Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

ZAPRASZAM -uwagi na temat serwisu okresowego -gwarancyjnego


piotrpetek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

zapaszam kolegów do wymiany uwag na temat serwisu okresowego i gwarancyjnego w Qashqai... myślę, że dla wszystkich cenne będą wiadomości na temat występujących usterek, awaryjności i inne techniczne problemy występujące w naszych samochodach...? ktoś już próbował wywołać ten temat a ja myślę, że na stałe powinniśmy wpisywać w jednym miejscu swoje uwagi- nieoceniona pomoc w eksploatacji... zapraszam serdecznie -pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś udzielić mi informacji jaki jest koszt pierwszego przeglądu po roku QQ z silnikiem 2,0 benzyna i co sprawdzaja lub wymieniaja? Ciekawe czy w kazdej stacji jest taki sam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwszy przegląd zrobiłem już po pół roku - wymiana oleju, filtra, kontrola zawieszenia,wszystko jak w instrukcji plus regeneracja filtra Dpf( tak wypadło) razem koszt 1318zł( Warszawa) samo czyszczenie filtra ok. 140zł, robocizna ok 500zł- pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój generalnych usterek nie miał poza:

 

1. Stukającą klapą przednią (wibracje na wolnych obrotach) - ASO wyregulowało klapę i ok

2. Stukającym na spowalniaczach przednim zawiasem - ASO zawias skręciło i ok ( :kosci: twierdzili ze fabrycznie był źle skręcony)

3. Telepiącą się kanapa tylna - ASO - obiecali że rozbiorą i złożą (ale potrzebują cały dzień)

4. Szumami ze skrzyni biegów (na razie łożyska oporowego więc nie można się przyczepić) - ASO powiedzieli że to normalne bo skrzynia ma większe tolerancje luzów (zobaczymy za jakiś czas :027: )

5. generalnie stukającym tylnym zawiasem - ASO mówi że to normalne (zobaczymy :029: )

 

pierwsza zmiana oleju z filtrem z mini przeglądzikiem (na mobil 1 5w50 [to przez sentyment z poprzedniego auta] kosztowała mnie ok 4 stówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Gość gosik.wroc

U mnie w ciągu 1,5 roku:

 

1. próba usprawnienia zamykania tylnej klapy - fiasko

2. zacinające się klamki z przodu - fiasko

3. skrzypienie klamer pasów z przodu - fiasko

4. jakieś dziwne metaliczne brzęczenie w nadkolu LP - fiasko

5. po jeździe po śniegu oderwane dwie plastikowe osłony - (hgw do czego) - przykręcone z powrotem

6. po 10 tkm dociąganie plastików, rozbieranie kokpitu w celu usunięcia stuków w kolumnie kierownicy - trzeszczy i stuka dalej

7. dywaniki oryginalne wyrywające przy odpinaniu bolce z wykładziny podłogowej - bolce wstawiane 2 razy

8. skrzypienie sprzęgła po 10 tkm - usunięte

9. trzeszczący głośnik PP - wymieniony

10. stuki półki z tyłu - owinęli mi bolce jakimś filcem

11. wymiana tylnych amortyzatorów

12. odpadła zaślepka zamka - wymienili

13. łożysko piasty LP - wymienili

14. przednie zawieszenie - łączniki belki itd. - w poniedziałek

15. do tego absolutny hicior - wymiana ksenona za jedyne 590 PLN!

16. po stłuczce tylny zderzak czekał na wymianę 3 miesiące

 

Pierwszy przegląd natomiast kosztował mnie tylko 400 PLN, w ramach "zadośćuczynienia" za przeginanie z terminami odbioru zamówionego samochodu.

 

W tej chwili jakieś 65 tkm na liczniku.

 

Niestety Wrocław ma tylko jednego dealera, który ma również ASO, więc nie ma o czym gadać.

 

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w ciągu 1,8 roku:

 

1. wymiana zamka przednich lewych drzwi (centralny zamek nie zamykał) - 1 m-c

oczekiwania - naprawione

2. skrzypienie klamer pasów z przodu - nie zgłaszałem do serwisu

3. palstik trzeszczy okrutnie w lewej części podszybia - nie zgłaszałem do serwisu

4. stukająca tylna półka - sam owinąłem bolce filcem - naprawione

5. wymiana tylnych amortyzatorów - 2 miesiące oczekiwania - po interwencji w Nissan

Polska - naprawione

6. łożysko igiełkowe przedniego amortyzatora - naprawione

7. stukająca tylna klapa - naprawione

8. przednie żarówki przepalające się w dość krótkim czasie (najlepiej przekręcić

przełącznik na włączony i tak pozostawić - na pewno pomaga wydłużyć czas pracy

żarówek)

9. zamek tylnej klapy - zmiana oprogramowania - naprawione na pół gwizdka (zdarza się

nie zamknięcie tylnej klapy, gdy inne zamki drzwi są zamknięte)

10. kontrola uszczelki pompy paliwowej - skontrolowano

11. kontrola śruby mocującej skrzynkę biegów - skontrolowano

 

Pierwszy przegląd (1 rok 28 tkm) kosztował mnie 980 PLN,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gosik.wroc

Sorki, przeglądając forum nie znalazłam dwóch innych wątków - znalazłam tylko ten.

 

Poza tym, ciekawi mnie "przegląd usterek" w Qashqaiu, ponieważ czego bym nie zgłosiła, Pano wie zawsze robią zdziwioną minę i mówią, że nie mieli do czynienia z takim przypadkiem...

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gosik.wroc

Pisałam jż w temacie o tylnym zawieszeniu. Mnie Panowie w ASO powiedzieli, że wymiana jest konieczna, bo się zużyły i jest to objęte gwarancją. Zdziwiło mnie to mocno, bo QQ miał wtedy jakieś 60 tkm na liczniku, ale oczywiście nie protestowałam ;) . W efekcie auto zaczęło "wybierać" dziury w asfalcie, zamiast po nich skakać gubiąc przyczepność. Efekt odczuwalny szczególnie na nierównościach na łuku.

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gosik.wroc: W efekcie auto zaczęło "wybierać" dziury w asfalcie, zamiast po nich skakać gubiąc przyczepność. Efekt odczuwalny szczególnie na nierównościach na łuku.

 

Zgadzam się z koleżanką. U mnie po wymianie amortyzatorów dalej gubi przyczepność w ostrym łuku na wybojach.

 

Dlaczego wymiana?

Spękały tuleje mocujące amortyzator, taka była oficjalna wersja. Ale od początku mocno pukały na nierównościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przegląd okresowy po 40tys.km -(w rok) 2.0dci

-olej 7,5l - 573zl

filtr oleju -115zl

uszczelka korka spus 6zl

- filtr powietrza -151zl

- filtr paliwa 168zl

- płyn hamulcowy 34zl

przegląd 40tys - 476zl (czynności z książki)

akcja klima(oczyszczenie, filtr -299zl

trochę kosztuje ale w tej chwili jeszcze mało dostępne filtry i akcesoria do serwisów okresowych poza stacjami autoryzowanymi -pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę kosztuje ale w tej chwili jeszcze mało dostępne filtry i akcesoria do serwisów okresowych poza stacjami autoryzowanymi -pozdrawiam

 

są dostępne na allegro, większość to takie same jak w primerze, a np filtr oleju jak w maździe, trzeba tylko wiedzieć jakie numery a to nie takie łatwe niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dzolero4

Przegląd po 30 tys.

Całość 1250 zł, w Szczecinie. Nowy salon bardzo przyzwoity i obsługa bez zarzutu. Wymiana amorków bez problemu, ale trzeba czekać...

W ogóle stacja bez problemowa :D

akcja klima(oczyszczenie, filtr -299zl

 

Mógłbyś przybliżyć o jaki filtr chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"akcja klima" czyszczenie układui ,odkażanie ,filtr kabinowy- nadmuch powietrza nie znam procedury ale czyszczenie antybakteryjne czuć było przez ok 200km jazdy( zapach przyjemny choć bardzo intensywny więc uciążliwy -pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Za szybko pochwaliłem serwis w Szczecinie. Przyjrzałem się rachunkowi za ostatni serwis, a tu za filtr powietrza 263,52 zł!! Rozumiem reszte cen, ale za filtr przegieli. Na następny jadę ze swoim.

A co do klimy to niby była czyszczona itd. ale nie czułem nic specjalnego jak piotrpetek :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

zapaszam kolegów do wymiany uwag na temat serwisu okresowego i gwarancyjnego w Qashqai... myślę, że dla wszystkich cenne będą wiadomości na temat występujących usterek, awaryjności i inne techniczne problemy występujące w naszych samochodach...? ktoś już próbował wywołać ten temat a ja myślę, że na stałe powinniśmy wpisywać w jednym miejscu swoje uwagi- nieoceniona pomoc w eksploatacji... zapraszam serdecznie -pozdrawiam

Witam jestem ,,świeżo,,po przegladzie-pierwszy na 30.000 tyś QQ 1.6 benzyna-koszt 1229 zł z uwzględnieniem 5 % rabaty z programu Q-program.ASO Nissan Koszalin obsługa miła sprawna stwierdzono do wymiany tylne amorki i prawie łozysko górne MacPerson.Oczywiście w ramach gwarancji ale w innym terminie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy na czas przegladu pojazdu na gwarancji (dodatkowo beda prowadzone prace naprawcze dla usterek spowodowanych z winy producenta - pali sie zolta kontrolka elektroniki silnika, trzeszcza drzwi lewe, amortyzatory tylne, samowolny restart komputera liczacgo zuzycie paliwa) powinienem otrzymać samochod zastepczy.

Samochod jedzie de facto na naprawe gwarancyjną a przy okazji przeprowadze przeglad.

W nissanie powiedzili mi ze w takiej sytuacji nie mam prawa do samochodu zastepczego....

 

picyg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...