Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K11] - wymontowanie rozrusznika


Felson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Moja Micra zaczyna miewać problemy z odpaleniem. Podejrzewam rozrusznik, który czasem ledwo kręci, mimo sprawnego akumulatora. Chcę go wymontowac i rozebrać, jesli będzie konieczne oddac do regeneracji.

Zlokalizowałem go z tyłu silnika, pod kolektorem wlotowym.

Proszę o szybką podpowiedź, jak się do niego najłatwiej dostać: od góry demontując akumulator, dolot i osłonę filtra powietrza, czy jednak od dołu auta?

Silnik 1.0 2001 rok (60KM)

Pozdrawiam.


Sam odpowiem dla potomnych ;)

 

Trzeba dostać się zarówno z góry jak i z dołu. Rozrusznik przykręcony jest dwiema śrubami (klucz 14), a do niego przykręcone są nakrętkami dwa przewody zasilające (klucze 12 i 10), Jedna ze śrub mocujących jest dostepna z góry, należy zaatakować ją od strony kierowcy, trzeba wcześniej wymontować akumulator i rurę dolotu, dostęp taki sobie. Śruba przechodzi przez kołnierz skrzyni biegów i silnika. Uwaga są dwie tuż obok siebie, właściwa to ta bliżej ściany grodziowej.

Drugą ze śrub atakujemy od dołu, dostęp jest bardzo słaby :( Również od dołu odkręcamy nakrętki mocujące przewody i wyjmujemy rozrusznik.

 

Do zamontowania przydaje się pomoc. Rozrusznik wkłada się od dołu, na wyczucie i fajnie jak ktoś z góry pomoże i złapie go górną śrubą mocującą, następnie łapie się dolną i zrobione.

 

Generalnie robota prosta, tylko dostęp do dolnej śruby jest bardzo kiepski.

 

BTW. U mnie pomogła wymiana szczotek, bo były mocno wytarte. Koszt 30 zł. Teraz rozrusznik kręci niczym młynek do kawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...