Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Lusterko fotochromatyczne


markus351
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nagrałem filmik jak to działa, jak obejrzę go na komputerze i będzie ok, to wrzucę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrałem filmik, ale w rzeczywistości lusterko mocniej się ściemnia niż na nagraniu. Jak widać zasłaniam jedynie czujnik od strony szyby :)

 

Edytowane przez Michalmiko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

A jak reaguje jak zasłonisz oba czujniki.

jeżeli zasłaniasz tylko czujnik z przodu a od strony kabiny jest oświetlony to dlatego może się ściemnia gdyż reaguje na światło jakby był oświetlony przez reflektor

Wydaje mi się że lusterko działa na zasadzie pomiaru światła z tyłu i z przodu jeżeli oświetlenie z przodu i z tyłu jest takie same - to nie reaguje jeżeli światło od strony kabiny jest większe niż od strony szyby wówczas się ściemnia. W innym wypadku to nie ma sensu działania

Pozdrawiam

 

Nagrałem filmik, ale w rzeczywistości lusterko mocniej się ściemnia niż na nagraniu. Jak widać zasłaniam jedynie czujnik od strony szyby :)

 

Edytowane przez agit11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba masz rację :) Przetestuję je jeszcze i dam znać, ale chyba jest tak jak piszesz.

Ciężko mi to trochę stwierdzić, bo mam przyciemniane tylne szyby i w nocy wydaje się ciemne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Też dzisiaj zabudowałem to lusterko. Podobnie pociągnąłem  kabel tylko wyżej w podsufitce nad osłoną jest tam więcej miejsca. Podłączyłem go pod bezpiecznik F9 (audio) za pomocą Bypass mini z dodatkowym bezpiecznikiem. Najwięcej miałem problemów z masą dolutowałem konektor 8 i zakręciłem na wystający fragment śruby 8 i zabezpieczyłem nakrętką 8. Przy samym lusterku wprowadziłem przewody w ten maskujący oplot co prowadzi przewód od podsufitki do czujnika deszczu - tak że go nie widać- wygląda jak fabryczne. Nie miałem czasu testować za bardzo ale wydaje mi się że jak z tyłu jest ciemno to lusterko się nie ściemnia. ściemnia się dopiero jak świecą reflektory z tyłu. Ale dokładnie zobaczę to dopiero jutro. Sam wygląd lusterka jest idealny praktycznie jak nowe bez jakiejkolwiek rysy.

Pozdrawiam

 

 

Sprawdziłem działa idealnie lekki niebieski odcień. Tak jak pisałem działa na zasadzie porównania czujników przód-- tył.Jeżeli zakryjesz czujnik przedni od szyby lusterko się ściemnia jak zasłonisz oba czujniki wówczas się rozjaśnia. Czyli działa prawidłowo jeżeli z tyłu nie ma światła to lusterko się nie ściemnia .

Edytowane przez agit11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy te plastiki z oryginalnego działają do tego z P12 bo znalazłem coś takiego ale bez w/w platików

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=5081990076&reco_id=12c102e6-97b2-11e5-b3d1-fa163efa8923&ars_rule_id=201&ars_source=ars&ars_socket_id=16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agit11 miałeś rację!!!

Pojeździłem dziś z lusterkiem pierwszy raz nocą. Podczas jazdy normalnie wszystko widać. Jak za mną pojawi się pojazd, to lusterko raczej się nie ściemnia, jeżeli samochód ma dobrze wyregulowane światła, bo mnie po prostu nie oślepia (lusterko samo w sobie jest trochę przyciemnione). Jak jedzie samochód, który ma mocniejsze światła, to lusterko kilka razy się ściemniło. Bałem się, że jak się ściemni to słabo będę widział do tyłu i że będzie to średnio działać, a widzę po prostu idealnie. Nie za mocno, nie za słabo. Jest rewelacja jak na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bałem się, że jak się ściemni to słabo będę widział do tyłu i że będzie to średnio działać, a widzę po prostu idealnie. Nie za mocno, nie za słabo. Jest rewelacja jak na razie.

I tak zostanie  ;) Jedna z nielicznych rzeczy naprawdę użytecznych i niepsujących się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy te plastiki z oryginalnego działają do tego z P12 bo znalazłem coś takiego ale bez w/w platików http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=5081990076&reco_id=12c102e6-97b2-11e5-b3d1-fa163efa8923&ars_rule_id=201&ars_source=ars&ars_socket_id=16

plastiki powinny pasować . tylko czy CI to się opłaci .Za plastiki zapłacisz tyle albo i więcej jak za samo lustro .poszukaj kompletnego  :)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się jak owa funkcjonalność w lusterku działa w przypadku gdy tylna szyba jest przyciemniona, znalazłem fajne lustereczko ale najlepiej podłączyłbym je pod oświetlenie kabiny, zastanawia mnie tylko ile takie lusterko pobiera prądu ? Liczyłeś Michale ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się jak owa funkcjonalność w lusterku działa w przypadku gdy tylna szyba jest przyciemniona, znalazłem fajne lustereczko ale najlepiej podłączyłbym je pod oświetlenie kabiny, zastanawia mnie tylko ile takie lusterko pobiera prądu ? Liczyłeś Michale ? 

 

Jeszcze nie, jak pisałem wcześniej postaram się to zrobić na przestrzeni najblizszych dni. Na razie je wyczyściłem :) Jak by ktoś chciał wiedzieć, to obudowa od Primery też rozbiera się na dwie części jak z Laguny.

 

 

 

Pobór prądu lusterka w stanie czuwania to 15mA

Pobór prądu podczas świecenia latarką na tylny czujnik to 130mA, a później spada do 85mA i już się tak utrzymuje. Nagła zmiana świecenia "z czujnika na czujnik" powoduje chwilowy pobór ok. 200mA, ale zaraz spada do 130mA.

Czyli pobór pradu jest niewielki.

Przeciągnięcie przewodu po słupku to na prawdę żaden problem. Odchylasz uszczelkę i przeciągasz tam kabelek. Maksymalnie 5 minut roboty :)

Nie przyglądałem się do końca jak wygląda zasilasnie bezpieczników w QQ, ale czy trzeba odkręcić tablicę bezpiecznikową i podpiąć się pod dany przewód?

Nie wiem, czy nie prościej wpiąć się pod jakiś przewód przy panelu lusterek. Bardzo łatwo go zdemontować i przewody są łatwo dostępne.

Witam 

Miałeś odpowiedź w poście 106

Bardzo prosto można przeciągnąć przewód w podsufitce i podpiąć się bypassem z bezpiecznikiem pod któryś z bezpieczników np F9 Audio a masę za pomocą przylutowanego konektora 8 nad skrzynką bezpieczników do wystającej śruby i zabezpieczyć dodatkową nakrętką 8. Całość pracy trwała ok pół godziny

Pozdrawiam i czytaj posty bo to już było napisane trochę wyżej

Edytowane przez agit11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Miałeś odpowiedź w poście 106

Bardzo prosto można przeciągnąć przewód w podsufitce i podpiąć się bypassem z bezpiecznikiem pod któryś z bezpieczników np F9 Audio a masę za pomocą przylutowanego konektora 8 nad skrzynką bezpieczników do wystającej śruby i zabezpieczyć dodatkową nakrętką 8. Całość pracy trwała ok pół godziny

Pozdrawiam i czytaj posty bo to już było napisane trochę wyżej

ale z tego co widziałem to kabel wystaje z lewej uszczelki przy drzwiach i wchodzi do plastiku przy regulacji lusterek ... ktoś próbował pod czujnik zmierzchu ? 

Edytowane przez peceq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale z tego co widziałem to kabel wystaje z lewej uszczelki przy drzwiach i wchodzi do plastiku przy regulacji lusterek ... ktoś próbował pod czujnik zmierzchu ? 

Witam

Kabel nic nie wystaje - jest możliwość włożenia go pod uszczelką do wnęki gdzie są bezpieczniki tak że cały jest zakryty. Jutro zrobię fotki i postaram się umieścić

Edytowane przez agit11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peceq, tak jak już wspominałem, pobór jest naprawdę niewielki, bo w najbardziej "ekstremalnym" momencie lusterko pobiera około 200mA.

Nie kombinuj z czujnikiem zmierzchu, bo później coś będzie Ci wariować :) Nie bój się przeciągnąć przewód tak jak ja to pokazałem. To na prawdę nic trudnego i na pewno sobie poradzisz. Możesz podpiąć się bypassem jak radził Agit, albo przylutuj się do tych przewodów jak ja.

Mam przyciemniane szyby tylne i lusterko działa :)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Prowadzenie kabla 

 

post-50696-0-11729900-1449143929_thumb.jpg post-50696-0-94078200-1449144197_thumb.jpg

 

Podłączenie do skrzynki bezpieczników za pomocą bypassa

 

 

post-50696-0-65637000-1449143938_thumb.jpg

 

widok podłączenie do masy niebieski przewód

 

post-50696-0-97573300-1449143951_thumb.jpg

 

Na koniec tak to wygląda przewody do lusterka prowadzone w oryginalnej otulinie

 

post-50696-0-91644800-1449143962_thumb.jpg

 

Pozdrawiam

Edytowane przez agit11
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Michalmiko w tej super recenzji brakuje mi tylko dokladniejszego wytłumaczenia jak postąpić/podlaczyc przewody do lusterka które montujemy.

Jeśli to nie kłopot proszę o jaśniejsze instrukcje

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 i 2 są aktywne, o ile sobie przypominam - czarny masa, biały +12V. 

Edytowane przez MisilYE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michalmiko w tej super recenzji brakuje mi tylko dokladniejszego wytłumaczenia jak postąpić/podlaczyc przewody do lusterka które montujemy.

Jeśli to nie kłopot proszę o jaśniejsze instrukcje

Dzięki

 

W moim przypadku udało się, bo miałem oryginalną wtyczkę + kawałek instalacji, więc do nich podłączyłem swoje przewody.

Jeżeli nie uda Ci się takiego znaleźć, to ja bym zrobił tak:  Obciąłbym wtyczkę i albo przylutował bym swoją instalację, albo założyłbym konektorki, żeby można było kiedyś ściągnąć lusterko i odpiąć przewody.

Kolory przewodów miałem takie jak MisilYE: biały +12v, czarny masa (-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

U mnie pojawił sie inny problem , kupione lusterko miało takie uchwyt jak u Was , ale na szybie mam zupełnie inny uchwyt

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

U mnie jest taki uchwyt i co teraz , czy jest jakaś przejściówka ???1b421d9e3e1025f616ee9bd1b6507546.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uchwyt z zdjętego lusterka9a488b2f7f4578052c5a80f8d57ce49c.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Uchwyt nowego lusterka d438a2537425a761e9a02c12508948c0.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Uchwyt na szybie 859a72f2f1ade50e9245a84b15b86f24.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...