Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

MR20DE Stuki na wolnych obr.


BarracuDa

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zwrocilem uwage na dziwne odglosy z silnika.

Na wolnych obr w okolicach 600-700obr/min mam takie jakby pojedyncze stuki jakby walek rozrzadu lub szklanka? Ale szklanka ma metaliczny glos... Czy ktos z was co ma ten silnik moglby sprawdzic u siebie czy to normalne, odglos jest prawie nieslyszalny,na luzie wylacz wszystko , dmuchawe itp i wsluchaj sie  na wolnych obr w przedzale 600-700obr...

 

Jutro chyba odwiedze ASO :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję byś sprawdził luzy zaworowe, lepiej wcześniej niż za późno. Ja właśnie jestem po wymianie całej ósemki zaworów. Ale ja mam gaz i to jest  powód że się wypaliły i zniekształciły. Ogólnie są wykonane ze słabego materiału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam LPG.... Przy jakim przebiegu?Jaki koszt i czy robiles w ASO ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem w ASO i kur... Oni nic nie słyszą... :wtf:  Patrzyli się na mnie dziwnie (jak zawsze).

Ponownie się zapytałem o silnik i powiedzieli,że z tym silnikiem problemów nie ma wcale ale jeśli jest LPG tyn wysoka temperatura i trzeba zwracać na wszystko uwagę w szczególności na olej (wymiana co max 12tys oraz aby był stan) oraz płyn chłodzenia!

Najwięcej problemów maja z silnikami diesla i w szczgólności 2.0dci gdzie pękają łańcuchy ze względu na napinacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś jest na rzeczy z tymi dci

To kolejny z dzis przykład

http://kleinanzeigen.ebay.de/anzeigen/s-anzeige/nissan-qashqai-+2-tekna-2,0l-diesel-automatik,-klimatronic,-leder/337162822-216-9466

Mamy tu kogoś kto ma sklep z częściami?

Moze warto porównać te części czy "Reno" i Nissan daje je takie same, - napinacz, sam łańcuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...