Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problemy z mocą


pulsarus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam byłem z autem w serwisie Nissana podłączono auto do kompa no i mam problem wyskoczyło pełno błędów związanych z ENGINE pan miły stwierdził że to skrzynia która nadaje się do wymiany . Można prosić o pomoc tutaj kody błędów które wyskoczyły : P0715 - INPUT SPEED SENSOR A
P0840 - FLUID PRESS SEN/SW A
P0845 - FLUID PRESS SEN/SW B
P1700 - CVT C/U FUNCT
P1715 - IN PULY SPEED
Dodam że samochodzik nie chce za bardzo jechać tz odpala wszystko ok ale nie chce jechać szybciej jak 40km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P0715 - Brak sygnału z czujnika prędkości obrotowej silnika w trakcie jazdy (sygnał do ECM oraz prędkościomierz daje inny czujnik)

P0840 i P0845 to błędy braku sygnału z czujnika ciśnienia oleju skrzyni CVT. Pierwszy odpowiednio z czujnika A a drugi z czujnika B.

P1700 występuje przy wykryciu uszkodzenia w obwodach skrzyni CVT (powyższe błędy) powoduje przejście w tryb awaryjny (max 40km/h) oraz wyłączenie ASCD (tempomatu).

Błąd P1715 oznacza nie prawidłową wartość z czujnika prędkości obrotowej silnika w trakcie jazdy w stosunku do obliczonego poziomu przez ECM.

 

Błędy są typowo elektryczne więc trzeba zmierzyć wartości w wtyczce TCM (Transmission Control Module) - komputerze skrzyni. Kable odpowiedzialne za pierwsze trzy błędy są w wtyczce skrzyni CVT i biegną do komputera TCM. Jak usuniesz je to pozostałe dwa błędy powinny automatycznie zniknąć.

 

Wątpię aby skrzynia nadawała się do wymiany, no chyba że padły 3 czujniki naraz. To wtedy trzeba je wymienić.

 

PS. Zmień mechanika. Nie ma o tym bladego pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , dziękuję za szybką odpowiedz są wakacje i auto za chwilę bedzie potrzebne i mam pytanie czy jestem w stanie samemu naprawić tę usterkę jak tak to poproszę jeszcze o info gdzie szukać tych czujników i gdzie je kupic najlepiej niestety w mojej okolicy Bydgoszcz brak sprawdzonych mechaników co by to szybko uczciwie naprawili , pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli znasz angielski w stopniu technicznym to możesz zrobić to sam zgodnie z procedurą Nissana.

Serwisówkę znajdziesz tutaj: http://www.nicoclub.com/archives/nissan-murano-factory-service-manuals.html

Po wybraniu rocznika szukaj pliku CVT.PDF tam szukaj według numerów kodów błędów. Każdy kod ma dokładnie opisaną procedurę potwierdzenia i naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pytanie czy  w/w usterki mogą mieć coś wspólnego z faktem że auto było na przeglądzie i wymianie filtrów u pana gazownika , czy to czysty zbieg okoliczności że po wizycie w gazowym zakładzie nastąpiły te usterki , pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie co Pan gazownik robił i gdzie grzebał może coś odłączył. A jak było przed wizytą na przeglądzie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam no właśnie przed wizytą u gazownika wszystko było cacy , auto zaczęło wariować po gazowniku myślałem że może on coś pomieszał w ustawieniach podczas przeglądu ale twierdzi że instalacja gazowa jest ok .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja gazowa może być OK ale np. coś pokombinował we wtyczkach i stąd te problemy. Albo sterownik LPG został nieprawidłowo zamontowany i powoduje problemy z ECM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czyli w przypadku gdy ten sterownik lpg daje jakieś problemy z ecm to gdy auto ma wyłączoną instalacje lpg i jedzie na benzynie powinno być OK?

Czy te błędy które są opisane wyżej mogą być spowodowane starym olejem w skrzyni , czy raczej mało realne i szukać dalej kogoś kto ma pojęcie i podejmie się naprawy ...pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię aby problem dotyczył starego oleju. Skoro przed wizytą u gazownika było dobrze to niech teraz poprawia. Jak wcześniej wspomniałem błąd jest typowo elektryczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...