Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

ZAPRASZAM -uwagi na temat serwisu okresowego -gwarancyjnego


piotrpetek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie. Czy na czas przegladu pojazdu na gwarancji (dodatkowo beda prowadzone prace naprawcze dla usterek spowodowanych z winy producenta - pali sie zolta kontrolka elektroniki silnika, trzeszcza drzwi lewe, amortyzatory tylne, samowolny restart komputera liczacgo zuzycie paliwa) powinienem otrzymać samochod zastepczy.

Samochod jedzie de facto na naprawe gwarancyjną a przy okazji przeprowadze przeglad.

W nissanie powiedzili mi ze w takiej sytuacji nie mam prawa do samochodu zastepczego....

 

picyg

Nie tak dawno byłem na naprawie klimatyzacji w Łodzi i pierwsze pytanie czy na czas naprawy życzę sobie auto zastępcze

(nawet na zleceniu jest pole które serwisant zaznacza czy chciałeś samochód zastępczy). Usterki nie powstały z twojej winy i auto z ich powodu będzie dłużej w serwisie więc uważam iż powinni dać Ci auto zastępcze.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tak dawno byłem na naprawie klimatyzacji w Łodzi i pierwsze pytanie czy na czas naprawy życzę sobie auto zastępcze

(nawet na zleceniu jest pole które serwisant zaznacza czy chciałeś samochód zastępczy). Usterki nie powstały z twojej winy i auto z ich powodu będzie dłużej w serwisie więc uważam iż powinni dać Ci auto zastępcze.

pozdrawiam

 

No właśnie, klasyczny przykład jak się traktuje klienta. Jeśli serwis się uprze i nie da - to co wtedy ? Rzecznik praw konsumenta ? W jaki sposób można właściwie wyegzekwować swoje prawa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, klasyczny przykład jak się traktuje klienta. Jeśli serwis się uprze i nie da - to co wtedy ? Rzecznik praw konsumenta ? W jaki sposób można właściwie wyegzekwować swoje prawa ?

 

Powiedziano mi ze w jakiejs instrukcji jest napisane w nie samochod nie przysluguje. Czyli w praktyce producent nie odpowiada za skutki wad wykrytych w swoich wyrobach (chodzi o prawie nowy pojazd).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam,

zbliża się termin ostatniego przeglądu gwarancyjnego oraz koniec gwarancji na QQ i zastanawiam się czy dać się złupić za ten przegląd w ASO i czy jest sens go wykonywać jak samochód sprawuje się ok. Co się stanie jak go nie wykonam, a gwarancja kończy się i tak za parę dni. Co o tym myślicie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czy ktoś się orientuje jakiej firmy filtry są użyte do silnika 2.0Dci, pytam bo chcę jechać na przegląd ze swoim olejem i filtrem. Jeszcze jedno- olej 5W30 do 2.0Dci? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otrzymałem właśnie z serwisu w Gdańsku obowiązujace cenniki przeglądów serwisowych dla sinika 1,5 Dci

Tak się zastanawiam co jest takiego szczególnego w tych Qashqai'ach, że ceny przeglądów są aż tak astronomiczne (no przynajmniej dla mnie...)

W przypadku Suzuki czy Peugeot'a pierwszy przegląd kosztował mnie poniżej 500pln (fakt, że bez wymiany filtra pyłkowego) ale tutaj koszt samej robocizny wychodzi więcej.

 

No a ceny żarówek to już w ogóle mnie rozwaliły, podejrzewam, że to ceny nawet nie obejmujące wymiany... XENON 784pln, zwykła H7 88pln ( hmmm, a może właśnie jakaś niezwykła...? )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się orientuje jakiej firmy filtry są użyte do silnika 2.0Dci, pytam bo chcę jechać na przegląd ze swoim olejem i filtrem. Jeszcze jedno- olej 5W30 do 2.0Dci? Pozdrawiam

 

Hmm,

Teoretycznie takie same filtry możesz kupić w serwisie Renault, o połowę taniej.

Kumpel przerabiał.

Teoretycznie, bo mimo że filtry były do dokładnie takiego samego silnika,

to jak się pojawił w serwisie Nissana z filtrem na którym było napisane Renault

to się zaczęła dyskusja, że nie ma pewności że w silniku montowanym w Renówkach jest pompa oleju

dająca dokładnie takie samo ciśnienie itp itd. I że jak on chce, to oni mu ten filtr oczywiście

założą, ale o gwarancji na silnik niech zapomni.

 

I co? I nic. Założono filtr ze znaczkiem Nissan oczywiście.

 

A co do oleju to już było łatwiej - patrzysz tylko w książkę serwisową/instrukcję obsługi i tam jest napisane

jakie ma mieć olej parametry. Marka nie ważna. Musi mieć jeszcze tylko dopisek "DPF".

 

Pozdrawiam,

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm,

Teoretycznie takie same filtry możesz kupić w serwisie Renault, o połowę taniej.

Kumpel przerabiał.

Teoretycznie, bo mimo że filtry były do dokładnie takiego samego silnika,

to jak się pojawił w serwisie Nissana z filtrem na którym było napisane Renault

to się zaczęła dyskusja, że nie ma pewności że w silniku montowanym w Renówkach jest pompa oleju

dająca dokładnie takie samo ciśnienie itp itd. I że jak on chce, to oni mu ten filtr oczywiście

założą, ale o gwarancji na silnik niech zapomni.

 

I co? I nic. Założono filtr ze znaczkiem Nissan oczywiście.

 

A co do oleju to już było łatwiej - patrzysz tylko w książkę serwisową/instrukcję obsługi i tam jest napisane

jakie ma mieć olej parametry. Marka nie ważna. Musi mieć jeszcze tylko dopisek "DPF".

 

Pozdrawiam,

P.

Widzę, że jesteś z Bydgoszczy, czy robiłeś w Osielsku przegląd i ile Cię to kosztowało? Ja mam zamiar jechać do nich, bo w trójmieście serwis nissana jest na bardzo niskim poziomie, ale za to jak się cenią! :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że jesteś z Bydgoszczy, czy robiłeś w Osielsku przegląd i ile Cię to kosztowało? Ja mam zamiar jechać do nich, bo w trójmieście serwis nissana jest na bardzo niskim poziomie, ale za to jak się cenią! :blink:

 

No jeszcze mnie ta przyjemność nie spotkała. Opisywałem przypadki znajomego.

Dokładnej ceny niestety nie znam.

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Zbliża się termin przeglądu po 2 latach dlatego pozwolę sobie odświeżyć temat. Mam QQ 1.6 benzyna. Co będzie wymieniane i co zrobić by zmniejszyć koszty. Wiem że mogę przyjechać z własnym olejem, ale nie wiem ile go kupić? Co jeszcze warto przywieźć swojego i co zrobić żeby nie dać się naciągnąć na koszty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...