Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

TRYTKI rządzą TRYTKI radzą TRYTKI nigdy Was nie zdradzą :D


DINO
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzeba matką wynalazku :D 
Wyjazd do Cro, przed Zadarem extra hamowanie z prędkości autostradowej do 0 :D no i się zaczeło.
Piszczy coś w prawym tylnym hamulcu, zjazd na parking rozbieranie czyszczenie piszczenie ustaje ale nie na długo na campie znowu to samo, dodatkowo kręcenie tłoczkiem itd, sprawa sie uspokoaja czyli jest OK :D 
Zaczyna sie powrót do PL :D no i znowu jakies tarcie ale teraz z drugiej strony, szybkie zdjęcie zacisku i okazuje się, że jest problem z cofaniem w sumie nie ma dramatu ale jednak klocek cały czas trze i powoli traci gróbośc :D.
Decyzyzja zapada, że jedziemy, w sumie po Cro, Słoweni i Austri powinno się udać bo mało hamowania w większości autostrady i praca skrzynią ale juz CZ nie do końc jest fajnie zaczyna coraz bardziej słychac tarcie metalu o metal, ( w Cro już zamówione nowe tarcze i klocki) tkaże żalu nei ma ale ten dżwięk.
W PL po obejrzeniu klocka :D  2015-06-29 18.15.23.jpg zapada decyzja na dalszą jazdę na patencie :D i teraz okazuje się, ze TRYTKI, 2015-06-29 15.37.56.jpg które pierwszy raz w życiu spakowałem do auta decydują o kosztach dalszej podróży :D, Wcześniej się zastanawiałem po co Trytki ??? przecież stringów z tego nie zrobię bo będzie się plastik wżynał :D no ale jak tak leżą i proszą aby je zapakować to dlaczego nie :D no i to było to co pozwoliło na dalszą podróż do domu w koszcie 50gr a nie lawety lub  noclegu i czekania na części :D 
No ale do celu, trzeba unieruchomić zacisk i do tego tak aby działał ale nie ściskał tarczy no i najważniejsze trzeba jeszcze dojechać do domku czyli szybkie przeszukanie auta i jest rozwiązanie :D 2015-06-29 15.46.18.jpg wykorzystamy to co jest do dyspozycji w aucie, szybka kombinacja i wychodzi to co na fotkach, na tym patencie przejechałem ponad 500km z normalna swoja prędkością jaka zazwyczaj jeżdżę, wniosek taki, że warto zabierać TRYTKI na każdy wyjazd :D 
 

no i jeszcze widok koła bezcenny :D

2015-06-29 15.45.10.jpg

2015-06-29 15.45.19.jpg

2015-06-29 15.44.04.jpg

2015-06-29 15.43.58.jpg

2015-06-29 15.43.53.jpg

2015-06-29 15.43.46.jpg

2015-06-29 15.42.12.jpg

2015-06-29 15.42.07.jpg

2015-06-29 15.42.04.jpg

2015-06-29 15.41.59.jpg

2015-06-29 11.48.15.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez zacisku wygląda jak od taczki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że tył. Inaczej trza by hamować pługiem :D .

bilde.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dino jeszcze klin pod koło i patentujesz podróżny zestaw naprawczy :D No z dopiskiem, że tylko doraźnie i na tylną oś :) Fajnie, że się udało, na pewno sprawniej niż assistance:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qurcze aż sam jestem zdziwiony, że aż tak dobrze się sprawdziło :D teraz już wymienione na inne klocki w oczekiwaniu na dostawę nowych :D 


Tylko żebyś  teraz nie zobaczył swojego patentu na "Mechanik płakał..." ;):D

sam sobie to mogę zrobić :D 


 

Dobrze że tył. Inaczej trza by hamować pługiem :D .

bilde.jpg

 

no z przodem było by gorzej :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, rok temu z majówki wracałem też na samym przodzie ... ale u mnie cały tył to jedna sekcja więc kiedy metal z klocków zaczął skrawać tarczę to odłączyłem cały tył od pompy.

Jakoś tak się złożyło że w szpargałach miałem odciętą końcówkę przewodu hamulcowego, zaklepałem kikut rurki i zaślepiłem tym sekcję w pompie.

Trytki wożę zawsze i to różne rozmiary ... w terenie są wręcz nieodzowne

Aha, wtedy 300 km tak przejechaliśmy, też coś koło 100 na zegarze było ale przede mną dla asekuracji jechał kumpel z hakiem jako bufor ;)

Da się :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trytki po naszemu to mcgaywery :D, zawsze są w aucie i jak widzisz są czasami bezcenne. ;) Fajnie że objechałeś,dobra robota :spoko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaślepienie wyjścia z pompy byłoby bardziej bezpieczne :)

Jak się ma czym to prawda. Ale trytkami się nie da :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaślepienie wyjścia z pompy byłoby bardziej bezpieczne :)

nie sądzę, dodatkowo dochodzi konieczność odpowietrzenia układu uszczelnienie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł chyba bardziej brutalny jak zaciśnięcie przewodu hamulcowego przy pompie lub przy kole  kombinerki i już gotowe ,,

 

ale potem wymiana przewodu + odpowietrzanie płyn ,,, ale szybciej ,,

 

Dobrze że się udało ..

 

Dominik Opowiadał że właśnie ktoś z Chorwacji wracał na lawecie bo mu olej kapał

 

Zamiast jakąś epoksy zapodać czy coś i ew dolewać co 200 Km ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To była doraźna, szybka akcja ... nie odpowietrzałem bo prawie nic nie uroniłem ;)

Akurat w naszych dzikach jest dosyć wygodny dostęp do pompy, gdybym tego kikuta nie miał to zrobiłbym to cozasugerował Tofu ... u nas przewody składają się z kilku odcinków, do tego na każdym jest "spirala" zapasu.

Ale sama inicjatywa i pomysłowość Daniela zasługuje na pochwałę :D

Miast utyskiwać i biadolić jak uczyniłoby pewnie z 90% kolesi po prostu wziął sprawy w swoje ręce.

Brawo Dino :)

Twój "występek" kwalifikuje Cię do naszej forumowej Galerii Ludzi Pozytywnie Zakręconych ;):D

 

A teraz przy okazji zdradzę Wam jeszcze parę patentów na zastosowanie trytek:

Kumplowi w błocie zsunęła się manszeta z przegubu w Pajero ... poratowałem trytkami i udało się dokończyć walkę

Ja sam od jakiegoś czasu mam błotniki "na trytkach" ... wydech również (właśc. wieszak)

Oprócz tego na trytkach wiszą głośniki w bagażniku, na nich również trzyma się snorkel, trytkami ścisnąłem też halogeny pod zderzakiem :)

I wszystko były to środki doraźne aczkolwiek skuteczne po dziś dzień ... nie jestem druciarzem ... po prostu nie opłaca mi się już żadna poważna naprawa albowiem na dniach będę wymieniał całe nadwozie ;)

Aha, @Dżem napomknął kiedyś że Trytki dorobiły się jakiejś strony w necie ku ich pomysłowym zastosowaniom ... trzeba by namierzyć i nacieszyć oko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł chyba bardziej brutalny jak zaciśnięcie przewodu hamulcowego przy pompie lub przy kole  kombinerki i już gotowe ,,

 

ale potem wymiana przewodu + odpowietrzanie płyn ,,, ale szybciej ,,

 

 

 

mój patent pozwolił na dojechanie bezproblemowe do domu :D i po powrocie zostało założyć tylko klocki, czyli jakieś 10min roboty i znowu jest OK :D 

Każda metoda inwazyjna w układ powodowała by konieczność naprawy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co gdyby trytytki puściły? Jakby Cie policja trafiła z tym "patentem" to było by kiepsko i na mandacie by się nie skończyło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mirekg9

Nie ma co gdybać. Polak potrafi i myśli. hmm.gif

Najważniejsze że dotarł cało do domu. drive.gif

Wiedział co ma za usterkę :excl: i "lampka" w głowie mu się cały czas paliła busted.gif  i na pewno nie szarżował, mając na pokładzie rodzinkę.  :samochod-rodzinny:

Należy się medal za "złotą myśl" winner.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co gdyby trytytki puściły? 

a niby w jaki sposób?? jak one nic nie przenosiły, tylko utrzymywały klocki w jednym połozeniu

 

 

Jakby Cie policja trafiła z tym "patentem" to było by kiepsko i na mandacie by się nie skończyło...

pewnie tak ale nie spotkałem jeszcze policjanta, który zagląda do zacisków, :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez jaj wiadomo ze nacisku klocka by nie wytrzymało 3 mm kwadratowe plastiku minus ząbki ,,,bo siły tam są potężne

 

Ale teraz jak się zachowują koła bo wydaje mi się że jakaś regeneracja zacisku się prosi skoro klocek się nie cofał ?

 

aa nie grzały ci się ?

 

Ale pewnie jak idą już nowe to zrobisz przegląd ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja teraz zrobiłem 2000km z wydechem na Trytki :D

trzymają lepiej niż oryginał :P

Trytki powinni dawać w zestawie z kołem zapasowym  :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...