Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

QQ 1.6 benz. J10 - poduszka silnika.


destylates
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jakieś dziwne kangury mi się zaczęły. Czy winna może być poduszka silnika. Zamieściłem filmik na youtube z jaką łatwością można ruszać silnikiem - a  może to normalne. Proszę o opinię czy mam się rozglądać za nową ?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo , tzn z taką samą łatwością mogę poruszać silnikiem , wydaje mi się że ta poduszka chyba jest tak miękka 

Qq J10 z 2010 FL  przebieg 55.000 .

Też pytałem o to na forum bo wydawało mi się że jest już wypracowana ta guma , ale nikt mi nie odpowiedział .

Opisz objawy , bo stwierdzenie " kangury" niewiele mówi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo , tzn z taką samą łatwością mogę poruszać silnikiem , wydaje mi się że ta poduszka chyba jest tak miękka 

Qq J10 z 2010 FL  przebieg 55.000 .

Też pytałem o to na forum bo wydawało mi się że jest już wypracowana ta guma , ale nikt mi nie odpowiedział .

Opisz objawy , bo stwierdzenie " kangury" niewiele mówi .

Czasem trzęsie budą przy ruszaniu, a czasem przy hamowaniu. I tak szukam powoli przyczyn. Miałem juz kilka aut w życiu, ale tak łatwo silnikiem nigdy nie udało się ruszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przy ruszaniu przytrzymam sprzęgło w połowie (jak w innych autach) to na zimnym silniku też zatrzęsie , ale jeśli zrobię to ciut szybciej to nie mam trzęsawki , natomiast przy hamowaniu taki objaw nie występuje .

 

 Miałem juz kilka aut w życiu, ale tak łatwo silnikiem nigdy nie udało się ruszać.

Miałem to samo napisać !!!

Parę japończyków już miałem  mazda toyota suzuki , mitsubishi i nissan , ale tylko w Qq silnik jest tak elastycznie zwieszony .

 

Może wypowie się ktoś jeszcze czy też ma tak miękką poduchę po lewej stronie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się ,że nie jest to normalne,zwłaszcza,że wyraźnie słychać podczas poruszania stukot,gdzie silnik potrafi o coś uderzyć.Moim zdaniem tak nie powinno być.W J11 jest dość sztywno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam.

Mam taki sam problem jak kolega destylates. Czy rzeczywiście tak "luźno" ma chodzić silnik? Bardzo bym prosił aby ktoś z forum sprawdził u siebie jak to wygląda u niego. Poniżej przesyłam filmik obrazujący problem. Gdyby to było usterką to może ktoś wie jakie mogę koszty ponieść za naprawę? Niestety w tygodniu nie mam czasu z tym podjechać do warsztatu.  

Pozdrawiam.

https://youtu.be/oDpM6SfDMWA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz poduszkę do wymiany.
Miałem tak samo, w kabinie wyczuwalne drgania i wstrząsy.
Kupiłem poduszkę firmy febi.

Moja padła po 40 tyś km.
Tanie nie są,,, koszt w okolicach 350-380 zł

Edytowane przez Hayabusa
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz poduszkę do wymiany.

Miałem tak samo, w kabinie wyczuwalne drgania i wstrząsy.

Kupiłem poduszkę firmy febi.

Moja padła po 40 tyś km.

Tanie nie są,,, koszt w okolicach 350-380 zł

Witam

Mnie też padła po 40000 km koszt poduszki oryginalnej w serwisie  nissana około 850 zł mnie wymienili na gwarancji. Objawy wyraźne stuki przy ruszanie i hamowaniu

Edytowane przez agit11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Poduszkę firmy BIRTH brać też pod uwagę podczas zakupu czy lepiej doinwestować (450zł) za poduszki firmy SWAG, FEBI, CORTECO na hydropodstawach? Podejrzewam, że sam nie wymienię poduszki i z tym będę musiał udać się do serwisu?

 

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź. 


Witam.

 

Jestem już po wymianie poduszki silnika. Zdecydowałem się na zakup poduszki firmy FEBI zakupionej z tego sklepu: http://www.iparts.pl/czesc/poduszka-silnika-febi-bilstein-34045,nissan,qashqai-qashqai-2-j10-jj10-od-2007-02,1-6-117km,80-5616-11137-100538-0-101-34045.html (gdyby ktoś szukał). Po zmianie poduszki mniej buja silnikiem i drgania są lepiej tłumione co jest zgodne z oczekiwaniami. Dziękuję wszystkim za pomoc i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam, mam pytanie do uzytk. Lasiat. Czy po wymianie poduszki na nowa Febi nie ma juz takiego efektu bujania/kolysania silnika przy recznej probie? U mnie mam efekt podskakiwania przy spokojnej jezdzie na 3 lub 4 biegu, szczególnie z jednostajna prędkością. Faktycznie silnikiem mozna bardzo łatwo bujac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ręką da się "pokołysać" silnikiem lecz lepiej są tłumione drgania. Z tamtej starej chyba wyleciało trochę płynu, gdyż po demontażu była wilgotna a mechanik stwierdził, że jest rozwulkanizowana.

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...