Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chwilowe i średnie spalanie czy też tak macie?


robert_76_pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od 2tyg mam auto z QQ 2011 FL i denerwuje mnie jedna rzecz. Gdy się zatrzymuje zawsze chwilowe spalanie rośnie na max wskaźnika czyli do 15l i zawyża mi średnie spalanie. Nawet gdy przekrece stacyjke ale nie odpale jest to samo czas odlicza a spalanie rośnie. Wkurza mnie to. Wczesniej w lagunie tak nie mialem. Też tak macie? Tylko nie piście że nie pokrywa sie to w realu bo wiem o tym.

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasek wskazania chwilowego nie oznacza, że tyle (np. 15 litrów, a w QQ 30 litrów) - tylko, że nie ma wskazań=brak odczytu. W innych markach w takiej sytuacji wskaźnik przechodzi na pokzywanie spalania w litrach/GODZINĘ.

Ze stacyjką nie próbowałem - ale wg mnie nie powinien naliczać, bo nie zużywa paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nalicza u mnie tak jest i zastanawiam sie czy u innych tez. Możliwe jest to że te 15 to brak odczytu ale on dolicza mi to do średniej zużycia. zauważyłem że usrednione zużycie zliczne jest co pewien okres czasu. Trzeba chwile poczekać aż zmieni się średnia.

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskaźnik tak się zachowuje ale nie zawyża to średniego spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź przy wyzerowanym spalaniu i przebiegu bo im wyższy przebieg to średnia tak od razu nie zareaguje.

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej obserwacji wynika że troszkę dłużej to trwa,ale to jest dosyć miarodajny przekaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy tak zatankowałem do pełna i wyjezdze bak i znowu zatankuje. Powiedzmy na ok 800km wyjdzie miarodajne zużycie. Wtedy porównam sprawdzę różnicę. Między kompem a zalaniem zbiornika.

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy tak zatankowałem do pełna i wyjezdze bak i znowu zatankuje. Powiedzmy na ok 800km wyjdzie miarodajne zużycie. Wtedy porównam sprawdzę różnicę. Między kompem a zalaniem zbiornika.

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Kupujesz takie cudo:

http://allegro.pl/obd-scan-bluetooth-vgate-elm-327-elm327-bt-obd2-pl-i4867798532.html

 

Wpinasz w port OBD, na komórce instalujesz program Torque, i masz najdokładniejsze spalanie pod słońcem podane, bo program dostaje dane o spalaniu w każdej sekundzie, w mililitrach - i wie ile przejechałeś,więc podaje bardzo dokładny wynik w litrach/100km, albo na godzinę,albo w jaki kolwiek sposób chcesz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...