Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Pogorszenie jakość dźwieku wraz z głośnością


LeoVince

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam w swojej n16 takie jak w załączniku.

Problem z nim polega na tym że wraz ze zwiększaniem głośności pogarsza się jakość dźwieku. Mniej wiecej wygalda to tak że do ok 17-18 jednostek głośności na radiu wszystko gra łądnie. Powiedzmy od 21 ucina mi powoli soprany i basy, scena też robi się węższa aż do 29. Od 30 (31max) wszystko wraca do normy i dźwięk jest idealny. Mgółby mi ktoś sprawdzić u siebie czy przy takim samym radiu w n16 dzieje się tak samo ? Na 100% to wina radia gdyż kiedy miałem odpięte przednie głośniki i grały tylko te tylne  ustawiająć fader na przód mogłem przy niskiej głośności to sprawdzić. Jestem ciekaw czy to kwesia konkretnie mojego radia czy wszystkie tak mają, proszę o pomoc, bo jednak władowałem troszkę pieniedzy w audio a nie gra to jak powinno. 

:thumbsdown:

Pozdrawiam

Grzesiek.

post-85651-0-69281900-1436718328_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z głośnikami, fabryczne "papierzaki" czy coś lepszego nie dawno montowałeś, może zwarcie jest gdzieś na kablu przez co też mogą brzęczeć  ?

W moim aucie, poprzedni właściciel wpakował dobre Hertze i zwrotnice, i wszystko poszło w kubeł bo pod fabryczne nie ma co pakować dobrego audio bo po prostu to nie nie będzie dobrze grało ze względu na brak odpowiednich kabli i mocy samego radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na fabrycznych papierzakach nie przekraczałem 15/31 bo trzeszczały wrac z tapicerką wiec nie było problemu. Wygłuszyłem drzwi na przód poszły helixy dark blue, na tył re-audio rex10 i to wszystko pod wzmacniaczem 4kanałowym audison'a, ale za pare dni zmieniam go na steg'a. Kable głośnikowe sa 2.5m2. Początkowo myślałem że to rca wyciagniete z radnia, jednak na starych głośnikach tylnych dzieje się to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wszelkie zwarcia można wykluczyć, głośniki odpowiednio podłączyłeś + i - nie pomyliłeś :)  i wszystko gra to obstawiał bym fabryczne radyjko, zauważ że nikt nie robi modów pod fabryczne radia.

Spróbował bym podpiąć jakiś słabszy głośnik bezpośrednio pod radio lub innego grajka,

Aaa, jeśli masz mocny wzmacniacz to on też ma wpływ na charczące głośnik przez zły dobór kabli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+ z - nie pomyliłem bo pamietałem o tym aby wszystko się zgadzało. Kable położyłem 2x2,5mm2 wiec na pewno nie jest to ich wina. No własnie problem jest i na wzmacniaczu i na oryginalnych głośnikach podpiętych pod oryginalne radio. Nie ma nikogo chętnego aby sprawdził mi czy u niego w n16 dzieje się tak samo ? Żeby nie okazało się że wymienie radio i nic się nie zmieni :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, chyba bez sprawdzenia na innym radiu się nie obędzie aby wykluczyć radio, bez tego to można już tylko gdybać.

Głośnik też charczał jak podpiąłeś oryginalny na krótko omijając kable audio aby je wykluczyć ?

Jak tak to podejrzewałbym końcówkę mocy w radiu lub kondesator.

W takich sprawach ciężko pomóc na odległość, wróżką nie jestem :D

Powodzenia i daj znać co było nie tak jak  rozwiążesz problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...