Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

przeglad 90000 gdzie


Gość krzys2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Prosze o porade gdzie u solidnego i uczciwego mechanika wykonac czynnosci jak przy przegladzie 90000? Czesto poruszam sie trasa Torun-Warszawa przez Plonsk - najlepiej sobota rano. Moze tez byc Torun-Bydgoszcz-na Szczecin, lub Torun - Gdansk, czyli wyszlo w skrocie, ze ok 200 km od Torunia.

Wyobrazam sobie to tak dzwonie do tego mechanika, umawiam dokladna godzine, mowi mi co mam kupic (olej, filtr taki a taki i gdzie bo tam najtaniej ). Przyjezdam z tymi zakupami, ROBOTA, place, wyjezdzam. Jakby mial kompa Nissana to juz ideal.

No i musi lubic Nissany - czyli być przywiazany do marki a nie do kasy w swojej kieszeni.

 

ASO raczej odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co w Płońsku rewelacyjnego...już opowiadam:)

byłem tam 2 tygodnie temu na dużym przeglądzie po 60 tysiącach. Cena tego przeglądu u nich to 330 złotych.

Przy samochodzie możesz stać aż Ci się znudzi. Facet tłumaczy wszystko co robi, odpowiada na wszelkie pytania.

Nie musisz korzystać z ich części. (Miałem więc swoje). Gdy potrzeba cos wymienić (a nie masz akurat tego) to lojalnie mówią jaki jest koszt u nich i że np. b. opłacalnie będzie kupić sobie we własnym zakresie.

Nie stosują rozwiązania: "jeśli coś lekko niedomaga to trzeba to koniecznie wymienić w całości". W moim przypadku zabrali do zaprzyjaźnionego zakładu i przetoczyli tylne tarcze hamulcowe, które się trochę "nadpsuły".

Nikt nie ględził, że koniecznie trzeba nowe itp. itd. - sami zaproponowali toczenie.

Dalej kwestia mojego zapchanego wtrysku, uczciwie powiedzieli że sam się raczej oczyści przy użyciu preparatu ze stacji benzynowej i nie trzeba go na razie wymieniać. A tu byłem już tak zdesperowany, że jakby powiedzieli inaczej to nie wiem czy bym nie wymienił

 

no i samo podejście: nikt się nie spieszy przy samochodzie - tylko po to żeby szybciej. Wręcz przeciwnie...starannie, dokładnie i bez pośpiechu.

No i co najważniejsze nikt samochodu nie omija wielkim łukiem, zarówno serwisant, doradca serwisowy oraz kierownik serwisu.

 

no i wreszcie najważniejsze: zlikwidowali wreszcie to cholerne skrzypienie foteli, które doprowadzało mnie do szaleństwa!

przekopiowałem to co kiedyś napisałem o Płońsku:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli przeglad to zdecydowanie ASO odpada. W Gdansku jest placowka DEKRY, ktora wydaje m.in. badania techniczne. Sa dosc surowi podczas badan, znajda wszystko. Jesli mam jakis problem to jezdze wlasnie do nich. Norauto czy Shell Autoserv tez sie w miare nadaja. Ja po zakupie auta zrobilem w Norauto totalny przeglad z wymiana plynow itp. Dostalem rachunek z wypisanymi usterkami, co trzeba zmienic itd.

 

EDIT: Oczywiscie nie zmuszam nikogo do przyjezdzania do Gdanska na przeglad, ale moze gdzies blizej macie to samo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A ja wam polecam dealera Jaworski-Gajewski ul. Oczapowskiego 15 Warszawa przy wolumenie tel kontaktowy 569-92-20 jeden z najlepszych serwisów w Polsce wg Nissan Poland.........zadzwoń


Wyczuwam tu jakiś podstęp... Czyżby kolega krizz tam pracował?? :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Pawel99:

Otoz tak samo jest chocby w Norauto i nie przyjmowalem tego z takim entuzjazmem jak Ty - Oh! Ah! Nie zepsuli mi auta! :)

 

Co wiecej, nie musialem przy nich w ogole stac. W tym czasie poszedlem sobie na kawe i ciastko, kupilem gazetke, poczytalem i odebralem auto. Dostalem rachunek, w nim napisane co zrobione, co w jakim stopniu zuzyte i co do wymiany natychmiast. Co trzeba bylo od razu u nich zamowilem i umowilem sie u nich na wymiane. Wszystko w jednym miejscu a nie aparat zaplonowy u Henka, pierdniecie w oponke u Zdzisia a psikniecie WD-40 na fotele u Stasia.

Sorry, ale to na mnie nie robi wiekszego wrazenia. To czym sie wszyscy podniecaja w ASO jest standardem u innych. A przeciez ASO powinno przyciagac klientow czyms wiecej niz 'idz Pan do kogos innego bo zrobi Ci taniej niz my', nieprawdaz?

 

Aha w tej samej cenie poza totalnym przegladem z wymiana wszystkich filtrow i plynow z olejem Shella wlacznie, dostalem gratisowy komplet wycieraczek i zarowek :)

 

P.S. Z tego co wiem (bo czytalem przepisy - nie kulinarne ;)) certyfikaty ISO, ktore posiadaja autoryzowane stacje obslugi nie pozwalaja klientowi na szwedanie sie kolo mechanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wam polecam dealera Jaworski-Gajewski ul. Oczapowskiego 15 Warszawa przy wolumenie tel kontaktowy 569-92-20 jeden z najlepszych serwisów w Polsce wg Nissan Poland.........zadzwoń

 

 

Ostatnio byłem na Oczapowskiego - kupowałem szpilkę do tylnego koła. Zobaczyłem wtedy niezwykle bananowego nissana N15, który parkował na resztce trawnika przy salonie :D

Kiedy tam niedawno przejeżdżałem, znowu tam był....pomyślałem sobie ten to sie psuje :shock: .

Albo tu pracuje :twisted:

 

P.s. za szpilkę dałem 10.30 PLN - idzie przeżyć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak NORAUTO ale stacje SHELLA - szczególnie tę pod Redutą w Warszawie to z daleka omijajcie. Pracuję obok i co najmniej 10 osób z mojej firmy zostało tam naciętych - ostatnio mój kolega wyjechał z niedokręconymi kołami...poczuł to na szczęście zanim przydarzyła się tragedia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wam polecam dealera Jaworski-Gajewski ul. Oczapowskiego 15 Warszawa przy wolumenie tel kontaktowy 569-92-20 jeden z najlepszych serwisów w Polsce wg Nissan Poland.........zadzwoń

 

 

Ostatnio byłem na Oczapowskiego - kupowałem szpilkę do tylnego koła. Zobaczyłem wtedy niezwykle bananowego nissana N15, który parkował na resztce trawnika przy salonie :D

Kiedy tam niedawno przejeżdżałem, znowu tam był....pomyślałem sobie ten to sie psuje :shock: .

Albo tu pracuje :twisted:

 

Ja wiedziałem, że to reklama była, he,he... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...