Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

nissan terrano nie ma mocy


Gość dominika12

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dominika12

Witam,

od roku posiadam nissana terrano 2, 2.7 TDI, 2000r, i nie miałam z nim problemów aż do teraz.

Byłam u kilku mechaników i każdy mówi mi co innego.

Samochód pali bez problemu tylko na postoju wkręca się w obroty a podczas jazdy traci na mocy i rozpędza się bardzo powoli. Jedni mówią że to turbo inni że filtry a jeszcze inny powiedział że to nie turbo tylko pompa. Samochod nie dymi jak dodaje mu gazu na postoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, dzieje się tak zarowno na zimnym i cieplym silniku? Myslę ze zacznij od filtrow, nalatwiejsze sa do sprawdzenia i ewentualnej wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego, koleżanko ... ? albo już nie będę rozwijał  :blush:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód pali bez problemu tylko na postoju wkręca się w obroty a podczas jazdy traci na mocy i rozpędza się bardzo powoli. Jedni mówią że to turbo inni że filtry a jeszcze inny powiedział że to nie turbo tylko pompa. Samochód nie dymi jak dodaje mu gazu na postoju.

Należy przy okazji wymiany filtrów tak jak już jeden z kolegów podpowiedział oczyścić mały filterek w śrubie przewodu paliwowego na pompie. Mieści się on na pompie wtryskowej zaraz pod pompą wspomagania układu kierowniczego. Tak jak już napisałem jest on w śrubie, która przykręca przewód paliwowy metalowy do korpusu pompy wtryskowej. Trzeba śrubę wykręcić i w niej oczyścić sitko. Jest na forum opis tej czynności ale teraz znaleźć coś na tym forum graniczy z cudem. Na PW podaj swój adres poczty to podeślę dokładny opis czyszczenia tego filtra.

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosty schemat trzeba narysować do TDI...

 

nie ma mocy....

 

filtry sprawdzone?

przepływka?

potencjometr gazu?

pompa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Panowie macie pomysł jak sprawdzić działanie turbo? Samochód WD21 silnik TD27T. Coś mi mówi, że turbo jest powodem braku powera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wsadź sobie czujnik z zegarem, który pokazuje ciśnienie turbiny.


np takie coś http://allegro.pl/zegar-wskaznik-boost-cisnienie-doladowania-smoke-i3812812734.html

 

wydatek nie jest strasznie wielki, a bardzo przydatna rzecz. Planuje zakup jeszcze ładowanie i może ciśnienie oleju. W terrano ładuje do 0,9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zdejmij rurę dolotu i sprawdź czy nie ma luzów na wirniku.

2. Sprawdź przewód podciśnienia (może sparciał?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...