Następnie zasilkonowałem z zewnątrz szybę i uszczelki: lewa i prawa strona + góra, zasilikonowałem podszybie, tak by woda lała się po plastiku, a nie wchodziła pod plastik.

Zasilikonowałem również miejsca mocowania relingów dachowych, bo uszczelki były już sparciałe, a po wygięciu relinga/u wypływała spod nich woda.

 

Efekt:

po wczorajszej burzy (lało całą noc) na dywaniku nie stwierdziłem żadnej mokrej plamy.

 

Zobaczymy jak zachowa się silikon (zwykły budowlany - czarny) w trakcie eksploatacji samochodu.

 

Teraz muszę pozbyć się smrodu zgnilizny z wnętrza samochodu + śladów pleśni (poprzedniemu właścicielowi jakoś wilgoć nie przeszkadzała).

 

Przy okazji, czy orientujecie się czy są jakieś firmy, które wymieniłyby cały dywanik w samochodzie (dywanik z wygłuszeniem), bo obawiam się, że jest tam sajgon + rdza gdzieniegdzie.

 

Pozdrawiam wszystkich walczących z tym problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ino klej do szyb ... czarny, brudzący ... the best

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

   Co do usunięcia smrodu z auta to na początek proponował bym zlikwidować jego przyczynę czyli wilgotne wygłuszenia i zastąpienie ich materiałem podobnym do oryginalnego .Ja coś takiego znalazłem w markecie budowlanym ,nie pamiętam jak to się nazywa ale to była jakaś mata stosowana przy podłogach. 

   

 Ślady pleśni powinny zniknąć po dobrym praniu.

 

A żeby zabić pozostały smrodek który wynikł w pozostałą tapicerkę to wystarczy ozonowanie, zrobią to w każdym warsztacie zajmującym się klimatyzacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam podobny problem. 
Wjechałem dziś do stawu i woda była nawet w bagażniku. 
A potem okazało się że nawet siedzisko kierowcy było mokre i pedały pod wodą.

 

Czy ma ktoś jakiś pomysł jak to naprawić??

:icecream:  :devil:

 

https://www.facebook.com/photo.php?v=801053556580714

Edytowane przez rosssssa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mokrego fotela to podobno pampers pomaga na jakiś czas :-)

Bagażnik nabiera otworami w słupkach jadąc od świateł stop do podłogi je namierzysz takie 2 około 10mm. No i po bokach przysłoniete tylnym zderzakiem.

Redzio ma to ładnie odsłonięte i można namierzyć na fotach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Wodę w kabinie mam i ja. Dzisiaj po obfitych deszczach zaczęła mi kapać delikatnie woda na gumowy dywanik pasażera z przodu. Nie bardzo wiem skąd. Chyba gdzieś obok obudowy filtra kabinowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąć plastiki podszybia , i po prawej (czyli od strony pasażera)  masz taką blaszaną klapkę przykręconą na kilka śrub ...odkręcić ,wyczyścić , maznąć silikonem i skręcić  na nowo ...sprawdzone .

 

Możesz od razu liście i inny syf z podszybia wybrać i udrożnić spływy wody .

Edytowane przez powalla
  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąć plastiki podszybia , i po prawej (czyli od strony pasażera)  masz taką blaszaną klapkę przykręconą na kilka śrub ...odkręcić ,wyczyścić , maznąć silikonem i skręcić  na nowo ...sprawdzone .

 

Możesz od razu liście i inny syf z podszybia wybrać i udrożnić spływy wody .

Dziękuję za poradę. Jak tylko znajdę trochę czasu to zaraz tam grzebnę i zobaczę jak tam wygląda. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"...niczym bimber z destylatora :-) ... miałem napisać że homeryckie porównanie...

... ale to tylko Himilsbach mógłby wymyślić  :thumbsup:

Edytowane przez lemmy69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem taki problem w chrysler voyager po rozkręceniu podszybia okazało się że mam zapchane kanaliki spustowe 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji to jak zdemontować wygodnie to podszybie? Przyglądałem się temu dzisiaj i tam są chyba jakieś zatrzaski, bo wkrętów nie widziałem.

Pytam, bo nie chciałbym czegoś uszkodzić i zostać z problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam a ja mam problem z wodą ale w bagażniku. teraano 3d 04r blacharka caala bez dziur . ma ktos jakis pomysl ?  lub doświadczenia z woda w tych okolicach???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...