Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jaki hak do Qashqai +2 J10 Hak-Pol, Steinhof, Thule czy inny ?


amigancik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam użytkowników wartościowe odpowiedzi wnoszących i z ciekawości zaglądających.

Mam nadzieje na krótkie i treściwe rozwinięcie i zamknięcie tematu, który POSŁUŻY ludziom, a nie będzie kolejnym taśmociągiem, gdybań, przechwalania czy na siłę próbowania zabłyśnięcia.

 

Sprawa niby prosta, chce kupić i zamontować hak, ale im bardziej zacząłem wgłębiać się w temat tym więcej wątpliwości.

 

Założenie:

1. Ma spełniać swoje zadanie - do kempingu i być możliwie najtańszy, nie chodzi tak bardzo o kasę, ale odpowiedź "kup Niemiecki bo lepszy" uznaję za spam.

2. Nie interesuje mnie "automat" bo uważam ze płacenie ponad 2 razy za taki "bajer" jest bez sensu przy założeniu 2 razy korzystania z niego w ciągu roku.

3. O co chodzi z "modułem", niektórzy piszą że potrzebny, niektórzy że nie. Facet z allegro powiedział żebym wyjął żarówkę, jak będzie komputer coś zgłaszał to moduł potrzebny...

4. Wiązka dedykowana czy "uniwersalna", znalazłem info na forum tylko że chodzi o długość...

5. Interesuje mnie hak przy którym trzeba najmniej ingerować w auto, to znaczy jak najmniej wycinać bądź przerabiać.

 

Pozdrawiam

Andy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Najlepiej oryginalny Nissanowski, lub inny który będzie miał moduł dedykowany do Twojego QQ

2. I słusznie

3. Moduł jest potrzebny, samochód musi wiedzieć żę ma dodatkową parę żarówek z tyłu

4. Dedykowana

5. Szukaj modeli dedykowanych.

 

Sam stałem przed tym dylematem i zdecydowałem się na fabryczny hak Nissana. Dlaczego? Dlatego że Patek ma dodatkowe kontrolki kierunkowskazów dla podłączonej przyczepy oraz dlatego że zmienia się praca systemu ABS względem czujników przechyłu oraz napędu 4x4 (sprawdzone). Poza tym dedykowana instalacja upraszcza montaż i to bardzo i co najważniejsze żadnych przeróbek nie musiałem robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego sq9mcs jesteś na forum Qashqai'a a to trochę inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonale o tym wiem. Na liście akcesoriów do QQ widnieje hak z wiązką elektryczną więc będzie on miał na pewno wyższy stopień integracji z samochodem niż cala reszta. Zresztą kolega posiada QQ w wersji 4WD i automatem stąd też w mojej opinii fabryczny hak będzie najlepszym rozwiązaniem.

 

Wracając do wymienionych. W przypadku J10 wszystkie haki Steinhofa wymagają podcięcia zderzaka, wiązka jest uniwersalna i nie współpracuje z czujnikami cofania. Thule też będzie wymagać widocznego podcięcia zderzaka ale wiązki są bardziej dedykowane i współpracują z samochodem w tym z czujnikami cofania. Lepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie kombinacji w postaci haku Westfalia (przycięcie zderzaka jest niewidoczne) i wiązki Thule. Koszty są bardzo zbliżone do ceny za urządzenie fabryczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...