Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

resory


dziarus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

może pytanie z serii głupawe , ale kto pyta nie błądzi .

Zakupiłem komplet resorów do mojego wozidła i teraz pytanko czy resory są prawe i lewe ? Na oznaczeniach przy resorach jest ciąg liczb i jeden ma inną cyferkę na końcu od drugiego  stąd też naszły mnie wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee ... to pewnie numer fabryczny

Drążki skrętne owszem, są prawe i lewe bo każdy działa inaczej ... ale resory po obu stronach pracują tak samo

obstawiam j.w.  :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no też mi się tak wydaje , jutro obejrzę je dokładniej bo dzisiaj jak przyszły to więcej podniety było niż rozumu :) ,i jedyne co to ta niezgodność cyferek pomąciła mi w głowie


no i po robocie prawie dwa dni walki z materią dźwignęło parchatego z kolan :showoff:

post-20629-0-10592600-1435429779_thumb.jpg

post-20629-0-44657300-1435429875_thumb.jpg

post-20629-0-01825600-1435429921_thumb.jpg

post-20629-0-17127400-1435429962_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jeszcze a propos resorów czy są prawe i lewe , taka ciekawostka Ironman rozróżnia strony i resory robi prawe i lewe

 

Oznaczenie na resorach: 
D/S (Drives Side) od kierowcy
N/S (Near Side) od pasażera

ciekawe czemu z czego to wynika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wynika to z tego, że resor/sprężyna są tak skonstruowane, że stawiają auto wyżej po stronie kierowcy, dlatego że kierowca jest w aucie zawsze, a po stronie pasażera czasami jest pusto.

Trochę inaczej wygląda to w przypadku Dobinsona, ponieważ tam są opisy LEFT/RIGHT i żeby nie było za łatwo, to trzeba sprężyny zakładać odwrotnie, ponieważ w Australii kierownica jest po "złej" stronie i w przypadku założenia prawa na prawą a lewa na lewą auto będzie stało wyżej po stronie pasażera, to częsty błąd przy montażu.

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i "zarobiłeś" pierwszego historycznego plusiora  :showoff:

to się nazywa wejście smoka :D

 

Faktycznie, w Terrano też zawsze pierwszy "uklepuje się" drążek po stronie kierowcy  :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynika to z tego, że resor/sprężyna są tak skonstruowane, że stawiają auto wyżej po stronie kierowcy, dlatego że kierowca jest w aucie zawsze, a po stronie pasażera czasami jest pusto.

Trochę inaczej wygląda to w przypadku Dobinsona, ponieważ tam są opisy LEFT/RIGHT i żeby nie było za łatwo, to trzeba sprężyny zakładać odwrotnie, ponieważ w Australii kierownica jest po "złej" stronie i w przypadku założenia prawa na prawą a lewa na lewą auto będzie stało wyżej po stronie pasażera, to częsty błąd przy montażu.

 

Coś mi się wydaję że to jakaś bzdura jest. 

chociaż jest to logiczne tłumaczenie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poniżej wklejam link do karty produktu firmy Ironman są podane dwie wysokości sprężyn

mam nadzieję, że to rozwieje Twoje wątpilwości  ;)

http://www.quatro4x4.pl/patrol-gu-y61-krotki-rozstaw-osi-od-1997/457-sprezyna-zawieszenia--niss009b.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę przesadzają z tym prawa lewa ,przerost formy nad treścią , jak się jeździ w terenie to przeważnie jest pasażer , pilot , na wyprawy ładuje się szpej i przeważnie też jest pasażer i co w tym przypadku ? Masa jest rozłożona równomiernie a resor czy też sprężyna są mocniejsze od strony kierowcy , dochodzą jeszcze pobocza gdzie zawieszenie dostaje po d*pie  od strony pasażera .Idąc tym tokiem rozumowania powinni robić amortyzatory prawe i lewe .

Co się tyczy resorów wydumałem własną teorię niczym nie popartą i czysto hipotetyczną , resory robią tak że stronę zewnętrzną mocniej hartują , klepią czy też walcują  lub odwrotnie , może ma to wpływ na pracę resora i  stąd bierze się strona prawa i lewa , moje resory są równe wysokością i na oko pióra mają taką samą grubość , ciekawe czy z irona są różne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...