Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Dziwne zachowanie przy dłuższej jeździe - bezpieczniki


michoos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W trakcie wyjazdu na wakacje zauważyłem nietypowe zachowanie X-a. Jadąc autostrada z prędkością 130-150 km/h po około 1,5 -2 h ususzałem strzelanie ze skrzynki bezpieczników przy kolumnie kierownicy. Charakterystyczne „cykanie” jakby bezpiecznik się przepalał lub coś podobnego. Żaden jednak się nie spalił, wszystko działa. Gdy zwolniłem do 120 problem znikną jak tylko przyspieszałem  do około 140 po chwili problem wracał. Dalej nie próbowałem – zwolniłem do 120 z reszta niedługo potem autostrada się skończyła więc siłą rzeczy szybciej się nie dało. Będą na wakacjach kręciłem się po okolicy wiec zapomniałem o tym o czym mi przypomniał X od razu w drodze powrotnej gdy dorwałem się do autostrady. Na co dzień ten problem nie występuje. Do pracy mam w 1 stronę około 15 km droga szybkiego ruchu. Jakiś pomysł co to mogło być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to raczej przekaźnik, musiał byś wymacać, który to jest auto zagazowane?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś coś podobnego, ale w innym aucie niż Nissan (Fiat), tyle, że działo się tak podczas wysokich mrozów. Nie mam pojęcia co to było. Z drugiej strony jeśli zawodziły by przekaźniki to coś więcej by się działo niż tylko podejrzane dźwięki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to sprawdź czy wtedy jedziesz na LPG bo może klęka Ci gazik i przełącza na PB 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to się dzieje przy wyższej prędkości czy przy wyższych obrotach? jak przy obrotach to sprawdziłym czy regulator napięcia nie wariuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauważyłem tylko przy dłuższej jeździe z wyższa prędkością. codziennie jadę około 12 km obwodnica z prędkoscia około 120 km/h i wtedy nic nie słychać. Dino co miałeś na myśli z automatem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dopadło i mnie. Cyka jak jadę powyżej 60km/h. Nie wiem skąd, wydaje mi się, że ze środkowej grodzi a czasami z tyłu. Nie jestem w stanie zlokalizować. Cyka jakby włączał i wyłączał się przełącznik, dźwięk podobny do cyknięcia, powtarzający się.

Coś ktoś może podpowiedzieć?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi cykało niezależnie od prędkości i okazało się ,że miałem wyrobiony przycisk w kluczyku i się naciskał sam podczas jazdy powodując cykanie przekaźnika od centralnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...