Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zacina się kluczyk w stacyjce QQ+2 2009


nicramz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, 
Potrzebuję Waszej pomocy i porady co zrobić z dziwnym problemem zacinającego się kluczyka przy wyjmowaniu go ze stacyjki. Byłem wczoraj w serwisie i Pan po wstępnych oględzinach popryskał płynem a'la WD40, pobełtał kluczykiem w stacyjce i gdy nic nie uległo poprawie rzucił beznamiętnie, że trzeba rozbierać i regenerować stacyjkę....Mnie zmroziło i nie wiem czy ktoś może miał taką przypadłość i jak została rozwiązana. Dodam tylko, że mowa o QQ+2 z 2009 1.6 E. A sam kluczyk przy wyciąganiu ze stacyjki stawia największy opór pod sam koniec. Sprawdzałem też działanie zapasówki, niestety z podobnym rezultatem. Boję się, że pewnego dnia już nie wyjmę kluczyka albo przy użyciu zbyt dużej siły zostawię kawałek lub cały grot w stacyjce :( Pomocy Szanowni Forumowicze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WD40 - to preparat który myje i wysusza. Aż dziw że mechanik tego nie wie.

Spróbuj użyć olejku silikonowego. Jest dość gęsty ale może wpłynie do wkładki. Jak nie, to najpierw na kluczyk i kluczyk do stacyjki. Popróbuj tak kilka razy a nóż się uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie kombinowal. Póki jeszcze działa podjedź do speca od stacyjek. Niech wyjmie, przeczyści, zlozy i zamontuje spowrotem. Daruj sobie pana od WD-40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie stosuj żadnych rozpuszczalników czy smarowideł. 

 

@usero dobrze radzi - jedź do speca od stacyjek - niech się tym zajmie , może wystarczy przeczyścić lub wymienić zapadki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedz do zwykłego człowieka co to klucze dorabia jak ci nie zrobi to przynajmniej ci powie który z nich w mieście się zabiera za to. Serwis sobie daruj bo oni wyciągną stacyjke i sami ja zawiozą do tego samego gościa tylko cena końcowa będzie x3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stacyjki i żadnych innych zamków bębenkowych nie wolno smarować. Ten sposób pomaga na chwilę.

Wszystkie substancje smarujące są tłuste i absorbują kurz który zaciera zapadki. Prawie wszystkie środki smarujące zawierają kwasy powodujące korozję sprężynek i zapadek w stacyjce.

Najlepiej wymyć ją spirytusem za pomocą strzykawki. Odłączyć zasilanie, wstrzyknąć spirytus, odczekać chwile i poruszać kluczem do przodu i do tyłu, ale nie przekręcać kluczyka. Zrobić to kilka razy wyciągając kluczyk i wycierając do z brudu.

Jeśli to jest usterka mechaniczna to niestety tylko spec od zamków lub wymiana stacyjki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką rekcję, po dzisiejszych "subtelnych mocowaniach się" z kluczykiem zapadła decyzja o oddaniu do speca. Zobaczymy pod koniec tygodnia co z tego będzie. A tymczasem auto w odstawkę :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój problem nie dotyczy mechanicznej usterki aczkolwiek stacyjki.

 Garażuję pod domem więc z lenistwa nie wyjmuję kluczyka ze stacyjki . Zdarzało mi się ,że samochód nie odpalał więc byłem z ta usterką w serwisie . testowali go dobę bez rezultatów - nie znaleźli "złodzieja " :( Wymieniłem wszystkie żarówki na led by domniemany złodziej nie miał co ukraść ... i to też nic nie zmieniło . Po namowie innego serwisu wyjmuję kluczyk i wtedy jest ok. Ale jak to stare nawyki , zdarza się ... i mam przykre niespodzianki :devil:

Choć poniekąd już sobie poradziłem z tym problemem to dla mnie jest to magia . A ja w nią nie wierzę dlatego może jest to jednak usterka stacyjki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam - to już nawet stacyjki robią w tak złym i słabym wykonaniu?

 

To jeśli samochód z salonu -- to żartobliwie poproś ASO o cały zestaw immo, jak Ci stanie QQ na drodze... bo to są dosłownie żarty, za te pieniądze które płacimy w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie, stacyjka przeszła proces rozbierania, czyszczenia i naprawy zaciętych/zacinających się zapadek. Jak określił to znajomy mechanik "trochę zabawy" było, ale wszystko wróciło do stanu normalności i oby się nie powtórzyło!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam po przerwie, stacyjka przeszła proces rozbierania, czyszczenia i naprawy zaciętych/zacinających się zapadek. Jak określił to znajomy mechanik "trochę zabawy" było, ale wszystko wróciło do stanu normalności i oby się nie powtórzyło!

 

Ja mam podobny problem - przycina sie kluczyk w stacyjce - auto jest co prawda na przedłużonej gwarancji, ale według Nissan Poland i Nissan Europe stacyjka NIE JEST objęta rozszerzoną gwarancją, mimo iż w umowie jest informacja, iż gwarancja obejmuje układ zapłonowy i elementy układu elektrycznego. Stacyjka nie jest elementem układu zapłonowego według Nissana. Przy przedłużaniu gwarancji warto więc dokładnie weryfikować jak pewne pojęcia interpretuje gwarant.

 

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny problem - przycina sie kluczyk w stacyjce - auto jest co prawda na przedłużonej gwarancji, ale według Nissan Poland i Nissan Europe stacyjka NIE JEST objęta rozszerzoną gwarancją, mimo iż w umowie jest informacja, iż gwarancja obejmuje układ zapłonowy i elementy układu elektrycznego. Stacyjka nie jest elementem układu zapłonowego według Nissana. Przy przedłużaniu gwarancji warto więc dokładnie weryfikować jak pewne pojęcia interpretuje gwarant.

 

pozdrowienia

To elementem jakiego układu jest stacyjka,jeśli ani elektrycznego ani zapłonowego? Układu nagłośnienia samochodu? Czy układu wydechowego może?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...